türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Artvin Otobüs Firmaları

Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Artvin otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Artvin Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Artvin Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Artvin Otobüs Bileti

Artvin Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Artvin Otogar

Artvin

Artvin, Gürcistan’a komşu olan önemli bir ildir. Çevresinde Ardahan, Erzurum ve Rize bulunmaktadır. Hem Karadeniz hem de Doğu Karadeniz bölgesinde olan Artvin ilinin nüfusu yaklaşık olarak 170 bin şeklinde ifade edilmektedir.

Doğal güzellikleri ve konumu ile ön plana çıkan Artvin’in dağları, yılın büyük bir bölümü karla kaplıdır. Bu da doğa turizmini ön plana çıkarmıştır. İl, nüfus sayısı açısından ülkemizin en sakin 5. Şehri olarak ifade edilmektedir. 9 adet ilçesi vardır. Ancak bunların yaklaşık 5 tanesi, Artvin merkeze bağlıdır. Merkeze bağlı olmayan ilçeler ise şunlardır: Hopa, Yusufeli, Arhavi ve Borçka şeklindedir.

Artvin Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Artvin Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Artvin Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Artvin Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Artvin Otogarı Adresi: Erzurum Caddesi No:9 Merkez/ARTVİN

Artvin Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0466 511 49 49
Faks: 0466 -
E-Posta: -

Artvin Otobüs Firmaları Bilgileri

Artvin Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Artvin Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Artvin Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Artvin Otobüs Bileti

Diğer illerden Artvin'e veya Artvin'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Artvin Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Artvin’de Gezilecek Yerler

Ziyaretçiler hem gezmek, hem de çeşitli doğa sporları yapmak için burayı tercih ediyor. Burada bulunan Çoruh Nehri ve Barhal Çayı’nda kano ve rafting gibi doğa sporlarını sizler de yapabilirsiniz. Doğal güzelliklerini içerisinde barındıran Artvin’in değeri çok fazla bilinmiyor. Sizin için sıraladığımız yerleri listenize ekleyebilirsiniz:

Şavşat
Balık Gölü
Arsiyan Yaylası Göller Bölgesi ve Yüzey Adalar
Laşet
Yavuzköy
Papart Vadii
Bazgiret
Şuatan Şelalesi ve Tamara Odaları
Şirata Buzul Gölü
Cehennem Deresi Kanyonu
Bilbilan yaylası
Kuntul Yaylası
Gevhernik Kalesi
Maral Şelalesi
Borçka Karagöl
Gorgit Yaylası

Artvin’de Ne Yenir?

Artvin’e gittiyseniz, Cağ Kebabı yemeden kesinlikle dönmeyin. Artvin, damak bakımından da oldukça gelişmiş bir ilimiz. Eminiz ki, sizler de bu lezzetleri tadınca çok memnun olacaksınız:

Kalaco
Kaygana
Kuymak
Yoğurtlu Silor
Mısır Ekmeği
Hamsili ekmek
Cevizli Kete
Laz Böreği
Turşu Kavurması
Pancar Yemeği
Hamsili Pilav
Benekli Alabalık

Belirtilen bu yiyeceklerin büyük bir kısmı Artvin’e aittir. Artvin mutfağı aslında Laz, Gürcü Anadolu Mutfağı ile beraber harmanlanmıştır. Sizler de bu lezzetleri tattığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Artvin’de Nerede Kalınır?

Artvin’de kalabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlardan daha fazla kalınacak yer bulunmaktadır. Ancak en sık tercih edilen yerler bunlardır. Sizler de Artvin’e gittiğiniz bütçenize uygun otellerde, pansiyonlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir, Artvin’i rahat rahat gezebilirsiniz.

Artvin Gezi Rehberi

Artvin otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Artvin'e ulaşım nasıl yapılır? Artvin'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Artvin'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Artvin Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.