türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bayburt Otobüs Firmaları

Bayburt Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bayburt otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bayburt Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bayburt Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bayburt Otobüs Bileti

Bayburt Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Bayburt Otogar

Bayburt

Bayburt ili 3.652 kilometrelik bir alan üzerine kuruludur. Bayburt Doğu Anadolu’yu Karadeniz'e bağlayan yol üzerinde yer almaktadır. Bayburt kuzeyinde Trabzon, kuzeydoğusunda Rize, doğusunda Erzurum ili, güneyinde Erzincan ve Gümüşhane illeri ile komşudur. Bayburt tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan bir ildir. Bu sebepten dolayı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bayburt’ta Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş iklimi görülmektedir. İklimsel özelliklerinden dolayı Bayburt yazları sıcak ve kurak kışları ise yağışlı ve sıcaktır. Bayburt ekonomisinin önemli bir bölümü tarım ve hayvancılıktan oluşmaktadır. Bayburt’ta ayrıca bakır, taş işleme ve kilim dokumacılığı çok yaygındır. Bayburt’un doğası özellikle el değmemiş bir habitat olarak bilinir.

Bayburt Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bayburt Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bayburt Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bayburt Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bayburt Otogar Adresi: Şingah Mah. Turgut Özal Bul. Merkez/BAYBURT

Bayburt Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0458 -
Faks: -
E-Posta: -

Bayburt Otobüs Firmaları Bilgileri

Bayburt Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bayburt Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bayburt Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Bayburt Otobüs Bileti

Diğer illerden Bayburt'a veya Bayburt'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bayburt Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bayburt’ta Gezilecek Yerler

Bayburt özellikle tarihi yapısı ve doğal güzellikleri sayesinde yıl içinde pek çok turist çekmektedir. Özellikle Çoruh Nehri sayesinde yıl içerisinde bölgede pek çok su sporu yapılmaktadır. Bayburt’ta Dede Korkut Türbesi ziyaret edebilirsiniz. Bayburt gezinizi kültürel bir noktadan başlatmak niyetindeyseniz Baksı Müzesi’nden rotayı başlatabilirsiniz. Ayrıca kentin simgesi haline gelmiş olan Bayburt Kalesi görülmeye değer özel bir yer. Aydıntepe Yeraltı Şehri ve Helva Köy Buz Mağarası keşfedilmeyi bekleyen iki gizemli nokta olarak ziyaretçilerini bekliyor. Bayburt’u gezi amacıyla ziyaret etmek istiyorsanız en uygun zaman bahar aylarıdır. Şimdi hemen online otobüs bileti al ve keşfe çık.

Bayburt’a Konaklama Yapılacak Yerler

Bayburt şehrinde konaklama açısından pek çok alternatif bulabilirsiniz. En çok tavsiye edilen oteller şehir merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezi dışında konaklama yapmak için diğer otel alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden online otobüs bileti almak ve online otel rezervasyonu yaptırmak mümkündür.

Bayburt Mutfağı

Ağırlıklı olarak unu yemeklerin tüketildiği Bayburt mutfağında azda olsa et ve sebze yemeklerine rastlanmaktadır. Ancak az çeşit olmasına rağmen lezzetleri eşsiz olan Bayburt yemekleri Türkiye’nin her köşesinde yapılmaktadır. Kendine has sunumları ve lezzetleri olan Bayburt’ta hem tatlı hem de tuzlu deneyebileceğiniz ayranlı çorbayı mutlaka denemelisiniz. Bunun yanı sıra Bayburt mutfağında deneyebileceğiniz diğer lezzetler şu şekildedir;
Tel Helva
Galacoş
Ekşi Lahana
Lor Dolması
Yalancı Dolma (Etli Lahana Dolması)
Haşıl
Herse
Süt Böreği
Kesme Çorbası
Su Böreği
Kara Pancar

Bayburt Gezi Rehberi

Bayburt otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bayburt'a ulaşım nasıl yapılır? Bayburt'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bayburt'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bayburt Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.