türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Çankırı Otobüs Firmaları

Çankırı Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Çankırı otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Çankırı Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Çankırı Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
çankırı otogarı

Çankırı

Çankırı; türbeleri, milli parkları, camileri, yaylaları ve müzeleri ile yıllardır yabancı ve yerli turistlerin tercih ettikleri bir il olmuştur. Çankırı tarihi yapılan arkeolojik kazılara göre Neolitik çağa yani M.Ö 7000 - 5000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Özellikle Çankırı Hitit, Frig, Kimmer, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişment, Candaroğulları ve Osmanlı dönemlerinde çok tercih edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Ayrıca Çankırı sunduğu eşsiz doğal güzellikleri sayesinde gezginlerin uğrak durağı olmayı başarmıştır. Çankırı şehirden uzaklaşmak isteyenler için tarihi ve kültürel alt yapı ve geleneksel konukseverlik hizmeti vermektedir. Orta Anadolu'nun kuzeyinde Batı Karadeniz ve Kızılırmak havzaları içerisinde yer alan verimli bu topraklara otobüs bileti alarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çankırı Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çankırı Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Çankırı Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Çankırı Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Çankırı Otogar Adresi: Buğday Pazarı Terminal Cad. Merkez/ÇANKIRI

Çankırı Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0376 213 12 17
Faks: 0376 213 25 05
E-Posta: -

Çankırı Otobüs Firmaları Bilgileri

Çankırı Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Çankırı Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Çankırı Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Çankırı Otobüs Bileti

Diğer illerden Çankırı'ya veya Çankırı'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Çankırı Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Çankırı’da Gezilecek Yerler

Tarihi, kültürel yapısı ve geleneksel konukseverliğiyle adından sıkça söz ettiren Çankırı, yakın çevrelerin tercih ettiği şehirlerden birisidir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra camileri, milli parkları, türbeleri, mağaraları, ören yerleri, müzeleri ve yaylarıyla turistlerin ilgi odağıdır. Özellikle birçok medeniyetin yerleşim yeri olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Çankırı, gezginlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. Kış turizminin de oldukça revaçta olduğu Çankırı’yı online otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Çankırı geziniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekildedir;
Çankırı Müzesi
Cendere (Salman) Höyük
Sakaeli Kaya Mezarları
Çankırı Kalesi ve Emir Karatekin Bey Türbesi
Tuz Mağarası
Alpsarı Göleti (Korgun)
Ilgaz Kayak Merkezi
Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü
Koca Meşe
Ulu Camii (Sultan Süleyman Camii)
Kırkpınar Yaylası

Çankırı’da Ne Yenir?

Her ne kadar mutfağıyla ünlü olmasa da çorbasından tatlısına varıncaya dek eşsiz lezzetlere sahip olan Çankırı’nın vazgeçilmez yemeği sarımsaklı ettir. Coğrafi işaret tescili alarak özel yemekleri arasına adını yazdırmayı başaran sarımsaklı eti Çankırı’da yemeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra Çankırı ziyaretinizde mutlaka denemeniz ve yanınızda götürmeniz gereken bazı lezzetler şu şekildedir;
Bazlama
Yazma Çöreği
Kül Çöreği
Yumurta Tatlısı
Tatar Hamuru Çorbası
Yaren Güveci
Hameyli
Tavuk Etli Kuru Bamya
İnce Ekmek Muskası
Cevizli Un Helvası
Yumurtalı Fasulye Kavurması
Nokul
Cimcik Hamuru Çorbası

Çankırı’da Nerde Kanılır?

Çankırı merkezde özellikle konaklama için 3 ve 4 yıldızlı otel seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu oteller dışında Ilgaz Dağı civarlarında turizm işletme belgesi bulunan pek çok otel ve pansiyon mevcuttur. Ayrıca konaklama için özel kamp alanlarında çadır kurulabilir veya mistik butik oteller tercih edilebilir.

Çankırı Gezi Rehberi

Çankırı otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Çankırı'ya ulaşım nasıl yapılır? Çankırı'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Çankırı'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Çankırı Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.