türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Denizli Otobüs Firmaları

Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Denizli otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Denizli Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Denizli Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Denizli Otobüs Bileti

Denizli Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Denizli Otogar

Denizli

Ege Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Denizli, iki bölge arasında bulunmakta ve Ege bölgesine bağlıdır. Denizli Ege ve Akdeniz bölgesinin her ikisinde de toprağı bulunan bir ildir. Denizli ili kuzeyden Uşak ili ile batıda Aydın ve Manisa, güneyde ise Muğla ili ile koşudur. Denizli İzmir ilinden sonra Ege bölgesinin en gelişmiş ikinci ilidir. Türkiye’de ise en gelişmiş 16. ildir. Denizli hem sanayi hem de ihracat merkezi olmanın yanı sıra son yıllarda öğrenci kenti olmaya başlamıştır. Yılın her ayında bölgeye binlerce yerli ve yabancı turist akını olmaktadır.

Denizli Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Denizli Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Denizli Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Denizli Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Denizli Otogar Adresi: Topraklık Mah. İzmir Bul. Merkez/DENİZLİ

Denizli Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0258 261 10 88
Faks: 0258 -
E-Posta: -

Denizli Otobüs Firmaları Bilgileri

Denizli Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Denizli Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Denizli Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Denizli Otobüs Bileti

Diğer illerden Denizli'ye veya Denizli'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Denizli Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Denizli’de Gezilecek Yerler

Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen Denizli’de gezilip görülecek pek çok yer vardır. Tarihi milattan önceye dayanan ve dünyada adını duyurmuş mağaraları bu bölgede görebilirsiniz. Hierapolis ve Triapolis Antik Kenti geçmişin izlerini en iyi anlatan bölgelerdir. Bu bölgeler UNESCO tarafından Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Aynı listede üst sıralarda yer alan Pamukkale Travertenleri Denizli’nin doğal güzelliklerinin en önemli kanıtıdır. Hem Pamukkale hem de Karahayıt Kaplıcaları sağlık turizmi açısından ülkenin en önemli noktalarından bir kaçıdır. Grek Tiyatrosu Flaviuslar tarafından yapılmış büyük bir tiyatro alanıdır ve görülmeye değer bir yerdir. Apollon Tapınağı görülmesi gereken bölgenin en eski dini merkezidir. İnanca göre Apollon tanrıça Kybele ile burada buluşmuştur. Ayrıca bölgenin en eski ve antik şifa merkezi olarak bilinen Antik Havuz şiddetle ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli’nin meşhur yemekleri Tandır kebabı, Keşkek, Çaput Aşı, Sıyırma, Yoğurtlu Patlıcan Gömmesi ve Sura’dır. Ayrıca Kaçamak, Gındıra Çorbası, Tavuklu keşkek, Dirit, Patlıcan dolması ve Biber Tatarı bölgedeki en önemli yemeklerdir. Bu tadılması gereken lezzetlere bir an önce ulaşmak için online otobüs bilet alarak erkenden yola çıkmalısınız.

Denizli’de Nerede Kalınır?

Turistlerin sıklıkla tercih ettikleri bir bölge olmasından dolayı Denizli’de pek çok farklı konaklama seçeneği vardır. Bölge konumundan dolayı her mevsim görülmeye müsaittir. Otobüs bileti almadan önce konaklama için rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlara konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. Denizli termal otelleri sıklıkla sağlık turizmi yapmak isteyenler için konaklama hizmeti sunmaktadır. Pamukkale otelleri ise travertenlere yakınlık ile sıklıkla ilgi çeken otelledir. Tüm bunların yanı sıra konakla için çok sayıda kiralık ev, otel ve pansiyon mevcuttur. Her keseden konaklama imkanı veren işletmeler genel olarak temiz ve uygun fiyattadır.

Denizli Gezi Rehberi

Denizli otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Denizli'ye ulaşım nasıl yapılır? Denizli'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Denizli'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Denizli Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.