türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Düzce Otobüs Firmaları

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Düzce otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Düzce Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Düzce Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Düzce Otobüs Bileti

Düzce Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Düzce Otogar

Düzce

Düzce 1999 yılından itibaren il statüsüne sahip olmuş bir bölgedir. Düzce ili Batı Karadeniz’de yer alan yemyeşil ve elverişli bir şehirdir. 2017 yılının nüfus sayımlarına göre Düzce il nüfusu yaklaşık olarak 380.000 kişidir. Düzce 1999 depremi ile büyük yıkım yaşamış ve ekonomik olarak ağır bir darbe almıştır. Fakat Düzce ili günümüzde hem sanayi faaliyetlerini hem de tarım ve hayvancılık faaliyetlerini oldukça ilerletmiştir. Ayrıca Düzce ormancılık orman ürünleri konusunda oldukça gelişmiş bir ildir. Ayrıca Düzce’nin konum olarak metropol şehirlerini kesişim noktasında yer alması bölgenin ekonomik faaliyetlerini aktif tutmaktadır. Batı Karadeniz bölgesinde hala ayakta kalabilmiş tek antik kent olması açısından da tarihi olarak Düzce ayrıcalıklı bir konumdadır. Düzce MÖ 800 yıllarında Hititlerin yaşadığı bir bölge olmuştur. Düzce ili hem antik zenginlikleri hem de doğal harikaları sayesinde gidilip görülmesi gereken yerler listesinde yer almaktadır.

Düzce Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Düzce Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Düzce Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Düzce Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Düzce Otogar Adresi: Darıcı Mah. 458 Sk. No:22 Merkez/DÜZCE

Düzce Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0380 -
Faks: 0380 -
E-Posta: -

Düzce Otobüs Firmaları Bilgileri

Düzce Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Düzce Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Düzce Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Düzce Otobüs Bileti

Diğer illerden Düzce'ye veya Düzce'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Düzce Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Düzce’de Gezilecek Yerler

Prusias Ad Hypium Düzce Konuralp ilçesinde bulunan tarihi MÖ 3. yüzyıla dayanan antik bir bölgedir. Ayrıca bu bölgede Küçük Melen ve Tabak Çayları gezilecek diğer doğal alanlardır. Yine bu bölgede antik mezarları, antik mermerleri, antik paraları, mimari yapıları ve Tanrıça Tych’nin heykelini görebilirsiniz. Roma Köprüsü Düzce’de mutlaka görülmesi gereken bir diğer noktadır. Ayrıca Düzce’nin tarihi ve kültürel zenginliğinin en önemli kanıtlarından biri de Antik Tiyatro’dur. Bu tiyatro halk arasında 40 Basamaklar olarak da bilinir. Bu tiyatro yaklaşık olarak 2000 yaşındadır. Düzce’nin kuzeyinde yer alan Akçakoca popüler bir tatil bölgesi olarak bilinir. Özellikle berrak ve temiz suyu, ince ve siyah kumu yaz aylarında bir ok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca eğer doğa yürüyüşleri, sal seferleri ve safari gibi doğa sporlarına merakınız varsa Düzce sizler için harika bir gezi rotası olacaktır.

Düzce iline karayolu ile ulaşmak oldukça kolaydır. Otobüs seferleri her gün düzenli olarak Düzce’ye yolcu taşımaktadır. Sizde online otobüs bileti alarak yolculuğunuza şimdiden başlayabilirsiniz. Ayrıca sitemiz aracılığı ile otobüs bilet alarak gezi rotanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Düzce’de Ne Yenir?

Düzce ilinin mutfağı genel olarak hamur işi ürünler ağırlıklıdır. Örneğin; Arnavut böreği, göbete mantısı, sarı burma, katlama, şıl börek, höşmerim önemli hamur işi lezzetlerdir. Ayrıca bölgenin tavuklu keşkeği, ara lahana yemeği ve mısır ekmeği de mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir.

Düzce’de Nerede Kalınır?

Düzce sahil bölgesi ve şehir merkezinde 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamak mümkündür. Bunların yanı sıra bölgede pek çok sosyal tesis, pansiyon, apart otelde konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca macera sever kampçılar için özel olarak ayrılmış kamp alanları da mevcuttur.

Düzce Gezi Rehberi

Düzce otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Düzce'ye ulaşım nasıl yapılır? Düzce'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Düzce'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Düzce Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.