türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Erzincan Otobüs Firmaları

Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Erzincan otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Erzincan Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Erzincan Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Erzincan Otobüs Bileti

Erzincan Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Erzincan Otogar

Erzincan

Tarihte Mengüceklilere başkentlik yapan Erzincan, Anadolu’nun en eski kültür merkezlerinden birisidir. Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan Erzincan kuzeyde Gümüşhane, Bayburt güneyde Tunceli, doğuda Erzurum ve batıda Sivas ile komşudur. Ayrıca güneybatıdan Malatya ve Elazığ ile komşuluğu bulunan kentin çevresi dağlarla çevrilidir. Şehrin en önemli ve 40 km uzunluğundaki Erzincan Ovası’yla da dikkat çeken kent, ülkemizin en önemli nehirlerinden birisi olan Fırat Nehri’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bunların yanı sıra Erzincan, Yedigöller başta olmak üzere birçok gölü de il sınırları içerisinde bulundurmaktadır.

Erzincan Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Erzincan Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Erzincan Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Erzincan Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Erzincan Otogarı Adresi: Erzincan Otogarı Sivas-Erzincan Karayolu Merkez/ERZİNCAN

Erzincan Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0446 214 16 03
Faks: 0446 -
E-Posta: -

Erzincan Otobüs Firmaları Bilgileri

Erzincan Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Erzincan Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Erzincan Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Erzincan Otobüs Bileti

Diğer illerden Erzincan'a veya Erzincan'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Erzincan Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve kültürel miraslarıyla bölgenin gözde illerinden birisi olan Erzincan, son yıllarda turizmde önemli gelişmeler kat etmiştir. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra gölleri, akarsuları, kanyonları ve kayak merkezleriyle göz kamaştıran Erzincan’da dolu dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Şehrin simgesi durumunda olan ve Türk mimarisinin en önemli örneklerinden birisi olan Erzincan Kalesi’ni ziyaret ederek gezinize başlayabilirsiniz. Online otobüs bileti alarak geldiğiniz Erzincan’da mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekildedir;
Altıntepe Ören Yeri
Ergan Kayak Merkezi
Sakaltutan Kayak Merkezi
Kemah Kalesi
Karanlık Kanyon
Girlevik Şelalesi
Erzincan Ilıcası
Kadıgölü
Beytahtı Mesire Yeri
Mama Hatun Kervansarayı
Gülabibey Camii
Köroğlu Mağarası
Ekşisu Kaplıcası
Aygır Gölü
Erzincan Melik Gazi Türbesi
Hıdır Abdal Sultan Türbesi
Otlukbeli Gölü
Abrenk Kilisesi
Altıntepe Ören Yeri

Erzincan’da Ne Yenir?

Otobüs bileti al işlemi yaparak ziyaret ettiğiniz Erzincan’da her damak zevkine uygun yöresel lezzetler bulunmaktadır. Et ve et ürünlerinin yanı sıra buğday ürünleri de Elazığ’da oldukça sık tercih edilmektedir. Tarhana, yarma, erişte ve bulgurun önemli bir yere sahip olduğu Erzincan mutfağında kışlık yemekler yaz aylarında hazırlanarak muhafaza edilmektedir. Erzincan ziyaretinizde deneyebileceğiniz muhteşem lezzetler şu şekildedir;
Yaprak Döner
Etli Üzüm Yaprağı Sarma
Babikko
Kelecoş
Evelik Dolması
Boranı
Tatar Böreği
Haşıl
Kesme Çorbası
Keşkek
Siron
Isırgan Aşı
Pirpirim Aşı
Tirit ve daha pek çok Erzincan lezzetini denemeyi unutmamanızı öneririz.

Erzincan’da Nerede Kalınır?

Turizmin hızla geliştiği kentlerden biri olan Erzincan’da kendi istekleriniz doğrultusunda konaklama yeri tercih edebilirsiniz. Otel, pansiyon, kiralık ev ve birçok kuruluşun misafirhanesinin bulunduğu Erzincan’da bütçenize uygun konaklama yeri bulabilirsiniz.

Erzincan Gezi Rehberi

Erzincan otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Erzincan'a ulaşım nasıl yapılır? Erzincan'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Erzincan'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Erzincan Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.