türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Hakkari Otobüs Firmaları

Hakkari Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Hakkari otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Hakkari Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Hakkari Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Hakkari Otobüs Bileti

Hakkari Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Hakkari Otogar

Hakkari

Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin 47. ili olan Hakkari ili Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Hakkari’nin doğu komşu olarak İran, güneyde Irak ülkelerine komşudur. Ayrıca batısında Şırnak ili kuzeyinde ise Van ili bulunmaktadır. 2018 yılı nüfus sayımlarına göre şehrin nüfusu yaklaşık olarak 300.125 kişiden oluşmaktadır. Hakkari ili ülkemizin en kalabalık 62. şehridir. Hakkari merkez, Şemdinli, Yüksekova, Çukurca şehrin ilçelerdir. Yoğunluk açısından şehrin en kalabalık ilçesi Yüksekova’dır. En az nüfusa sahip ilçe ise Çukurca’dır. Bölgede irili ufaklı pek çok dağ vardır. Hakkari ilinin yüzde 88’i dağlık alanlardan oluşmaktadır. Cilo dağı 4.150 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağıdır. Bölgede şiddetli karasal iklim tipi görülmektedirBölgede iklim şartlarından dolayı en çok yetişen ürün buğdaydır. Mısır, arpa, pancar, fasulye, patates, soğan, mercimek bölgede yetişen diğer ürünlerdir. Bölge ekonomisinin büyük kısmı hayvancılıktır. Arıcılık ise son yıllarda çok gelişmeye başlamıştır. Bölge sanayi bakımından oldukça az gelişmiştir. Kendi şehrinizden otobüs bileti al işlemi yaparak Hakkari’yi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkari Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hakkari Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Hakkari Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Hakkari Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Hakkari Otogar Adresi: Sümbül Mah. Hakkari - Van Bul. Merkez/HAKKARİ

Hakkari Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0438 -
Faks: 0438 -
E-Posta: -

Hakkari Otobüs Firmaları

Hakkari Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Hakkari Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Hakkari Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Hakkari Otobüs Bileti

Diğer illerden Hakkari'ye veya Hakkari'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Hakkari Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Hakkâri’de Gezilecek Yerler

Bölge tarih boyunca pek çok medeniyetin hakimiyetinde kalmıştır. Köklü bir geçmişe sahip olan Hakkari camiler, kaleler, kiliseler ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer iller arasında yer almaktadır. Berçelan ve Durankaya Yaylası tertemiz havası, kayak ve doğa turizmi ile her mevsim ziyaretçileri ilgisini çekmektedir. Hakkari geziniz için sitemiz üzerinden online otobüs bileti alarak planlamalara başlayabilirsiniz. Gezinize il merkezinde yer alan Meydan Medresesinden başlamanızı tavsiye ederiz. Şemdinli Taş Köprü ve Kayma Sarayı Hakkari’de ziyaret edilmesi gereken yapıların arasındadır. Hakkari ilkbahar ve yaz aylarında özellikle ziyaretçilere doyulmaz manzaralar sunmaktadır. Özellikle doğal güzelliklere merakınız varsa Seyithan Gölü, Cennet Cehennem Vadisi ve Durankaya Yaylasını görmeden şehirden dönmeyin. Kayak yapmayı biliyor ve seviyorsanız rotanızı Merga Bütan Kayak Merkezi çevirebilirsiniz.

Hakkari’de Ne Yenir?

Coğrafi konumu ve köklü tarihi sayesinde bölge mutfağı köklü bir kültüre sahiptir. Hayvancılık kültürünün gelişiminden dolayı Hakkari mutfağında et ve et ürünleri çokça bulunmaktadır.
Buğday Çorbası
Gulul Çorbası
Ayran Çorbası
Parmak Kebabı
Yüksekova Kebabı
Keşkek
Keledoş ( bölgenin en lezzetli ve en yöresel lezzeti olarak bilinir)

Hakkari’de Nerede Kalınır?

Şehirde konaklama yapmak için pek çok otel tercih edebilirsiniz. Ayrıca şehir merkezi ve cevre bölgelerde kent otelleri ve ya pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde 3-4 yıldızlı pek çok konforlu otel bulmak mümkün. Ayrıca doğa gezilerinde konaklama için dağ evlerini konaklama için kullanabilirsiniz. Bölgede kamp yapılacak pek çok alanda yine ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Hakkari Gezi Rehberi

Hakkari otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Hakkari'ye ulaşım nasıl yapılır? Hakkari'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Hakkari'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Hakkari Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.