türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Hatay Otobüs Firmaları

Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Hatay otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Hatay Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Hatay Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Hatay Otobüs Bileti

Hatay Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Hatay Otogar

Hatay

Hatay kardeşliğin ve birlikteliğin şehri olarak bilinir. Hatay Türkiye’nin en güneyinde yer alır. Akdeniz bölgesinin doğu kıyılarında yer alan Hatay nüfus bakımından ülkemizin en kalabalık 13. şehridir. 2017 yılının nüfus sayımlarına göre şehrin nüfusu yaklaşık olarak 1.600.226 kişidir. Hatay ilinin yüzölçümü 5.525 kilometrekaredir. Bölgenin rakımı 100 metredir. Merkez ilçesi ise Antakya’dır. Ayrıca İskenderun, Dörtyol, Arsuz, Belen, Defne, Erzin, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Yayladağı, Kumlu, Altınözü, Samandağ ve Payas diğer ilçeleridir. Nüfus bakımından en kalabalık ilce Antakya’dır. Kumlu Hatay’ın en az nüfusa sahip ilçesidir. İnsanlığın ilk yerleşim yeri olan Hatay pek çok farklı kültür ve pek çok farklı inanışın bir arada yaşadığı bir bölgedir. Bölge ile ilgili yapılan araştırmalarda MÖ 100.00 ile 40.000 yılları arasındaki kalıntılara rastlanmıştır. Bölgeye Akat Beyliği, Hititler, Urartular, Asurlular, Persler, Makedonlar hakim olmuşlardır. MS 395 yılında Roma imparatorluğunun ikiye bölünmesi ile Hatay Bizanslıların hakimiyetine girmiştir.

3 büyük dinin hoşgörü çerçevesinde bir arada yaşadığı ve temsil edildiği kardeşlik şehri Hatay tarihi güzellikleri ve yaylaları, plajları ile ziyaretçilerini beklemektedir. Hatay UNESCO tarafından barış kenti olarak seçilmiştir.

Hatay Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hatay Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Hatay Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Hatay Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Hatay Otogar Adresi: Akasya Mah. Şükrü Balcı Cad. Saraycık - Antakya/HATAY

Hatay Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0326 227 07 40
Faks: 0326 -
E-Posta: -

Hatay Otobüs Firmaları Bilgileri

Hatay Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Hatay Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Hatay Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Hatay Otobüs Bileti

Diğer illerden Hatay'a veya Hatay'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Hatay Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Hatay’da geçmiş tarihe ait birbirinden özel eserleri gezebilir, yaz aylarında kum, deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Hatay gezisi için iyi bir planlama yapmak şarttır. Hatay gezisi için sitemiz üzerinden online otobüs bileti satın alabilirsiniz. Otonüs bileti al işleminin ardından aşağıda sıraladığımız gezi rotasını takip ederek en az 3 gün Hatay’da kalabilirsiniz.
Habib-i Neccar Camii
ST. Pierre Kilisesi
Hatay Arkeoloji Müzesi
Azizi Simon Manastırı
Titus Tüneli
Beşikli Mağara
Payas Kalesi
Kapalı Değirmenli Şelale
Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları
Hıdırbey Musa Ağacı
Harbiye Şelalesi
Uzun Çarşı

Hatay’da Ne Yenir?

Hatay kültürü ve tarihi gibi her damağa hitap eden lezzetleriyle de önde gelen şehirlerin başında yer almaktadır. Hatay gezisi boyunca mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sıraladık notlarınızı almaya başlayın.
Oruk
İskenderun Döneri
Humus
Fellah Köftesi
Muhammara
Mütebbel
Şişperek Çorbası
Hettüş Salatası
Biberli Ekmek
Kömbe
Kağıt Kebabı
Zahter Salatası
Ispanaklı Borani
Sürk
Künefe

Hatay’da Nerede Kalınır?

Hatay otellerinin büyük bir kısmı merkezde yer almaktadır. Merkezde konaklamak isteyenler için özellikle en çok Antakya ve İskenderun ilçelerinde yer alan otelleri tercih edebilirler. Hatay otelleri gün konfor ve kalite kazanmakta ve bu konuda adından söz ettirmektedir. 4 - 5 yıldızlı otellerin yanı sıra bütçenize uygun başka oteller veya pansiyonlarda bulmanız mümkün. Özellikle yaz turizmi açısından çok rağbet gören kente gitmeden otel ve yolculuk biletini önceden rezerve edebilirsiniz.

Hatay Gezi Rehberi

Hatay otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Hatay'a ulaşım nasıl yapılır? Hatay'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Hatay'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Hatay Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.