türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Iğdır Otobüs Firmaları

Iğdır Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Iğdır otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Iğdır Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Iğdır Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Iğdır Otobüs Bileti

Iğdır Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Iğdır Otogarı

Iğdır

Türkiye’nin doğusunda yer alan Iğdır, efsaneler konu olmuş Ağrı Dağı eteğinde yer almaktadır. Iğdır yüksek platoların, dağlık alanların kapladığı bir coğrafi alana kurulmuş bir ildir. Ayrıca Iğdır ovası jeolojik konumu ve iklim özellikleri sayesinde meyve, sebze, pamuk başta olmak üzere her türden tarım ürünü yetiştirmeye elverişli topraklara sahiptir. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın büyük bir kısmı da bu il içerisinde yer almaktadır. Ağrı dağı hakkında sayısız efsane olmasına rağmen en çok bilineni ise Nuh’un gemisidir. Büyük tufandan sonra Nuh’un gemisinin Ağrı Dağı'nda karaya oturduğu inancı yaygın olarak benimsenmiştir. Yapılan arkeolojik kazılara göre, Iğdır’ın tarihi paleolitik çağa kadar uzanmaktadır. Bölgede Urartular, Asurlular, Kimmerler ve İskitlere ait eserlere rastlanmıştır. Daha sonraki dönemlerde Pers, Makedon ve Roma hakimiyetine giren bölge MS 7. yüzyılda Arapların hakimiyetine girmiştir. 1064 yılında bölgeye Selçuklular egemen olmuştur. 1514 yılında Çaldıran savaşının kazanılması ile Iğdır Osmanlı topraklarına katılmıştır. İran üzerinden gelen ve Anadolu’ya uzanan İpek yolu Iğdır üzerinden geçmektedir.

Iğdır Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Iğdır Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Iğdır Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Iğdır Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Iğdır Otogar Adresi: Iğdırlı Turizm Otobüs Terminali Iğdır - Nahcivan Karayolu 2.km Merkez/IĞDIR

Iğdır Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0476 228 69 01 (Iğdırlı Turizm)
Faks: 0476 228 69 05 (Iğdırlı Turizm)
E-Posta: bilgi@igdirliturizm.com.tr

Iğdır Otobüs Firmaları Bilgileri

Iğdır Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Iğdır Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Iğdır Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Iğdır Otobüs Bileti

Diğer illerden Iğdır'a veya Iğdır'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Iğdır Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Iğdır’da Gezilecek Yerler

Iğdır’da gezilecek çok sayıda lokasyon vardır. Iğdır’da gezilecek yerleri 1 günde dolaşıp bitirmek pek mümkün değildir. Size tavsiyemiz Iğdır gezinizi 2-3 gün olarak planlamalısınız. Iğdır gezisi için bir tur paketi tercih edebilir veya kendi başınıza seyahate çıkabilirsiniz. Kendi başınıza yapacağınız yolculuk için online otobüs biletini sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Otobüs bileti al işleminin ardından gönül rahatlığıyla Iğdır seyahatinizi planlayabilirsiniz.
Soykırım Anıtı
Harmandöven Kervansarayı
Koçbaşı Mezarları
Korhan Kalesi (Iğdır Kalesi)
Sürmeli( Karakale) Kalesi
Asma Köyü Camii
Yetim Camii (Aralık Ortaköy Camii)
Çakırtaş Kul Yusuf Kümbeti (Amarat)
Aralık Hacı İbrahim Gödek Kümbeti
Aliöçek Çayı Köprüsü

Iğdır’da Ne Yenir?

Iğdır’da tatmaya değer yöresel pek çok lezzet vardır. Iğdır gezinizde mutlaka tatmanız gereken bir kaç lezzeti aşağıda sırladık. Size şimdiden afiyet olsun.
Ayran Aşı
Hörre
Helise
Perzana
Taş Köfte
Tavuk Şorve
Tandır Şiş
Ekşili
İşkembe Kavurma
Cızdık
Paça
Bozbaş
Tereyağlı Erişte
Fetir
Kuymak
Omaç Helvası
Kavut
Kayvasa
Patlıcan Reçeli

Iğdır’da Nerede Kalınır?

Iğdır’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır. En çok tavsiye edilen konaklama şekli ise şehir merkezinde bulunan otelleri tercih etmektir. Şehir merkezin de her keseye uygun otel bulmak mümkündür. Ayrıca bölgede çok sayıda konsept butik oteller ve pansiyonları da konaklama tercih edebilirsiniz. Ağrı dağını tırmanmak isteyen bir macera severseniz yanınıza kamp malzemenizi ve çadırınızı almayı unutmayın.

Iğdır Gezi Rehberi

Iğdır otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Iğdır'a ulaşım nasıl yapılır? Iğdır'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Iğdır'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Iğdır Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.