türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kayseri Otobüs Firmaları

Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kayseri otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kayseri Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kayseri Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kayseri Otogar

Kayseri

Kayseri’ye ilk defa olarak gidecek olanlar için Kayseri denince akla ilk olarak pastırma, sucuk ve Erciyes Kayak Merkezinden ziyade bir şey gelmiyorsa yazımızı dikkatlice takip etmelisiniz. Kayseri’nin eski adı imparator şehri anlamına gelen Kaisereia’dır. Kayseri ili 5000 yıla aşkın bir tarihi geçmişe ev sahipliği yapmıştır. Kayseri ili ayrıca Türkiye'nin en fazla ziyaretçi çeken rotalarının başında gelmektedir. Tarihi ipek yolu üzerindeki bu şehir Roma, Bizans, Osmanlı imparatorluklarının başkentliğini yapmış kadim bir kenttir. İç Anadolu Bölgesindeki Erciyes Dağı’nın eteklerine kurulu bu şehir hem medeniyet mirasları hem de doğal turizminin merkezlerinden biridir. Kayseri ili merkez başta olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır. Kayseri çevresinde Yozgat, Kahramanmaraş, Sivas, Niğde, Adana, Nevşehir gibi illerle komşudur. Popüler bir turizm cenneti olan Kayseri’ye yurtiçi ve yurtdışı pek çok hava yolu şirketi ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ilden Kayseri’ye otobüs firmaları ve her saate seferler yapılmaktadır. Ulaşım saatleri ve online otobüs bileti satışları için sitemizden online bilet satın alabilir veya otobüs bileti almak için size en yakın ulaşım tesislerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bölgede sert karasal iklim tipi hakimdir. Bu nedenle Kayseri'de yazlar sıcak ve kurak, kış ayları ise kar yağışlı ve soğuktur. Kayseri’yi ziyaret etmek in en uygun dönem bahar ayları gibi görünse de gezinizi kış ve yaz aylarında da gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kayseri Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kayseri Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kayseri Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kayseri Otogar Adresi: Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bul. Kocasinan/KAYSERİ

Kayseri Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0352 327 45 00
Faks: 0352 -
E-Posta: -

Kayseri Otobüs Firmaları Bilgileri

Kayseri Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kayseri Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kayseri Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kayseri Otobüs Bileti

Diğer illerden Kayseri'ye veya Kayseri'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kayseri Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kayseri’de Gezilecek Yerler

Kayseri her adımda iç Anadolu’nun tarihini yaşatan bir şehirdir. Şehir sadece tarihi yapıları değil ayrıca Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı, Kapuzbaşı Şelalesi gibi doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Kültür, doğa ve tarih gezisi hakkını fazlasıyla veren Kayseri için bir gezi rotası hazırladık.
Kayseri Cumhuriyet Meydanı
Hunat Hatun Külliyesi
Selçuklu Uygarlığı Müzesi
Talas
Soğanlı Vadisi
Yaman Dede Kültür ve Sanat Evi
Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri
Kayseri Kültür Yolu
Gevher Nesibe Medresesi
Avgunlu Medresesi ve Türbesi
Kurşunlu Camii
Kayseri Kalesi
Hunat Hatun Külliyesi
Sultan Sofrası
Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi
Kapalı Çarşı
Döner Kümbet
Seyyid Burhanettin Türbesi
Agios Prokopios Kilisesi
Ağırnas Yeraltı Şehri
Erciyes Kayak Merkezi
Sultan Sazlığı Milli Parkı
Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi

Kayseri’de Ne Yenir?

Bilindiği üzere zengin bir mutfağa sahip olan Kayseri’ ziyaretinizde mutlaka mantı yemeniz önerilir. Çeşit çeşit mantıların hazırlandığı kentte damak zevkinize uygun birçok mantı seçeneğini deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra su böreği, cıvıklı ve et yemeklerinin tüketildiği Kayseri’den ayrılmadan önce pastırma ve sucuk alabilirsiniz.

Kayseri’de Nerede Konaklanır?

Kayseri ili ve çevresinde pek çok konaklama imkanı bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun 4 ve 5 yıldızlı otellerin yanı sıra pansiyon ve konaklama otellerinde kendinize yer ayırabilirsiniz. Özellikle kış turizmi açısından önemli bir merkez olan Erciyes’te herkese hitap eden oteller mevcuttur.

Kayseri Gezi Rehberi

Kayseri otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kayseri'ye ulaşım nasıl yapılır? Kayseri'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kayseri'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kayseri Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.