türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kırşehir Otobüs Firmaları

Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kırşehir otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kırşehir Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kırşehir Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Otobüs Bileti

Kırşehir Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kırşehir Otogar

Kırşehir

Kırşehir İç Anadolu Bölgesinde yer alan şirin bir kenttir. Bölgenin tarihi Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. İmparator 1. Justinianos döneminde bölgeye Justinianpolis adı verilmiştir. Bölge uzun kırların ortasında yer aldığı için Türkler bu bölgeye Kır Şehir ( Kırşehir) adını vermiştir. Kır Şehir bölge zamanla Kırşehir olarak anılmaya başlamıştır. Bölgenin yüzölçümü 6 bin metre karenin üzerindedir. Yapılan son nüfus sayımlarında 300 bine yakın kişinin yaşadığı bilinmektedir. Kırşehir; Kayseri ve Nevşehir illeri ile komşudur. Özellikle Kapadokya bölgesine giriş kapısıdır Kırşehir. Bölge kış aylarında soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz aylarında ise bölge sıcak ve kuraktır. Bölgeye genellikle bahar aylarında turist akın olmaktadır. Bölgede sulak alanlar, yer yer kavaklık bahçeleri ve meyve bahçeleri vardır. Kırşehir özellikle kaplıcaları, tarihi ve bu topraklarda yetişen ozanlar, âşıklar ve yazarla ile ünlenmiştir. Hacı Bektaş Veli bölgenin bilinen en meşhur insanlarındandır. Binlerce yıl Anadolu’nun ticari ve ekonomik ilişkilerine yön veren Ahilik teşkilatı 13. yüzyılda Kırşehir ilinde kurulmuş bir yapılanmadır. Ticari bir esnaf örgütü olan Ahiliğin temellerindeki yardımlaşma, dürüstlük ve saygı ayrıca bölgenin sosyal hayatı hakkında da detaylı bir bilgi vermektedir.

Kırşehir Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kırşehir Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kırşehir Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kırşehir Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kırşehir Otobüs Firmaları Bilgileri

Kırşehir Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kırşehir Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kırşehir Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kırşehir Otobüs Bileti

Diğer illerden Kırşehir'e veya Kırşehir'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kırşehir Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kırşehir Otogar Adresi:

Ahievran Mah. Meytaş Cad. No:1 Merkez/KIRŞEHİR

Kırşehir Otogarı Telefon Numaraları:

Tel: 0386 404 44 40
Faks: 0386 -
E-Posta: -

Kırşehir’de Gezilecek Yerler

Tarihin pek çok dönemine şahitlik yapmış olan Kırşehir zengin bir kültür mirasına sahiptir. Kırşehir ili D-765 devlet karayolu üzerinde bulunur. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere her ilden otobüs seferi ile bölgeye gelebilirsiniz. En yakın otobüs firmasından otobüs bileti alabilirsiniz. Ancak vakte önem verenlerdenseniz sitemiz üzerinden online otobüs bileti alarak vakit kazanabilirsiniz. Kırşehir gezileri genellikle bahar ve yaz aylarında yapılmaktadır. Bu detayları göze alarak sizin içi bir gezi rotası hazırladık.
Mucur Yeraltı Şehri
Ahi Evran Camii ve Türbesi
Cacabey Camii
Çağırkan Kalehöyük
Üç Ayak Kilisesi
Seyfe Gölü
Kırşehir Kaplıcaları
Terme Termal Turizm Merkezi

Kırşehir’de Ne Yenir?

Türk misafirperverliğinin ve Anadolu yemek kültürünün en önemli temsilcisi olan Kırşehir mutfağında genellikle et ve bakliyat ürünleri ağırlıktadır. Kırşehir mutfağında bölgede yetişen tüm sebze ve meyveler yöresel yemeklerde kullanılır. Mutlaka tatmanız gereken eşsiz lezzetleri sizin için liste haline getirdik.
Tandır Çömlek Paça
Düğün Çorbası
Dövme
Yoğurt Çorbası
Keşkek
Katma Aşı
Çullama
Madımak
Topalak
Sütlü Pilav Lepe
Pancar Çırpması
Borani
Kırşehir Köftesi
Çömlek Kuru Fasulyesi

Kırşehir’de Nerede Kalınır?

Kırşehir 3-4 ve 5 yıldızlı termal otelleri ile farklı kategorilerde pek çok çeşitli otel yıl boyunca hizmet vermektedir. Kırşehir merkez ve çevre ilçelerde konaklama için pek çok otel, pansiyon bulabilirsiniz. Rahat ve kaliteli oteller genellikle ekonomiktir.

Kırşehir Gezi Rehberi

Kırşehir otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kırşehir'e ulaşım nasıl yapılır? Kırşehir'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kırşehir'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kırşehir Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.