türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kütahya Otobüs Firmaları

Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kütahya otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kütahya Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kütahya Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kütahya Otobüs Bileti

Kütahya Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kütahya Otogar

Kütahya

Doğal güzellikleri, görülmeye değer çinileri, termal suları yanı sıra zengin tarihi ve kültürel geçmişi ile Kütahya Ege Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Bölgenin yüzölçümü yaklaşık olarak 12.000 kilometre karedir. Yapılan son nüfus sayımlarına göre bölgede yaklaşık olarak 602.345 kişi yaşamaktadır. Merkez ilçe başta olmak üzere Simav, Tavşanlı, Altıntaş, Gediz, Emet, Hisarcık, Aslanapa, Şaphane, Çavdarhisar, Pazarlar, Dumlupınar diğer ilçelerdir. Merkez ilce en kalabalık Dumlupınar ilçesi ise en az nüfusun olduğu ilçedir. Şehrin kuruluş tarihi tam olarak bilinmese de tarihinin MÖ 3000’li yıllara kadar gittiği yapılan kazılarla ispatlanmıştır. Kütahya’nın bilinen ilk adı Kotys’in kenti anlamına gelen Kotiaeion’dur. Kotys Romalıların Anadolu’ya gönderdikleri komutanın adıdır. Şehir Türklerin eline geçtikten sonra bölgeye zamanla Kütahya denilmiştir. Kütahya topraklarına bilinen ilk yerleşimler Frigler tarafından yapılmıştır. 1233 yılında Selçuklu hakimiyetine giren şehir Germiyanoğulları Beyliğine başkentlik yapmıştır. Bölgeye özellikle Osmanlı döneminde sayısız eseler yaptırılmıştır. Osmanlı mimarisinin en açık örnekleri olan camiler, medreseler, saraylar, kaleler, çeşmeler bu dönemde yaptırılmıştır. Milli Mücadele sırasında kısa bir süre Yunan işgalinde kalan şehir 1922 yılında bağımsız kalmış, 1923 yılında il olmuştur.

Kütahya Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kütahya Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kütahya Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kütahya Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kütahya Otogarı Adresi: Çinigar Kütahya-Eskişehir Karayolu 3.Km Merkez/KÜTAHYA

Kütahya Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0274 223 60 96 - 0274 223 57 31
Faks: 0274 223 72 33
E-Posta: -

Kütahya Otobüs Firmaları Bilgileri

Kütahya Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kütahya Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kütahya Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Kütahya otobüs firmaları; Emet Has Tur, Kütahya Astur, Kütahya Lider Turizm, Kütahyalılar Seyahat, Simav Beyce Birlik Seyahat.

Kütahya Otobüs Bileti

Diğer illerden Kütahya'ya veya Kütahya'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kütahya Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Kütahya ili gezilip görülecek yerler açısından çok zengin bir ildir. Her renk tonunda doğası, mistik tarihi yapıları ve kültürel mirası ile dikkat çeken Kütahya’da gezinin tadını çıkaracaksınız. Özellikle bölge her yıl sağlık ve kaplıca turizmi ile binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Kütahya gezisine başlamak için sitemiz üzerinden online bilet alabilir, bilet temin eden firmalardan online otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Frig Vadisi
Domaniç Ormanları
Aizanoi Antik Kenti
Kütahya Kalesi
Çinili Camii
Dumlupınar Şehitliği
Çini Müzesi
Yoncalı Kaplıcaları
Kütahya Arkeoloji Müzesi

Kütahya’da Ne Yenir?

Kütahya'da damaklarda unutulmaz tatlar bırakan pek çok yöresel yiyecek vardır. Bu yiyeceklerin her biri bu bölgede yaşamış olan medeniyetlerin birer temsilcisi gibidir. Sizin için damaklarda eşsiz bir tat bırakan lezzetleri listeledik.
Kızılcık Tarhanası
Ak Tarhana
Sıkıcık Çorbası
Cimcik
Ispanaklı Şibit
Sini Mantısı
İlibada Dolması
Kütahya Kebabı
Kütahya Güveç
Yumurtalı Dövmeç
Zerdeli Pilav
Mercimekli Pilav
Şibitli Tavuk Tiridi
Sütlü İncir Tatlısı
Ev Baklavası
Yufka Tatlısı

Kütahya’da Nerede Kalınır?

Kütahya’da konaklama için birden fazla seçenek bulmak mümkündür. Kütahya otelleri her türden konseptte ve her bütçeye uygun konaklama imkanı sunmaktadır. Otellerin bazıları şehir merkezinde bazıları ise çevre ilçelerde bulunur. Özellikle termal ve sağlık turizmi yapmak isteyenlerin otel rezervasyonları önceden yapmalarını tavsiye ederiz.

Kütahya Gezi Rehberi

Kütahya otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kütahya'ya ulaşım nasıl yapılır? Kütahya'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kütahya'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kütahya Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.