türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
mersin silifke

Silifke Otobüs Bileti

Silifke Otobüs Bileti Al

En ucuz Silifke otobüs bileti'ni arıyorsanız ve otobüs bileti fiyatlarını görmek istiyorsanız Silifke otobüs biletini web sitemiz üzerinden giderek online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında yer alan "Silifke Otobüs Bileti Arama" kutusununu kullanarak Silifke'ye yapacağınız otobüs yolculuğu için veya Silifke'den gideceğiniz yere yapacağınız seyahatler için otobüs bileti araması yapabilirsiniz.

Bu aramada Silifke'ye veya Silifke'den otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmalarını, otobüs seferleri güzergahlarını, kalkış ve varış saatlerini, otobüs yolculuğu sürelerini, otobüsün oturma düzenlerini (2+2 veya 2+1 olduğunu), otobüste bulunan eğlence sistemlerini, şayet yapacağınız otobüs yolculuğu gündüz saatine denk geliyorsa seyahat süresince güneşin araca hangi yönden vuracağı bilgisini görebilirsiniz. Online Silifke Otobüs Bileti satın almanın bir diğer ayrıcalığı ise sizin için boş koltuklar arasından seyahat edeceğiniz otobüs koltuğunu dilediğiniz gibi kendinizin seçebilmesidir.

Silifke Otobüs Firmaları

Silifke Otogarı kalkışlı veya Silifke Otogarı varışlı şehirlerarası yolcu taşımacılığı seferleri düzenleyen otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Silifke Otobüs Firmaları'nın Silifke Otogarı'nda yer alan otobüs bileti satış yazıhaneleri ile iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Silifke Hakkında

Silifke Gezilecek Yerler

Silifke, Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Mersin iline bağlı bir ilçedir. Göksu Irmağı’yla Silifke şehir merkezi tam ortadan ikiye ayrılır ve Taş Köprü sayesinde bağlantı kurulur. Tarihte İon kolonisi olarak kurulan Silifke ismini, Asya kralı tarafından bugünkü Silifke’nin yerinde kurulan Seleuceia’dan almakta ve zamanla değişerek Seleuceia, Seleucia, Selefke, Salukiye ve Silifke adını alıyor. Göçmen kuşların göç yolları üzerinde olması ve birçok türü doğasında barındırma sebebiyle bilim adamlarının ilgisini çekmektedir çekiyor.

Türkiye’yi Kıbrıs’a bağlayan Taşucu Limanı Doğu Akdeniz’in en güzel tatil beldelerinden biridir. Tertemiz denizi, kumlu plajları, minik adaları, sessiz sakin koylarıyla ve tarihiyle yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Silifke’nin gezilecek yerleri;

Silifke’nin panoramik olarak izlenebildiği Silifke Kalesi, Birinci derece arkeolojik sit alanı olarak tescilli olan Tokmar Kalesi, Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Aya Tekla Arkeolojik Alanı, oldukça iyi bir taş işçiliğine sahip Cambazlı Kilisesi, Silifke Roma Tapınağı, Kilikya bölgesinin en iyi korunan antik kalıntısı olan Uzuncaburç ve tarihi bir su deposu olan Tekirambarı Sarnıcı ile başlıca ziyaret edilecek yerleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Silifke bir Yörük yurdu olduğundan, ilçe ekonomisinde ve yaşamında önemli yere sahip hayvancılık ile deniz kenarındaki verimli topraklara kurulan seralarda her türlü meyve sebze yetiştiriliyor. Özellikle de Silifke çileği son yıllarda Türkiye’nin hemen hemen birçok şehirine gönderilmektedir. Adana havaalanı ile Silifke arası 140 km. mesafede olup ulaşım sağlanmaktadır. Silifke'ye karayoluyla otobüs ve özel araçlarla ulaşılabilirsiniz. Deniz yolu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Silifke - Taşucu arasında feribot seferleri bulunmaktadır.

Silifke Otobüs Bileti Fiyatları

Silifke'den diğer il ve ilçelere, veya diğer yerlerden Silifke'ye ucuz ve uygun otobüs bileti fiyatlarını sayfamızın üst kısmında yer alan "Silifke Otobüs Bileti Arama" kutucuğunu kullanarak görebilirsiniz. Otobüs Bileti Arama Modülünün sizi yönlendirdiği ülkemizin en büyük otobüs bileti portallarından Silifke otobüs biletini fiyatları karşılaştırıp güvenle satın alabilirsiniz. Buradan yapacağınız online otobüs bileti satın alma işlemlerinin 256 Bit SSL ile güvenlik altında gerçekleştiğini unutmayınız. Silifke Otobüs Bileti ödemelerini banka kartı, kredi kartı ve BKM Express ile yapabilirsiniz. Otobüs Bileti ödemelerinde Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron, Maestro kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.

Silifke Otogar Çıkışlı Popüler Otobüs Seferleri:

Silifke - Aydın Otobüs Bileti

Silifke - Ankara Otobüs Bileti

Silifke - İzmir Otobüs Bileti

Silifke - İstanbul Otobüs Bileti

Silifke - Balıkesir Otobüs Bileti

Silifke - Denizli Otobüs Bileti

Silifke - Kayseri Otobüs Bileti

Silifke - Malatya Otobüs Bileti

Silifke - Isparta Otobüs Bileti

Silifke - Muğla Otobüs Bileti

Silifke - Burdur Otobüs Bileti

Silifke - Adana Otobüs Bileti

Silifke - Gaziantep Otobüs Bileti

Silifke - Şanlıurfa Otobüs Bileti

Silifke - Hatay Otobüs Bileti

Silifke - Konya Otobüs Bileti

Silifke Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri:

İstanbul - Silifke Otobüs Bileti

Ankara - Silifke Otobüs Bileti

Adana - Silifke Otobüs Bileti

İzmir - Silifke Otobüs Bileti

Burdur - Silifke Otobüs Bileti

Isparta - Silifke Otobüs Bileti

Konya - Silifke Otobüs Bileti

Aydın - Silifke Otobüs Bileti

Balıkesir - Silifke Otobüs Bileti

Bursa - Silifke Otobüs Bileti

Muğla - Silifke Otobüs Bileti

Kayseri - Silifke Otobüs Bileti

Malatya - Silifke Otobüs Bileti

Hatay - Silifke Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Silifke Otobüs Bileti

Gaziantep - Silifke Otobüs Bileti

 
silifke otogar

Silifke Otogar

Silifke Şehirlerarası Otobüs Terminali ilçe merkezinde Toros Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı Silifke/Mersin adresinde bulunmaktadır. Silifke Otogar'a sarı taksi, özel araç, minibüs, belediye otobüsü ve otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ulaşabilirsiniz.