türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Muş Otobüs Firmaları

Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Muş otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Muş Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Muş Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Muş Otobüs Bileti

Muş Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Muş Otogar

Muş

Çavuş Dağı eteklerinde kurulu Muş, Doğu Anadolu’nun doğal güzelliklerini ve tarihini bir arada sunan kadim bir şehirdir. Asırlardır bahsedilen Malazgirt Savaşının zafer nidaları bu topraklarda yankılanmıştır. Yaklaşık olarak 8.200 kilometrekarelik bir alana sahip olan Muş Ağrı, Erzurum, Bitlis, Diyarbakır ve Bingöl ile komşudur. Muş’un nüfusu yaklaşık olarak 450.455 kişidir. Muş merkez ilçe olmak üzere toplamda 6 adet ilçesi vardır. Bölgedeki nüfusun çoğunluğunu merkez ilçe oluşturmaktadır. Muş’un tarihi Urartulara kadar gitmektedir. Daha sonraki dönemlerde bölge sırasıyla İskitler, Medler, Persler, Makedonların hakimiyeti altına girmiştir. Muş ve çevresi Selçuklu topraklarına katıldıktan sonra şehirde ciddi imarlaşmalar başlamıştır. Daha sonraki dönemlerde Moğollar ve Karakoyunlar egemenliğinde sıklıkla el değiştiren Muş 1514 Çaldıran Savaşı ile Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. 19. yüzyılın sonlarına doğru Bitlis iline bağlanan Muş 1929 yılında Bitlis’ten ayrılarak şehir olmuştur.

Muş Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Muş Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Muş Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Muş Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Muş Otogar Adresi: Sunay Mah. Muş-Bitlis Karayolu Merkez/MUŞ

Muş Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0436 212 11 21
Faks: 0436 -
E-Posta: -

Muş Otobüs Firmaları Bilgileri

Muş Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Muş Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Muş Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Muş otobüs firmaları; Akpolat Turizm, Muş Murat Turizm, Has Muş Turizm, Lider Muş Tur, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası.

Muş Otobüs Bileti

Diğer illerden Muş'a veya Muş'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Muş Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Muş’ta Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu'nun en güzel illerinden biri olan Muş tarihi camileri, kaleleri, köprüleri, ve geçmişi ile sizleri nostaljik bir yolculuğa çıkarmaktadır. Muş ili lokasyonuna karayolu havayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sıklıkla bölgeye yapılan ziyaretlerde karayolu ve özellikle otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Sizde sitemiz üzerinden online otobüs bileti ayırtabilir veya firmalardan otobüs bileti alabilirsiniz. Muş gezisi için bir gezi rotası hazırladık. Bu rotaya en az 2-3 gün ayırarak şehri doyasıya gezebilirsiniz.
Muş Kalesi
Muş Ulu Camii
Yıldızlı Han
Geleneksel Muş Evleri
Arak Manastırı
Murat Köprüsü
Zafer Anıtı
Malazgirt Kalesi
Akdoğan Gölü
Kayalıdere Antik Kenti

Muş’ta Ne Yenir?

Muş gelen ziyaretçilerini kendine has yemekler ile bir lezzet yolculuğuna davet eder. Bölgede hayvancılığın gelişmesinden dolayı yemeklerde sıklıkla et ve hayvansal ürünler kullanılmaktadır. Muş’ta mutlaka denemeniz gereken eşsiz lezzetleri sizin için sıraladık.
Muş Köftesi
Hez Dolması
Keşkek
Çorti
Pırvaz
Herse Cavbelek
Halimaşi
Kırçik
Jağ Bitkisi

Muş’ta Nerede Kalınır?

Özelliklerde bahar aylarında her yanı süsleyen laleler ile Muş ziyaret etmeye değer bil ildir. Muş’ta konaklama için pek çok seçenek mevcuttur. Muş’ta bulunan otellerin büyük bir kısmı şehir merkezinde bulunmaktadır. Muş ilinde bütçenizi sarsmadan konaklama imkanı bulmanız mümkün. Ayrıca şehir merkezindeki oteller dışında bölgede pek çok pansiyon ve butik konaklama evleri bulmakta mümkündür. Ayrıca doğa ve macera severler için doğa gezi rotaları ve kamp alanları da mevcuttur.

Muş Gezi Rehberi

Muş otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Muş'a ulaşım nasıl yapılır? Muş'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Muş'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Muş Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.