türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
kapadokya

Göreme Otobüs Bileti

Göreme Otobüs Bileti Al

En ucuz Göreme otobüs bileti'ni arıyorsanız ve otobüs bileti fiyatlarını görmek istiyorsanız Göreme otobüs biletini web sitemiz üzerinden giderek online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında yer alan "Göreme Otobüs Bileti Arama" kutusununu kullanarak Göreme'ye yapacağınız otobüs yolculuğu için veya Göreme'den gideceğiniz yere yapacağınız seyahatler için otobüs bileti araması yapabilirsiniz.

Bu aramada Göreme'ye veya Göreme'den otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmalarını, otobüs seferleri güzergahlarını, kalkış ve varış saatlerini, otobüs yolculuğu sürelerini, otobüsün oturma düzenlerini (2+2 veya 2+1 olduğunu), otobüste bulunan eğlence sistemlerini, şayet yapacağınız otobüs yolculuğu gündüz saatine denk geliyorsa seyahat süresince güneşin araca hangi yönden vuracağı bilgisini görebilirsiniz. Online Göreme Otobüs Bileti satın almanın bir diğer ayrıcalığı ise sizin için boş koltuklar arasından seyahat edeceğiniz otobüs koltuğunu dilediğiniz gibi kendinizin seçebilmesidir.

Göreme Otobüs Firmaları

Göreme Otogarı kalkışlı veya Göreme Otogarı varışlı şehirlerarası yolcu taşımacılığı seferleri düzenleyen otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Göreme Otobüs Firmaları'nın Göreme Otogarı'nda yer alan otobüs bileti satış yazıhaneleri ile iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Göreme Hakkında

Göreme Gezilecek Yerler

Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Tarih boyunca ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu’nun da önemli kavşaklarından biridir.

Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri’yi içine alan ve genel olarak Kapadokya denilen bölge günümüzde turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Peribacalarının 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu düşünülmektedir. Düz bir tabaka şeklinde oluşan bu yumuşak tabakalar milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarlar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan eşsiz bir güzelliktir.

Kapadokya efsaneleriyle, atlı safariler ve asıl peri bacalarının üzerinden doğan güneşe karşı balon turları ile Kapadokya’nın manzarasına doyamayacaksınız. Her yıl dünyanın her yerinden yüz binlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Kapadokya Turistik Yerler:

GÖREME

Gün batımını izlemek için Kapadokya’nın en özel bölgelerinden biridir.
Güllüdere Vadisi: Yaşam alanı kalıntılarının bulunduğu ve Peribacası oluşumlarının en iyi izlenebildiği bir bölgedir.
Güvercinlik Vadisi: Vadilerde oyulmuş güvercinlik adı verilen yuvalarda beslenen güvercinlerden alıyor. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirerek onları izlemek ve manzaranın keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir.
Zemi Vadisi: Doğa yürüyüşüne elverişli, önemli parkurlardan biridir.
Aşk Vadisi: Balon turlarının hava koşullarına göre muhakkak uğradığı bir vadidir.

ÜÇHİSAR

Kapadokya bölgesinin en güzel panoramik seyrinin yapıldığı tepe üzerine kurulu olan kasaba, Kapadokya’nın kapısı olarak da bilinmektedir.
Üçhisar Kalesi: Gün batımının izlenebileceği en güzel yerlerden diğer bir yeri de burasıdır.

AVANOS

Şapkalı peri bacası oluşumlarının ilginç örneklerinin görülebileceği bir vadi;
Devrent Vadisi: Hayal Vadisi veya Perili Vadi olarak da bilinen uzaktan elleri açık rahibeye benzeyen Meryemana peri bacasını görebilirsiniz.
Çavuşin Köyü: Hristiyan dervişlerinin ve topluluklarının yaşadığı bir bölge olmuştur.
Güray Museum: Dünyanın ilk ve tek yeraltı seramik müzesi olan bölgenin binlerce yıllık zengin kültürel birikimini, geleneksel çömlekçilik ve seramik sanatını görebilmek için dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilere tanıtıyor.

ZELVE

Hristiyanların önemli yerleşim ve dini merkezlerinden biri olan Zelve, aynı zamanda eğitim verilen manastırların da bulunduğu bir yöredir.

ÜRGÜP

Temenni Tepesi: Osmanlı döneminden kalan tarihi, kültürel ve mimari özelliklerini yansıtıyor.
Mustafapaşa: Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı bir bölge olmuş.

ORTAHİSAR

Kapadokya’nın bozulmamış yöresel köy yaşamını sürdüren Ortahisar, köy merkezindeki yer alan tüf kaya ve çevresine oyulmuş kaya evlerden oluşuyor.
Ortahisar Kalesi: Bizans döneminde yapıldığı düşünülen kale, hem barınma hem de stratejik amaçla yapılarak birbiriyle bağlantı koridor, oda ve tüneller bulunuyor.

IHLARA VADİSİ

Eski ismi Peristremma olan 100-200 metre derinlikte bir kanyon oluşturarak yörenin kendine has jeolojik özelliği sayesinde, kayalara oyulmuş freskli kiliseler, korunarak yeryüzünde eşine rastlanmayan bir tarih hazinesidir.

YERALTI ŞEHİRLERİ

Kapadokya’da en büyükleri olan, Kaymaklı ve Derinkuyu haricinde kayalara oyularak yapılmış Özkonak, Özlüce, Tatlarin gibi yeraltı şehri bulunuyor.

Dünya'nın ve Türkiye'nin en özel tarihi destinasyonlarından olan bölge her mevsimi ayrı güzel olan Kapadokya, peri bacalarından sonra akla ilk gelenlerden biri lezzetli şaraplarıdır. Bu topraklar ülkenin en lezzetli üzümlerini yetiştiriyor diyebiliriz. Ürgüp bağlarının yöresel üzümlerden elde edilen ev yapımı şarabınızı yudumlayabilir. Kapadokya şaraplarının aromasını çok beğeneceksiniz.

Türkiyedeki tüm turizm bölgeleri gibi Kapadokya bölgesine de ulaşım çok kolaydır. Otobüslerle karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Havayolu ile Tuzköy Havaalanı Nevşehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Daha sonra da istediğiniz bölgeye kısa sürede ulaşabilmeniz mümkündür.

Göreme Otobüs Bileti Fiyatları

Göreme'den diğer il ve ilçelere, veya diğer yerlerden Göreme'ye ucuz ve uygun otobüs bileti fiyatlarını sayfamızın üst kısmında yer alan "Göreme Otobüs Bileti Arama" kutucuğunu kullanarak görebilirsiniz. Otobüs Bileti Arama Modülünün sizi yönlendirdiği ülkemizin en büyük otobüs bileti portallarından Göreme otobüs biletini fiyatları karşılaştırıp güvenle satın alabilirsiniz. Buradan yapacağınız online otobüs bileti satın alma işlemlerinin 256 Bit SSL ile güvenlik altında gerçekleştiğini unutmayınız. Göreme Otobüs Bileti ödemelerini banka kartı, kredi kartı ve BKM Express ile yapabilirsiniz. Otobüs Bileti ödemelerinde Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron, Maestro kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.

Göreme Otogar Çıkışlı Popüler Otobüs Seferleri:

Göreme - Aydın Otobüs Bileti

Göreme - Ankara Otobüs Bileti

Göreme - İzmir Otobüs Bileti

Göreme - İstanbul Otobüs Bileti

Göreme - Balıkesir Otobüs Bileti

Göreme - Denizli Otobüs Bileti

Göreme - Kayseri Otobüs Bileti

Göreme - Mersin Otobüs Bileti

Göreme - Malatya Otobüs Bileti

Göreme - Isparta Otobüs Bileti

Göreme - Muğla Otobüs Bileti

Göreme - Burdur Otobüs Bileti

Göreme - Adana Otobüs Bileti

Göreme - Gaziantep Otobüs Bileti

Göreme - Şanlıurfa Otobüs Bileti

Göreme - Hatay Otobüs Bileti

Göreme - Konya Otobüs Bileti

Göreme Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri:

İstanbul - Göreme Otobüs Bileti

Ankara - Göreme Otobüs Bileti

Adana - Göreme Otobüs Bileti

İzmir - Göreme Otobüs Bileti

Burdur - Göreme Otobüs Bileti

Isparta - Göreme Otobüs Bileti

Konya - Göreme Otobüs Bileti

Mersin - Göreme Otobüs Bileti

Aydın - Göreme Otobüs Bileti

Balıkesir - Göreme Otobüs Bileti

Bursa - Göreme Otobüs Bileti

Muğla - Göreme Otobüs Bileti

Kayseri - Göreme Otobüs Bileti

Malatya - Göreme Otobüs Bileti

Hatay - Göreme Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Göreme Otobüs Bileti

Gaziantep - Göreme Otobüs Bileti

 
göreme otogar

Göreme Otogar

Göreme Şehirlerarası Otobüs Terminali ilçe merkezinde Göreme Belediyesi Merkez/Nevşehir adresinde bulunmaktadır. Göreme Otogar'a sarı taksi, özel araç, minibüs, belediye otobüsü ve otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ulaşabilirsiniz.