türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Osmaniye Otobüs Firmaları

Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Osmaniye otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Osmaniye Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Osmaniye Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Osmaniya Otobüs Bileti

Osmaniye Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Osmaniye Otogar

Osmaniye

Osmaniye Türkiye'nin 80. ilidir. M.Ö 3000 yılından itibaren birçok devlet ve beyliğin egemen olduğu Ceyhan ırmağı havzası içerisinde yer alan Osmaniye ili Çukurova'nın verimli topraklara sahiptir. Bölge 19. yüzyılda Adana ili sancağına bağlı bir kaza olarak yönetilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile bölge ilçe olarak Adana iline bağlanmıştır. 1996 yılında bölgeye bir kaç ilçe katılarak il haline getirilmiştir. Osmaniye bölgesi ilk çağlarda Hitit, Pers, Roma uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Osmaniye ili coğrafi konumu sayesinde Doğu Anadolu giriş kapısı olarak bilinir. Özellikle Ortadoğu ülkeleri ile karayolu bağlantısı sağlayan bölge uzun yıllar kale görevi görmüştür. İpek yolunun da bu bölgeden geçmesi bölgeyi daha da önemli kılmıştır. Geçmişinde birçok kavmin istilasına ve işgaline maruz kalan Osmaniye 1. Dünya Savaşı sırasında İngiliz ve Fransız işgaline uğramıştır. Bu işgal 7 Ocak 1922 tarihinde sona ermiştir. Böylece bu tarih Osmaniye’nin kurtuluş günü olarak her yıl kutlanmaktadır.

Osmaniye Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Osmaniye Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Osmaniye Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Osmaniye Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Osmaniye Otogar Adresi: Yunus Emre Mah. İskender Türkmen Cad.Merkez/OSMANİYE

Osmaniye Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0328 814 80 82
Faks: 0328 -
E-Posta: -

Osmaniye Otobüs Firmaları Bilgileri

Osmaniye Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Osmaniye Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Osmaniye Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Osmaniye Otobüs Bileti

Diğer illerden Osmaniye'ye veya Osmaniye'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Osmaniye Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Osmaniye’de Gezilecek Yerler

Milattan öncesine dayanan köklü tarihi ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölgenin en önemli yerleşim yerlerinden biri Osmaniye’dir. Osmaniye özellikle tarihi izleri taşıyan kaleleri ile ön plana çıkmaktadır. Osmaniye kaleleri dışında kaplıcaları, açık hava müzeleri ve eşsiz yaylaları ile doğal güzelliklerini ziyaretçilerine sunmaktadır. Osmaniye iline havayolu, karayolu, demiryolu ve denizyolu ile ulaşabilirsiniz. Özellikle bölgeyi daha iyi tanımak adına karayolunu tercih etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinden online otobüs bileti tarihlerine bakabilirsiniz. Ayrıca bölgeye seyahat eden otobüs firmalarından şimdiden otobüs bileti al işlemini yapabilirsiniz. Osmaniye geziniz için bir seyahat rotası oluşturduk, keyifli yolculuklar dileriz.
Karatepe - Aslantaş Milli Parkı
Kadirli Alacami
Haruniye Kalesi
Kastabala Antik Kenti
Kırmıtlı Kuş Cenneti
Şarlak Şelalesi
Osmaniye Kaplıcaları

Osmaniye’de Ne Yenir?

Çukurova’nın lezzetli ve bereketli topraklarında yetişen taze ürünlerden dolayı Osmaniye mutfağı oldukça zengindir. Osmaniye mutfağı Akdeniz mutfağının genel özelliklerini taşır ve bölgede pek çok asırlık restoranlarda bu yemekleri tatmak mümkündür. Osmaniye’nin eşsiz lezzetlerini sizler için liste haline getirdik. Size şimdiden afiyet olsun.
Etli Kömbe
Zorkun Tava
Tavuk Doldurma
Kaburga Dolması
Kabak Çiçeği Dolması
Ekşili Kömeç
Pirpirim Cacığı
Karakuş Tatlısı

Osmaniye’de Nerede Kalınır?

Osmaniye konaklama otellerinin büyük bir çoğunluğu şehir merkezinde yer almaktadır. Osmaniye ilinde farklı konseptlerde birçok kategoride otel bulmak mümkündür. Bu otellerin birçoğu lüks 4-5 yıldızlı otellerdir. Ayrıca konaklama için daha düşük bütçeli otel, pansiyon, apart bulmakta mümkündür.

Osmaniye Gezi Rehberi

Osmaniye otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Osmaniye'ye ulaşım nasıl yapılır? Osmaniye'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Osmaniye'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Osmaniye Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.