türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Siirt Otobüs Firmaları

Siirt Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Siirt otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Siirt Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Siirt Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Siirt Otobüs Bileti

Siirt Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Siirt Otogar

Siirt

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Bitlis, Batman, Şırnak, Van ve Mardin illeri ile sınır komşusu olan Siirt ilini 12 belediye ve 7 ilçesi vardır. Bu ilçeler Baykan, Kurtalan, Eruh, Pervari, Merkez, Tillo ve Şirvan’dır. Bereketli topraklara ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Siirt Bölgesi, Türklerin Anadolu'da ilk yerleşim yerlerinden biri olarak bilinir. Bölgede karasal iklim tipi yaşanmaktadır. Bölgenin adının Sami dilinden geldiği rivayet edilmektedir. Bölgede Süryani topluluklarının bu topraklara Se’erd dedikleri ve zamanla buranın Siirt olarak adlandırıldığı rivayetler arasındadır. Konumu ve özellikle farklı kültürlerin kesişim noktasında bulunmasından dolayı Siirt tarihi yapılan kazılar sonucu Cilalı Taş Devrine kadar gitmektedir. Ayrıca Siirt, Akabe Yolu ve İpek yolu ticaret noktalarının kesişimi de yer almaktadır. Bu topraklarda Türlerin yerleşmesinden sonra birçok beylik yaşamını sürdürmüştür. Çaldıran Seferi ile bu bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır. Cumhuriyetin ilanına kadar Bitlis Sancağı olan Siirt sonradan il olma statüsü kazanmıştır.

Siirt Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Siirt Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Siirt Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Siirt Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Siirt Otogar Adresi: Afetevleri Mah. Hükümet Cad. Merkez/SİİRT

Siirt Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0484 465 60 91
Faks: 0484 -
E-Posta: -

Siirt Otobüs Firmaları Bilgileri

Siirt Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Siirt Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Siirt Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Siirt Otobüs Bileti

Diğer illerden Siirt'e veya Siirt'ten diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Siirt Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Siirt’te Gezilecek Yerler

Siirt Anadolu ve Mezopotamya kültürünün birleştiği bir noktada yer almasından dolayı gezilecek birçok yere sahip bir ildir. Tarihi açıdan Türklerin ilk yerleştikleri topraklardan biri olan Siirt’e gidip tarihi yeniden keşfedebilirsiniz. Siirt ili hem doğa hem de tarih açısından ziyaretçilerine pek çok şey vaat ediyor. Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Siirt’e karayolu ile yolculuk yapmanızı tavsiye ederiz. Özel otobüs firmalarından otobüs bileti alarak planlama yapabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden yolculuk için online otobüs bileti rezervasyonu ve ödemesi yapabilirsiniz. Sizin için Siirt ilinde en az iki günlük bir gezi rotası oluşturduk.
Siirt Saat Kulesi
Ulu Camii
Botan Mağaraları
Veysel Karani Türbesi
Cumhuriyet Camii
Sağlarca Kaplıcaları
İnce Kaya (Kormas) Kalesi
Erzen Ören Yeri
Derzin Kalesi

Siirt’te Ne Yenir?

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Siirt’in mutfağı oldukça zengin ve lezzetlidir. Şehirde mutlaka tatmanız gereken lezzetler ilgili bir liste hazırladık.
Siirt Büryan
Perde Pilav
Siirt Kiteli
İsmeket Köftesi
Zerfet
Mihr Çorbası

Siirt’te Nerede Kalınır?

Siirt ilinde özellikle konaklama diğer pek çok ile göre daha kısıtlıdır. Var olan bir kaç seçeneğin çoğunluğu şehir merkezinde yer almaktadır. Özellikle Siirt ilinde belediye konaklama tesislerini, öğretmen evini, ya da birkaç otelden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Siirt ilinde konaklama için konuk evlerini, kiralık oda ve daireleri, polis evini ya da pansiyonları da tercih edebilirsiniz.

Siirt Gezi Rehberi

Siirt otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Siirt'e ulaşım nasıl yapılır? Siirt'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Siirt'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Siirt Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.