türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Yozgat Otobüs Firmaları

Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Yozgat otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Yozgat Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Yozgat Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yozgat Otobüs Bileti

Yozgat Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
yozgat otogarı

Yozgat

İç Anadolu'nun merkezinde bulunan Yozgat, kuzey – güney ile doğu – batı karayollarının çakıştığı noktada yer almaktadır. Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu düşünülen Yozgat’ta yapılan kazı çalışmalarında Alişar Höyüğünde milattan önce 3000 yıllara ait eserler bulunmuştur. Özellikle Hititlerin yerleşim merkezlerinden biri olduğu bilinen Yozgat, geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerin bazıları Frigler, Kimmerler, Lidya Krallığı, Persler, Makedonyalılar ve Romalılar şekilde sıralanmaktadır. İmparatorluğu'nun ikiye bölünmesinin ardından Bizans egemenliğine geçen Yozgat, 1948 yılında Mehmet Çelebi tarafından Osmanlı Devleti'ne bağlanmıştır. Tarihi açıdan muhteşem eserlerin bulunduğu Yozgat’ın doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Lokasyonu bakımından oldukça kolay ulaşıma sahip olan Yozgat'a kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi otobüs seferlerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Web sitemizde yer alan onunla aynı otobüs bileti hizmeti ile Bulunduğunuz şekerden Yozgat'a hangi saat aralıklarında hangi firmaların otobüsleri var görebilirsiniz. Ayrıca yine web sitemizden tercih ettiğiniz gerçekleşti gerçekleştirebilirsiniz.

Yozgat Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Yozgat Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Yozgat Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Yozgat Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Yozgat Otogar Adresi: Karatepe Mah. Adnan Menderes Bul. Merkez/YOZGAT

Yozgat Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0354 212 58 08
Faks: 0354 -
E-Posta: -

Yozgat Otobüs Firmaları Bilgileri

Yozgat Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Yozgat Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Yozgat Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yozgat Otobüs Bileti

Diğer illerden Yozgat'a veya Yozgat'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Yozgat Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Yozgat'ta Gezilecek Yerler

Gerek konumu gerekse tarihi geçmişiyle adından sıkça söz ettiren Yozgat, Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Tarihi kalıntıların etkisinde kalacağınız Yozgat’ta Mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Yozgat çamlığı Milli Parkı gelmektedir. Kent merkezinin güneyinde bulunan Yozgat çamlığı Milli Parkı yaklaşık 500 yaşlarında Karaçam türünü barındırmaktadır. Türkiye'nin sadece Yozgat çamlığında bulunan Karaçam türünün yanı sıra milli Park'ta çok sayıda endemik bitki türleri ve hayvan türleri bulunmaktadır. Bunların dışında Yozgat'ta gezilecek diğer yerler şu şekildedir;
Yozgat saat kulesi
Çapanoğlu Camii
Başçavuş Halil Ağa Camii
Yozgat Müzesi
karabıyık köprüsü
behramşah Kalesi
Saraykent kaplıcaları
Yusuf Karslıoğlu Konağı

Yozgat'ta Ne Yenir?

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Yozgat’ta Türk mutfağına örnek olan birçok lezzet bulunmaktadır. Her ne kadar gidip görülmemesi gereken Şehir olarak espri yapılsa da dünyaca ünlü Türk yemeklerinin birçoğu Yozgat'tan çıkmıştır. Ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken Yozgat lezzetleri şu şekildedir;
Bulama Çorbası
Arabaşı
Testi Kebabı
Yozgat Böreği
Mayalı Bazlama
Alt Üst Böreği
Pezzik Cacığı
Çiğdem Pilavı
Çapçup Mantı
Düğürcük Çorbası
Sakala Sarkan Çorbası
Madımak Yemeği

Yozgat’ta Nerede Kalınır?

Tarihi değerlerine sahip çıkan bir il olan Yozgat’ta pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Konaklama alternatiflerinin çoğunluğunun şehir merkezinde bulunduğu Yozgat’ta tarihle iç içe zaman geçirebilirsiniz. Yıldızlı ultra lüks otel tercih edebileceğiniz Yozgat’ta her bütçeye uygun konaklama yerleri bulunmaktadır. Sizde kendi bütçenize un uygun konaklama alternatifini tercih edebilirsiniz.

Yozgat Gezi Rehberi

Yozgat otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Yozgat'a ulaşım nasıl yapılır? Yozgat'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Yozgat'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Yozgat Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.