türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Adıyaman Otobüs Firmaları

Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Adıyaman otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Adıyaman Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Adıyaman Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Otobüs Bileti

Adıyaman Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Adıyaman Otogar

Adıyaman

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Orta Fırat bölümünde yer alan Adıyaman, yüzyıllar boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Tarihi camiler, köprüler, müzeler, mağaralar ve anıtlar gibi gezilecek bir hayli fazla yere sahip olan Adıyaman, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri arasında köprü vazifesi görmektedir. Şehre doğudan batıya doğru bölen Toros Dağları, şehrin her iki kısmında da farklı iklimler yaşanmasına neden olmaktadır. Dağların güneyinde kalan kısım yaz aylarında kurak ve sıcak geçerken kış aylarında ılık ve yağışlıdır. Kuzeyde kalan kısımda ise yazlar kurak ve serin geçerken kış aylarında yağışlı ve soğuk bir hava hakimdir. Kış aylarının sert geçtiği bilinen Adıyaman, mayıs ve eylül ayları arasında ziyaret için uygundur. Ulaşım konusunda da güzel bir konuma sahip olan Adıyaman’dan birçok şehre kolaylıkla gidip gelebilirsiniz.

Adıyaman Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Adıyaman Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Adıyaman Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Adıyaman Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Adıyaman Otogar Adresi: Sıratut Mah. Atatürk Bul. 02100 Merkez/ADIYAMAN

Adıyaman Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0416 216 56 20
Faks: 0416 -
E-Posta: -

Adıyaman Otobüs Firmaları Bilgileri

Adıyaman Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Adıyaman Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Adıyaman Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Adıyaman Otobüs Bileti

Diğer illerden Adıyaman'a veya Adıyaman'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Adıyaman Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Adıyaman'da Gezilecek Yerler

Özellikle güneşin en güzel doğduğu yer olan Nemrut Dağı ile ünlü olan Adıyaman’da mutlaka görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. UNESCO Dünya mirasları arasında da yer alan Nemrut’un yanı sıra Kommagene’nin mirası Arsamia Ören Yeri’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bunların yanı sıra Adıyaman'da gezilecek başlıca yerler şu şekildedir;

Kahta Çayı
Cendere Köprüsü
Haydaran Kaya Mezarları Ve Turuş Mezarları
Ulu Cami
Atatürk Barajı Ve GAP
Perre Antik Kenti
Üzeyir Peygamber Türbesi
Nemrut Dağı Milli Parkı
Nemrut Dağı Tümülüsü
Karakuş Tümülüsü

Adıyaman’ın Meşhur Yemekleri

Adıyaman mutfağını bölgenin yarattığı etki ile genellikle et, buğday, bakliyat ve sebze ürünleri oluşturmaktadır. Baharatın eksik olmadığı Adıyaman'da Birbirinden güzel yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ebuzer gıffari kebabı, dövmeç, besni tavası ve basalla Adıyaman’da yapılan kırmızı et ağırlıklı yemeklerin başında gelmektedir. Ana yemeğin yanında yarpuz mancası, pirpirim ve patates salataları tercih edilen yörede cacık olarak ise pirpirim cacığı, kabak cacığı, marul ve Yarpuz cacığı tercih edilmektedir. Tene, top ve peynirli irmik gibi helva çeşitlerinin tatlı olarak tüketildiği Adıyaman'da şillik, kesme ve burma tatlısının mutlaka denemelisiniz. Ayrıca Adıyaman'da çiğ köftenin tadına bakmanızda önerilmektedir.

Adıyaman'da Nerede Kalınır?

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Adıyaman'da birçok Konaklama Tesisi bulunmaktadır. Turistik bir kent olması nedeniyle 3 ve 4 yıldızlı otellere sahip olan Adıyaman'da bütçenize göre konaklama yeri bulabilirsiniz. Örneğin; tarih mirası olan Nemrut Dağı eteğinde Karadut köyünde havuzlu ve havuzsuz birçok otel bulunmaktadır.

Adıyaman Gezi Rehberi

Adıyaman otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Adıyaman'a ulaşım nasıl yapılır? Adıyaman'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Adıyaman'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Adıyaman Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.