türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Aksaray Otobüs Firmaları

Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Aksaray otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Aksaray Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Aksaray Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Aksaray Otobüs Bileti

Aksaray Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Aksaray Otogar

Aksaray

Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Aksaray, tarihi İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden biridir. Anadolu'nun tam kalbinde olan Aksaray, Kuzeybatısında Niğde, doğusunda Konya ve güneydoğusunda Ankara ile komşudur. Birçok evliyanın gelip geçtiği şehir olarak da anılan Aksaray, sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli tarih hazinelerini barındıran şehirlerden birisidir. Başta Ihlara Vadisi olmak üzere yeraltı şehirleri, kiliseleri, antik kentleri ve camileriyle çok fazla sayıda gezilecek yer bulunmaktadır.

Aksaray Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Aksaray Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Aksaray Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Aksaray Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Aksaray Otogar Adresi: Hacılarharmanı Mah. Merkez/AKSARAY

Aksaray Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0382 213 78 00
Faks: 0382 -
E-Posta: -

Aksaray Otobüs Firmaları Bilgileri

Aksaray Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Aksaray Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Aksaray Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Aksaray Otobüs Bileti

Diğer illerden Aksaray'a veya Aksaray'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Aksaray Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Aksaray’da Mutlaka Görünmesi Gereken Yerler

Muhteşem doğan güzelliğiyle Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin eserlerini yansıtan Aksaray’da gezilecek birbirinden güzel yerler bulunmaktadır. Şehirde kışlar çok sert geçtiğinden özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi almaktadır. 412 bini aşkın nüfusa sahip olan Aksaray, 8 ilçesiyle her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Aksaray’da gezip görebileceğiniz başlıca yerler şu şekilde;

Ihlara Vadisi
Eğri Minare
Acemhöyük
Çatalhöyük
Sümbüllü Kilise
Güzelyurt Evleri
Aksaray Zinciriye Medresesi
Aksaray Müzesi
Nora Antik Kenti
Ağaçaltı Kilisesi
Karagedik Kilisesi
Kırkdamaltı Kilisesi
Bezirhane
Selime Katedrali ve Peribacaları
Ziga Kaplıcaları
Manastır Vadisi
Aziz Gregorius Kilisesi
Çanlı Kilise
Paşa Hamamı
Güzelyurt Evleri
Hasan Dağı
Tuz Gölü
Somuncu Baba Türbesi

Aksaray Mutfağı

Hububat üretiminin yaygın olduğu Aksaray’da aynı zamanda hayvanlığında geliştiği bilinmektedir. Bu nedenle Aksaray mutfağında genellikle buğday ürünlerinden yapılan yiyecekler, et ve süt ürünleri yaygın olarak tüketilmektedir. Bu nedenle şehre yolunuz düşerse mutlaka sıkma, kuskus pilavı, katıklı aş, çiğleme, soğanlama, bamya çorbası ve arabaşı yemeniz önerilmektedir. Bunların yanı sıra yufka, sepe, çörek, mayalı, erişte ve sac böreği de yemelisiniz. Tatlı çeşitleri bakımında da oldukça zengin çeşitleri bulunan Aksaray’da pelte, sarığıburma, katmer, kabura bastı ve kaygana yiyebilir ve sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Aksaray’da Nerede Kalınır?

Son yıllarda turizm potansiyelinin keşfedilmesiyle birlikte Aksaray’da bulunan otellerin sayısında da artış görünmektedir. Yöresel özelliklerin ön plana çıktığı mimarileriyle dikkat çeken 4 – 5 yıldızlı otellerin bulunduğu Aksaray’da kendi zevkinize uygun bir yer bulabilirsiniz. Eskil, Güzelyurt, Sarıyahşi ve Gülağaç beldelerine yayılan otellerin yanı sıra şehirle aynı ismi taşıyan merkez Aksaray’da da çeşitli oteller bulunmaktadır.

Aksaray’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin her yerinden Aksaray’a ulaşım mümkündür. Karayolunu kullanarak kendi aracınızla Aksaray’a ulaşabileceğiniz gibi şehirlerarası otobüsleri kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere kentten birçok farklı şehre otobüs seferleriyle gidebilirsiniz.

Aksaray Gezi Rehberi

Aksaray otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Aksaray'a ulaşım nasıl yapılır? Aksaray'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Aksaray'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Aksaray Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.