türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bartın Otobüs Firmaları

Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bartın otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bartın Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bartın Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bartın Otobüs Bileti

Bartın Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Bartın Otogar

Bartın

Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili 60 km sahil şeridine sahiptir. Bartın’ın doğusunda Kastamonu, güneyinde Karabük ve batısında ise Zonguldak illeri yer almaktadır. Bartın ili 2150 kilometrelik bir alana sahiptir. Bartın yaz aylarında sıcak kış aylarında ise serin bir iklime sahiptir. Ilıman iklimin tarıma elverişli olmasından dolayı yer yer tarım çok gelişmiştir. Ama sıklıkla bölgeye hakim olan ekonomik sektör maden ve kömür sektörüdür. Verimli topraklara sahip olan bölge tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bartın 11. yüzyılın sonlarına kadar Bizans himayesinde kalmıştır. Özellikle bu yıllarda Bartın ticaret merkezi haline gelmiştir. Daha sonra sırasıyla bölgede Selçuklu hakimiyeti, Candaroğlu Beyliği hakimiyeti ve son olarak da Osmanlı hakimiyeti görülmüştür. Türkiye’nin her köşesinden kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Bartın’ı sitemizde yer alan otobüs bileti al seçeneğini kullanarak da ziyaret edebilirsiniz.

Bartın Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bartın Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bartın Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bartın Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bartın Otogar Adresi: Ankara Yolu Tuzcular Köyü Merkez/BARTIN

Bartın Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0378 220 00 40
Faks: 0378 -
E-Posta: -

Bartın Otobüs Firmaları Bilgileri

Bartın Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bartın Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bartın Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Bartın Otobüs Bileti

Diğer illerden Bartın'a veya Bartın'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bartın Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bartın’da Gezilecek Yerler

Bartın sahip olduğu köklü tarihi, doğal güzellikleri ve turistik değerleri ile ülkemizde hızla gelişmekte olan bir ildir. Özellikle ormanları ve eşsiz denizi ile birçok yerli ve yabancı turistin ilgisine çekmektedir. Bartın Karadeniz iklim kuşağında yer aldığı için yıllık sıcaklık farkı oldukça azdır ve her mevsim turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle otel ve işletmelerin tam kapasite çalıştığı dönemlerde Bartın’da bulunmak istiyorsanız Haziran, Temmuz ve ağustos aylarını tercih etmelisiniz. Bartın’da mutlaka görmeniz gereken yerleri şu şekildedir;

Ağlayan Ağaç
Amasra Delikli Şili
Amasra Plajı
Göldere Şelalesi
İnkum Plajı
Antik Tiyatro
Fatih Camii
Ulukaya Şelalesi
Kapısuyu Plajı
Bartın Çayı
Bakacak Mevkii
Lav Sütunları
Amasra Kemere Köprüsü
Amasra Küçük Kilise

Bartın’da Nerede Kalınır?

Bartın turistik bir bölge olduğu için konaklama imkanları oldukça fazladır. Her standartta uygun oteller her mevsim tam kapasite hizmet vermektedir. Ayrıca kalabalık konaklamalar için kiralık evler bulmak mümkündür. Şehir merkezinde çok sayıda pansiyon ve otel mevcuttur. Genellikle şehir dışındaki plaj alanlarında otelin yanı sıra kamp alanları da konaklama için birer alternatiftir. Bu nedenle Bartın’da kendi bütçenize ve zevklerinize uygun yıldızlı, yıldızsız konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Bartın’da Ne Yenir?

Karadeniz ve iç Anadolu kültüründen beslenen Bartın mutfağı oldukça geniş bir yemek kültürüne ev sahipliği yapar. Bartın'a özel lezzetlerin arasında yumurtalı isput, kabak burması, pum pum çorbası, pirinç mantı vardır.

Bartın’da Ulaşım

Bartın’a İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve daha pek çok ilden her gün otobüs seferleri bulunmaktadır. Uluslararası liman olarak hizmet veren Bartın Limanı yolcu giriş çıkış kapısı olarak da kullanılmaktadır. Bartın iline online otobüs bileti almak için sitemizi kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi aracınızla da Bartın'ı ziyaret edebilirsiniz. Şehir içi ulaşım için taksi veya dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz.

Bartın Gezi Rehberi

Bartın otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bartın'a ulaşım nasıl yapılır? Bartın'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bartın'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bartın Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.