türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Batman Otobüs Firmaları

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Batman otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Batman Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Batman Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Batman Otobüs Bileti

Batman Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Batman Otogar

Batman

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Batman, 1990 yılında Türkiye’nin 72. ili olmuştur. Tarihi M.Ö. 6. yüzyıla uzanan Batman, köklü geçmişi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Dicle’nin hayat verdiği topraklara yayılan şehir, Mardin, Diyarbakır, Muş, Bitlis ve Siirt ile komşudur. Sanayi, ticaret ve turizm açısından gelişmiş şehirlerden biri olan şehre online otobüs bileti alarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Batman Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Batman Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Batman Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Batman Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Batman Otogar Adresi: Hilal Mah. İpekyolu Cad. Başti Otogar Merkez/BATMAN

Batman Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0488 -
Faks: 0488 -
E-Posta: -

Batman Otobüs Firmaları Bilgileri

Batman Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Batman Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Batman Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Batman Otobüs Bileti

Diğer illerden Batman'a veya Batman'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Batman Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Batman’da Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan Batman, kiliseleri, mağaraları, antik kenti, manastırları ve doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Kültür turizminin saklı rotaları arasında yer alan şehirde yazlar oldukça sıcak geçerken kışlar sert ve soğuk geçmektedir. Bu nedenle Batman’ı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında gezmeniz önerilmektedir. Batman’da gezilecek yerler başlıca şu şekildedir;

Hasankeyf Ören Yeri ve Mağaraları
Bozikan Kalesi
Rabat Kalesi
Beksi Kalesi
Kandik Kalesi
Seyyid Bilal Türbesi
İmam Abdullah Zaviyesi
Memikan Köprüsü
Zeynel Bey Türbesi
Mor Kiryakus Manastırı
Mor Aho Manastırı
Hızır Bey Camii
Batman Müzesi ve Müzepark
Berha Yezidiya Resimli Kaya Sığınağı
Saint Pierre Manastırı / Komk Manastırı
Batman Höyükleri
Çorti Kilisesi
Zevruney Vadisi Tek Nefli Kaya Kilise
Eymir Köyü Hanı
Pisyar Köprüsü
Pepira Köprüsü
Şab Camii / Molla Halil Camii
Er-Rızk Camii
Zeynel Bey Türbesi / Zeynel Bey Kümbeti

Birçok şehirden kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Batman’a otobüs bileti alarak gidebilir ve doyasıya gezebilirsiniz.

Batman Mutfağı

Temel besin kaynağı et ve süt ürünleri olan Batman’da kendi damak zevkinize uygun birçok yemeğin tadına bakabilirsiniz. Taze ve kurutulmuş dolma yöreye özgü ilk akla gelen lezzetlerden biridir. Bunun yanı sıra Batman ziyaretinizde mutlaka Şam böreği, çiğ köfte, mumbar ve bağırsak dolmalarını yemeniz önerilmektedir. Ayrıca Batman’da mutlaka denemeniz gereken lezzetler şu şekildedir;
Mehir
Pere Pilavı
Tandır Ekmeği
Batmanzade

Batman’da Nerede Kalınır?

Batman’da Turizm Bakanlığı’ndan belgeli birçok otel bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Tüpraş, TPAO, Öğretmen Evi ve Polis Evi gibi kamu kuruluşlarına ait pansiyon ve misafirhaneler de bulunmaktadır. İl merkezinde ve merkeze yakın bölgelerde bulunan çok sayıda otelden kendinize en uygun oteli tercih edebilirsiniz.

Batman Gezi Rehberi

Batman otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Batman'a ulaşım nasıl yapılır? Batman'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Batman'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Batman Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.