türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Otobüs Bileti Erken Rezervasyon

Otobüs Bileti Erken Rezervasyon Fırsatı

Seyahat etmek, yaşam koşturmacası içerisinde iş yükünden, yorucu eğitimlerden veya hayat mücadelesinden biraz da olsa uzaklaşıp nefes almak için imkân buldukça planladığımız bir aktivitedir. Kimimiz yılda birkaç kez tatil amacıyla, kimimiz ise yoğun çalışma hayatının gerekliliği sebebiyle iş amaçlı seyahat ederiz.

Seyahat etmek için tercih ettiğiniz uçak ya da otobüs hangi seçenek olursa olsun erken rezervasyon seyahat planlamanız ve bütçeniz açısından büyük avantaj sağlamaktadır. İş seyahatlerinin dışında yılın belli dönemlerinde planladığınız yılbaşı tatilleri, bayram tatilleri veya yaz tatilleri için tarih aralıkları daha net planlandığından erken rezervasyonu 1-2 ay öncesinden yaptırmak bilet fiyatları açısından oldukça kazançlı olacaktır. Yolculuk tarihimize ne kadar yakın olursa bilet fiyatları da o kadar yüksek olacaktır. Bununla birlikte aşırı talep olan dönemlerde istediğimiz seferde yer bulmak da zorlaşacaktır.

Günümüzün zorlayan ekonomik koşulları içerisinde tüm sene boyunca çalışırken hayalini kurduğunuz tatil için hazırladığınız tahmini bütçenizi aşmadan hatta tasarruf ederek dinlenmek ve eğlenmek muhtemelen en güzelidir. Artan bilet fiyatlarından etkilenmemek için otobüs bileti web sitelerinden yardım alarak güncel kampanyaları takip edebilir, firmaları karşılaştırabilir, ihtiyaç ve beklentilerinize uyan seferleri filtreleyebilir böylece olabilecek en avantajlı bilet fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

 

Otobüs Bileti Rezervasyonu İçin Yapmanız Gerekenler

Sitemizde yer alan bilet alma kısmından istediğiniz tarihte, istediğiniz yere ve en önemlisi de bütçenize uyan fiyatlarda kolayca bilet satın alabilirsiniz.

Sayfamızda bulunan otobüs bileti alma kısmında sırasıyla aşağıdaki adımları geçerek kolayca biletinizi satın alabilirsiniz.

 1. Sefer arama kutusuna seyahat etmek istendiğiniz kalkış ve varış noktalarını gelen listeden seçin.
 2. Sefer arama kutusuna seyahat etmek istediğiniz tarih seçimini yapın.
 3. Otobüs bileti bul sekmesine tıklayın.
 4. Açılan güncel sefer listesi ekranında seçtiğiniz tarihe ait tüm sefer yapan firmalar görünür.
 5. İncelemek istediğiniz sefere tıklayarak açılan bilgileri gözden geçirerek, sefer saatini, seferin başlayacağı otogar bilgisini, otobüs bilgilerini ve bunun gibi detayları inceleyebilirsiniz. Otobüsteki boş koltuk sayısı, sefer esnasında güneşin vuracağı tahmini yön, daha önceden satın alınmış koltukların sahibi yolcuların cinsiyetleri ve toplam yolculuk süresini de burada inceleyebilirsiniz.
 6. Boş/dolu koltuk durumunu kontrol ettikten sonra tercih ettiğiniz koltuğu seçip ardından cinsiyet seçimizi işaretleyebilirsiniz.
 7. Koltuk seçiminiz tamamlandıktan sonra “Onayla ve Devam Et” butonuna tıklayınız.
 8. Gelen ödeme sayfasında yer alan sefer bilgilerini ayrıntılı olarak görebilir, tercihe göre seyahat koltuk sigortası da satın alabilirsiniz. Satın alacağınız sigorta kapsamı içerisinde bagaj kaybı, çalınması, seyahatinizin iptali, tedavi masrafları gibi risklere karşı koruma paketi yer almaktadır. Size özel ürün koşulları ve şartlar için yolcu bilgilerinizi girdikten sonra ekranda hazırlanan poliçenizi görüntüleyebilirsiniz.
 9. Ödeme sayfasında yolcu bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurunuz.
 10. Kart bilgilerini de eksiksiz olarak doldurulduktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirmek için “Güvenli Ödeme Yap” butonunu seçiniz.
 11. Ödeme güvenli bir şekilde gerçekleştikten sonra satın alınmış olan bilet görseli üzerinden firma, sefer, güzergâh ve fiyat bilgileri inceleyebilir, biletinizi aldıktan sonra ihtiyaç duyarsanız şehir içi servis yazdırabilirsiniz.

Online bilet ekranı satın alma işleminizi son derece kolay gerçekleştirmeniz için tasarlanmıştır. Yukarıda saydığımız adımları takip ederek planladığınız seyahat için ihtiyacınız olan tüm bilgileri ekran üzerinde rahatlıkla inceleyebilir ve ona göre bilet satın alma tercihinizi yapabilirsiniz. Böylece oturduğunuz yerden fazla zamanınızı harcamadan, ayrıca bilet fiyatlarını ve sefer yapan firmaları kolayca karşılaştırarak bütçenize uygun seyahat biletinizi satın almış olursunuz. Hatta web sitesinin önerdiği kampanyaları inceleyerek avantajlı fırsatları yakalayabilir, online biletinizi ucuza alırken bir sonraki seyahatinize yada tercih ettiğiniz bir markaya indirimler kazanabilirsiniz.

İlgili Yazılar;