türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Çorum Otobüs Firmaları

Çorum Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Çorum otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Çorum Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Çorum Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Çorum Otobüs Bileti

Çorum Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Çorum Otogar

Çorum

Antik çağdan beri kadim bir şehir olan Çorum günümüze kadar pek çok farklı uygarlığın önemli yerleşim yeri olmuştur. Çorum’un tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanır. Çorum kültüründe pek çok farklı uygarlığın katkıları vardır. Dünya çapında ünlü tarihi kalıntılarının yanı sıra görmeye değer pek çok yaylası da vardır. Karadeniz’e açılan İç Anadolu Bölgesi’nin kıymetli şehri olan Çorum’da insanlığın ilk izlerine şahitlik edebilirsiniz. Çorum tarihi acıdan pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir orta Karadeniz şehridir ve önemli bir yerleşim bölgesidir. Yapılan kazılar sonucu gün yüzüne çıkmış olan Alacahöyük kalıntıları bilinen en eski dört dönemin izlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu dönemler Kalkolitik, İlk Tunç, Hitit ve Frig dönemlerini kapsamaktadır. Hattuşaş kalıntıları ise Anadolu’nun ilk başkenti olarak bilinmektedir. Ayrıca Roma dönemini kapsayan daha pek çok kalıntı ve bölge vardır. Bu muazzam bölgeyi kendi şehrinizden otobüs bileti al seçeneğini kullanarak kolayca ziyaret edebilirsiniz.

Çorum Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çorum Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Çorum Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Çorum Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Çorum Otogar Adresi: Çepni Mah. Fen Lisesi Cad. No:35 Merkez/ÇORUM

Çorum Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0364 213 66 70
Faks: 0364 -
E-Posta: -

Çorum Otobüs Firmaları Bilgileri

Çorum Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Çorum Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Çorum Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Çorum Otobüs Bileti

Diğer illerden Çorum'a veya Çorum'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Çorum Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Çorumda Gezilecek Yerler

Alacahöyük: Çorum’a olan gezinize hiç tartışmasız Alacahöyük kalıntılarından başlayabilirsiniz. Çorum özellikle meraklıları için hem tarihi yapılar hem de doğal güzellik açısından eşsiz bir zenginlik sunmaktadır.

Hattuşaş (Boğazköy): Bu bölge Hitit, Asur, Frig, Roma ve Bizans dönemlerini kapsayan kalıntıları içermektedir. Bu bölge Anadolu'nun ilk başkentidir. Bölge UNESCO tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır.

İskilip Kaya Mezarı: Roma dönemini yansıtan kalıntıların olduğu bölgedir.

Çorum Kalesi: Türk kültürünü yansıtan bir kaledir. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşımaktadır.

Murad-i Rabi Ulu Camii: Yine Türk kültürünü en iyi şekilde yansıtan bir yapıdır.

İncesu Kanyonu: Çorumun ziyaretçilerine sunduğun eşsiz doğal ve tarihi bir güzelliktir. Kanyonun boyu yaklaşık olarak 12 km’dir. Halk arasında bu bölge uzun geçit olarak bilinir.

Çorum iline yapacağınız seyahat için sitemiz üzerinden online otobüs bilet satın alabilir ya da size en yakın tur şirketinden bilet alabilirsiniz.

Çorum’da Ne Yenir?

Çorum yemekleri genellikle Anadolu ve Karadeniz mutfağının sentezinden oluşmaktadır. Çorum mutfağında genellikle mısır, taze fasulye, lahana, hamsi, kullanımı çok yaygındır. İskilip lahanası coğrafi tescilli bir yemek olarak Çoruma özgüdür. Ayrıca hingal mantısı, sırık kebabı yöreye özgü lezzetli yiyeceklerdir. Tüm bunların yanı sıra Çorum denilince akla ilk gelen lezzet leblebidir.

Çorum’da Nerede Konaklanır?

Çorum ilinde pek çok konaklama seçeneği ile seyahat etmek mümkündür. Konaklama için sıklıkla tavsiye edilen otelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca her bütçeye göre otel, pansiyon ve doğa evleri mevcuttur. Bunun yanı sıra kamp bölgelerinde çadır kurabilirsiniz.

Çorum Gezi Rehberi

Çorum otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Çorum'a ulaşım nasıl yapılır? Çorum'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Çorum'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Çorum Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.