türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Diyarbakır Otobüs Firmaları

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Diyarbakır otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Diyarbakır Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Diyarbakır Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Diyarbakır Otogar

Diyarbakır

Türkiye’nin en kalabalık 12. ili olan Diyarbakır yaklaşık olarak 1.700.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Diyarbakır Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta bölgesinde yer almaktadır. Bölge yaklaşık olarak 16.000 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahiptir. Diyarbakır’a Doğuda Muş ve Batman, batıda Urfa, Malatya, Adıyaman ve Kuzeyde ise Bingöl ve Elazığ’a komşuluk yapmaktadır. Özellikle bölgedeki yüksek yaz sıcaklıkları bölge mimarisini şekillendirmiştir. Diyarbakır ilinin 17 adet ilçesi vardır. Diyarbakır tarih boyunca çok sayıda medeniyetin geçiş noktası olmuştur. Bölgede yapılan kazılarda Yontma Taş Devri ve Cilalı Taş Devrine ait eserlere rastlanmaktadır. Diyarbakır Osmanlı döneminde doğuya yapılan seferlerde kışla ve hareket üssü olarak kullanılmıştır. Bölge 33 kavmin izlerini taşıyan kadim bir şehirdir.

Diyarbakır Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Diyarbakır Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Diyarbakır Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Diyarbakır Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Diyarbakır Otogar Adresi: Talaytepe Mah. Şanlıurfa Bul. Kayapınar/DİYARBAKIR

Diyarbakır Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0412 222 15 50
Faks: 0412 -
E-Posta: -

Diyarbakır Otobüs Firmaları Bilgileri

Diyarbakır Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Diyarbakır Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Diyarbakır Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Diyarbakır Otobüs Bileti

Diğer illerden Diyarbakır'a veya Diyarbakır'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Diyarbakır Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Yüzyıllardır pek çok kültüre ev sahipliği yapan Diyarbakır’da gezilecek sayısız yer vardır. Tarihi camiler, müzeler, köprüler hanlar ve kervansaraylar gezginlerin uğrak noktalarından bazılarıdır. Diyarbakır ili 1 veya 2 günde gezip bitirilecek bir gezi noktası değildir. Diyarbakır gezisi denilince ilk olarak akla gelen yer Ulu Camii ve Medresesi’dir. Şehir Burçları, Meryem Ana Kilisesi, Dört Ayaklı Minare, Sülüklü Han ve Malabadi köprüsü mutlaka görülmesi gereken diğer noktalardır. Eğer şehir gezinizi bir kaç günden uzun tutacaksanız mutlaka Safa Camii, Fatih Paşa Camii, Hüsrev Paşa Camii, Fatih Paşa Camii de gezmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bazı bölgeler vardır ki gezilerek bitirilemeyecek kadar dolu ve kıymetlidir. İşte Diyarbakır bu bölgelerden biridir. Gezilecek pek çok yer yazmış olmamıza rağmen listemizde daha pek çok gezilmesi gereken nokta vardır. İyisi mi siz daha fazla geç kalmadan otobüs bileti al işlemi yaparak yola çıkmaya başlayın. Diyarbakır’a kara, hava ve demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Online otobüs bileti almak için sitemizden destek alabilirsiniz.

Diyarbakır’da Ne Yenir?

Diyarbakır binlerce yıllık tarihi boyunca pek çok farklı ırktan insana ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır mutfağı da bu zenginlik sayesinde oldukça zenginleşmiştir. Diyarbakır mutfağının olmazsa olmazları kırmızı et, tereyağı ve bulgurdur. Çiğ köfte, lahmacun, kaburga dolması, keşkek, içli köfte, sac tava, meftune, ciğer kebabı öne çıkan lezzetler arasındadır. Ayrıca coğrafi tescilli karpuzu ile Diyarbakır dünyada tanınmış bir şehirdir.

Diyarbakır’da Nerede Kalınır?

Diyarbakır şehir merkezi ve çevre bölgelerde 4 veya 5 yıldızlı pek çok otel bulmak mümkündür. Özellikle eski kervansaraylardan restore edilmiş oteller sizi bir yandan tarihin izleriyle bir yandan da konfor ve modern mimari ile ağırlamaktadır. Diyarbakır’da konaklama ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız pek olası değildir.

Diyarbakır Gezi Rehberi

Diyarbakır otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Diyarbakır'a ulaşım nasıl yapılır? Diyarbakır'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Diyarbakır'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Diyarbakır Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.