türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Gümüşhane Otobüs Firmaları

Gümüşhane Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Gümüşhane otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Gümüşhane Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Gümüşhane Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Gümüşhane Otobüs Bileti

Gümüşhane Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Gümüşhane Otogar

Gümüşhane

6.580 kilometre karelik bir alana sahip, Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan Gümüşhane ilinin nüfusu yaklaşık olarak 150.355 kişiden oluşmaktadır. İl doğusunda Bayburt, batı kanadında Giresun, güneyinde Erzincan ve kuzeyinde ise Trabzon illeri ile çevrilidir. Gümüşhane ili Harşit Çayı’nın iki yakasından, vadi boyunca kurulmuş doğal güzellikleri ve tarihi geçmişi ile ilgi çeken bir ildir. Sahip olduğu gümüş madenlerinin zenginliği bu bölgeye adını vermiştir. İle Romalılar döneminde gümüş alanı anlamındaki Arjiopolis adı verilmişti. Evliya Çelebi bu bölgeyi seyahatnamesinde Gümüşşehir olarak anlatmıştır. Şehrin özellikle geçmişte İpek yolu üzerinde yer alması bölgeye tarih boyunca önemli bir merkez unvanı kazandırmıştır. Gümüşhane’de bulunan darphaneler de imparatorluğun gümüş ve altın sikkeleri basılmıştır. Hatta şehre kendi adına sikke basma yetkisi bile verilmiştir. Şehir sırasıyla Asurlar, Urartular, Medler, Persler, Pontus Krallığı, Roma İmparatorluğu, Emeviler, Selçuklular hakim olmuştur. Fatih Sultan Mehmet Trabzon-Pontus Rum hakimiyetine son verdiği 1461 yılında şehri Türklerin hakimiyetine katmıştır.

Gümüşhane Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Gümüşhane Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Gümüşhane Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Gümüşhane Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Gümüşhane Otogar Adresi: Hasanbey Mah. İnönü Cad. Merkez/GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0456 -
Faks: 0456 -
E-Posta: -

Gümüşhane Otobüs Firmaları Bilgileri

Gümüşhane Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Gümüşhane Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Gümüşhane Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Gümüşhane otobüs firmaları; Lüks Gümüşhane Turizm, Sıla Özlem Seyahat, Vadi Şirinkent Seyahat

Gümüşhane Otobüs Bileti

Diğer illerden Gümüşhane'ye veya Gümüşhane'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Gümüşhane Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Gümüşhane’de Gezilecek Yerler

Yüzyıllar boyunca pek çok medeniyetin hakim olduğu bu kadim şehirde gezilecek sayısız lokasyon vardır. Arkeolojik kazılar, köprüler, göller, şelaleler, yaylalar, manastırlar, kiliseler gezginlerin ilgisini her mevsim çekebilmektedir. Bu bölgelerin pek çoğu şehir merkezinden uzak olmasından dolayı gezginlerin Gümüşhane gezisine bir kaç gün ayırmalarında fayda vardır. Gümüşhane iline yapacağınız gezi rotası ve özellikle online otobüs bileti almak için sitemiz üzerinden yardım alabilirsiniz. Aşağıda hazırladığımız rotayı takip ederek gezinin tadını çıkarabilir veya bilgi amaçlı endi rotanızı oluşturabilirsiniz.
Ana Meydan
Sema Doğan Parkı
Limni Gölü
Tomara Şelalesi
Satala Antik Kenti
Krom Vadisi
Santa Harabeleri
Örümcek Ormanı
Artaba Gölleri Tabiat Parkı
Zigana Turizm Merkezi
Karaca Mağarası
Sarı Çiçek Köy Odaları
Canca Kalesi
Kov Kalesi

Gümüşhane’de Ne Yenir?

Karadeniz mutfağının lezzetli pek çok yemeği ve çeşidi Gümüşhane mutfağında da bulunur. Klasik Karadeniz mutfağının aksine balık ve deniz ürünlerinden ayrı olarak hamur işi ve sebze yemekleri ile ön plana çıkar.
Fırın Erişte
Mantı Çorbası
Lemis
Siron
Fasulye Bulgurlusu
Kuymak
Gendime Çorbası
Lahana Çorbası
Dut Pekmezi
Kuşburnu Marmeladı
Pestil
Köme
Güveçte Sarma
Ayvalı Et

Gümüşhane’de Nerede Kalınır?

Gümüşhane’de oteller genellikle şehir merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezinde her bütçeye uygun 3-4 yıldızlı oteller mevcuttur. Ayrıca farklı konseptlerde butik oteller veya pansiyonlarda tercih edebilirsiniz. Otel fiyatları sunulan konsepte ve tel konumuna göre farklılık göstermektedir. Ayrıca yayla gezilerinde yaylalarda bulunan yayla konaklama tesisleri de tercih edilebilir. Bölgede sıklıkla turizm turları gerçekleştiğinden şehre gitmeden otel rezervasyonu yapmanızda fayda vardır. Ayrıca ulaşım otobüs bileti al işlemi için çevrenizdeki turizm ve ulaşım acenteleri ile görüşebilirsiniz.

Gümüşhane Gezi Rehberi

Gümüşhane otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Gümüşhane'ye ulaşım nasıl yapılır? Gümüşhane'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Gümüşhane'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Gümüşhane Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.