türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Karabük Otobüs Firmaları

Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Karabük otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Karabük Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Karabük Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Karabük Otobüs Bileti

Karabük Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Karabük Otogarı

Karabük

Karabük, Karadeniz bölgesinin batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi zenginliği ile göz dolduran Karabük ilinin toplam yüzölçümü 4.145 kilometre karedir. 2017 yılının nüfus verilerine göre bölgede 250.453 kişi yaşamaktadır. Merkez ilçe ile beraber Safranbolu, Ovacık, Yenice, Eskipazar ve Eflani ilçeleri vardır. Nüfusun en yoğun olduğu ilçe merkez ilçesidir. Nüfusun en seyrek olduğu ilce Ovacık ilçesidir. Karabük Karadeniz bölgesinde yer almasına rağmen iç kesimde kaldığı için karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bölgede kış ve ilkbahar ayları genellikle yağışlı geçer. Karabük coğrafyasının yaklaşık olarak yüzde 70’i ormanlarla kaplıdır. Safranbolu ve Eskipazar ilçeleri ormanın en yoğun olduğu bölgelerdir. Gökpınar bölgesinin belli bir alanı açık hava orman müzesi olarak ziyaret edilmektedir. Ladin, erguvan, meşe ve şimşir bölgede sıklıkla görebileceğiniz ağaç türleridir.

Karabük Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Karabük Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Karabük Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Karabük Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Karabük Otogar Adresi: Ergenekon Mah. Atatürk Bul. Merkez/KARABÜK

Karabük Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0370 415 70 60
Faks: 0370 -
E-Posta: -

Karabük Otobüs Firmaları Bilgileri

Karabük Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Karabük Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Karabük Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Karabük Otobüs Bileti

Diğer illerden Karabük'e veya Karabük'ten diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Karabük Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Karabük’te Gezilecek Yerler

Gezginlerin sıklıkla ziyaret ettiği noktaların başında yer alan Karabük’te keşfedilecek birçok yer sizi bekliyor. Gezinize özellikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu evlerinden başlayabilirsiniz. Kanyonları, mağaraları, tarihi ve kültürel yapıları, yeşilin her tonu ormanları ile ilgi çeken şehirlerden olan Karabük ilinde gezinin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yüzlerce yıllık tarihi ile Osmanlı döneminin en görkemli örneklerini görebileceğiniz Safranbolu evlerine en az bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sizin için hazırladığımız gezi rotasını takip ederek gezinin tadını çıkarabilirsiniz.
Köprülü Mehmet Paşa Camii
Bulak Mağarası
Yörük Köyü
Yenice Ormanları
Eğriova Göleti
Tokatlı Kanyonu
Şeker Kanyonu
Mencilis Mağarası
Hadiranapolis Antik Kenti
Kent Tarih Müzesi
Kasım Sipahioğlu Konağı
Karabük büyük şehirlere yakın olmasından dolayı birçok seyahat severin uğrak noktasıdır. Karabük İstanbul’a 400 km uzaklıkta olup otobüs ile yaklaşık olarak 5 saate varabilirsiniz. Karabük otogar şehir merkezinde yer almaktadır, çevre ilçelere otogar üzerinden yolculuk edebilir otobüs bileti al işlemiyle kolayca bilet satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden online otobüs bileti alabilirsiniz.

Karabük’te Ne Yenir?

Karabük mutfağına ait 100’e yakın yiyecek çeşidi olduğu bilinmektedir. Damağınızdaki tat bırakacak bir kaç lezzeti sizin için listemizde sıraladık.
Perohi
Safranbolu Bükmesi
Sac Tava
Bandırma
Kara Mancar
Yaprak Dolması
Göbü
Çullu Börek
Ev Baklavası
Safranlı Zerde
Höşmerim

Karabük’te Nerede Kalınır?

Yılın hemen hemen her mevsiminde ziyaretçilerin uğrak noktası olan Karabük’te konaklama otelleri ve yanı sıra tarihi evlerinde kalarak eşsiz bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Karabük’te konaklama için en çok Safranbolu ilçesi tercih edilmektedir. Safranbolu'da pek çok butik otel ve pansiyon mevcuttur. Konaklama alanlarının pek çoğu eski konakların restore edilmesi ile hizmete girmiştir.

Karabük Gezi Rehberi

Karabük otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Karabük'e ulaşım nasıl yapılır? Karabük'ün gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Karabük'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Karabük Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.