türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kastamonu Otobüs Firmaları

Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kastamonu otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kastamonu Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kastamonu Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Otobüs Bileti

Kastamonu Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kastamonu Otogar

Kastamonu

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi'nin batısında yer alan ve Karaçomak Deresi Vadisi'nde kurulu bulunan bir şehirdir. Kuzeyinde İsfendiyar ( küre) dağları bulunan Kastamonu, güneyinde ise doğu ve batı uzantılı Ilgaz Dağları ile çevrilidir. Batıda Karabük ve Bartın, güneyde Çankırı, güney doğuda Çorum ve doğuda Sinop ile komşu olan Kastamonu küçük bir sahil şehri olarak görünür. Ancak Şehir merkezi iç kısımlarda yer almakta ve İnebolu, Cide, Doğanyurt, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinin denize kıyısı bulunmaktadır. Kentte bulunan minibüslerle ve otobüsler diğer ilçelere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizden otobüs bileti al işlemi yaparak diğer illere de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kastamonu Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kastamonu Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kastamonu Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kastamonu Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kastamonu Otogar Adresi: Kuzeykent Mah. 57. Alay Cad. Merkez/KASTAMONU

Kastamonu Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0366 -
Faks: 0366 -
E-Posta: -

Kastamonu Otobüs Firmaları Bilgileri

Kastamonu Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kastamonu Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kastamonu Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kastamonu Otobüs Bileti

Diğer illerden Kastamonu'ya veya Kastamonu'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kastamonu Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kastamonu'da Gezilecek Yerler

Tarihi milattan öncesine dayanan Kastamonu ziyaretimizde birçok medeniyete ait kalıntıları rastlayabilirsiniz. Milli parkları, kanyonları, mağaraları, koyları, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Kastamonu'da gezilecek birçok yer bulabilirsiniz. Çok eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Kastamonu’nu yaz kış ziyaret edebilirsiniz. Yıl boyunca sayısız festivalinde düzenlendiği Kastamonu’da her yıl Mayıs ayının ilk haftasında Şeyh Şaban-ı Veli ve Kastamonu Evliyalarını Anma Günü gerçekleşmektedir. Bu güzel şehri kendi aracınızla ziyaret edebileceğiniz gibi online otobüs bileti alarak da ziyaret edebilirsiniz. Başlıca Kastamonu’da gezilecek yerler şu şekilde;
Küre Dağları Milli Parkı
Ilgaz Dağları Milli Parkı
Valla Kanyonu
Horna Kanyonu
Ilıca Şelalesi
Azdavay
Çatak Kanyonu
Cam Teras
Pilot Ekoturizm Projesi: Zümrüt Köy
Loç Vadisi
Cide
Nasrullah Cami
Kastamonu Saat Kulesi
Kastamonu Kalesi
Yakupağa Külliyesi
Kurşunlu Han
Arkeoloji Müzesi
Münire Sultan Medresesi ve El Sanatları Çarşısı
Mahmut Bey Cami
Taşköprü
İnebolu
İstiklal Yolu

Kastamonu’da Ne Yenir?

Mutfağıyla da oldukça ünlü olan Kastamonu’da kendi damak zevkinize uygun birçok yiyecek bulabilirsiniz. Karadeniz’de yer alması nedeniyle sıkça deniz ürünlerinin tüketildiği düşünülen kentte sanılanın aksine sebze ve et ürünleri tüketilmektedir. Üsteli kentte küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapıldığı da dikkat çekmektedir. Kastamonu ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler şu şekilde sıralanmaktadır;
Ecevit Çorbası
Banduma
Ala Pilavı
Pastırmalı Ekmek
Etli Ekmek
Tirit
Püryan
Kastamonu Döneri
Haluçka
Manca
Cırık Tatlısı

Kastamonu'da Nerede Kalınır?

Pek çok tarihi zenginliğe sahip olan Kastamonu’da çok sayıda konaklama alanı bulunmaktadır. Özellikle eski tarihi konakların restore edildiği kentte tarihle iç içe bulunan oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Hem konforlu hem de uygun fiyatlı kalınacak bir yer Arayışındaysanız, merkezde bulunan otellerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Kastamonu Gezi Rehberi

Kastamonu otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kastamonu'ya ulaşım nasıl yapılır? Kastamonu'nun gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kastamonu'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kastamonu Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.