türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Niğde Otobüs Firmaları

Niğde Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Niğde otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Niğde Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Niğde Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Niğde Otobüs Bileti

Niğde Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
niğde otogarı

Niğde

Niğde, İç Anadolu bölgesinin güneydoğusunda yer alan tarihi geçmişi çok zengin bir ildir. Niğde’nin antik dönemdeki adı Nahita ve Nakita olarak bilinir. Niğde ilini tarihi yapılan kazılar sonucu MÖ 600’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Köklü tarihi ile ön plana çıkan Niğde tarihinde Hititler, Asurlular, Frigler, Medler, Persler, Romalılar, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu ev sahipliği yapmıştır. Niğde çevresinde yerleşik hayatın 10 bin yıl öncesine dayandığı bilinmektedir. MS. 395 yılında Roma İmparatorluğunun ikiye ayrılması sonucu Niğde Bizans hakimiyetine girmiştir. 1071 yılında Anadolu'nun Türkleşmesinin bir sonucu olarak bölgeyi Anadolu Selçuklu Devleti hakimiyeti altına almıştır. Osmanlı Devleti 1470 yılında sonra Niğde topraklarına hakim olmuştur. Yaklaşık olarak 385.727 kişinin yaşadığı Niğde ilinin 6 adet ilçesi vardır. Niğde ekonomisi genel olarak tarıma dayalıdır.

Niğde Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Niğde Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Niğde Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Niğde Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Niğde Otogar Adresi: Kayseri-Adana Karayolu Hıdırlık Mevkii Merkez/NİĞDE

Niğde Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0388 232 35 37
Faks: 0388 -
E-Posta: -

Niğde Otobüs Firmaları Bilgileri

Niğde Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Niğde Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Niğde Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Niğde otobüs firmaları; Niğde Aydoğanlar Turizm, Niğde Vip Turizm, İnan Turizm

Niğde Otobüs Bileti

Diğer illerden Niğde'ye veya Niğde'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Niğde Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Niğde’de Gezilecek Yerler

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde özellikle doğal güzellikleri, ören yerleri, kültür ve dağ turizmi ile kendini kanıtlamış bir şehirdir. Zengin bir tarihi geçmişe ve ek çok tarihi esere sahip olan Niğde ili her mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Yeşilin her tonunu bir arada görebilir Aladağlar Milli Parkında doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Niğde sağlık turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Özellikle Niğde kaplıcaları ile meşhurdur. Niğde lokasyonuna ulaşmak için sıklıkla karayolu ve otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Sizde sitemiz üzerinden online otobüs bileti rezervasyonu yapabilirsiniz. Yine sitemiz üzerinden görüntülediğiniz otobüs bileti al işlemini online olarak kolayca yapabilirsiniz. Sizin için Niğde ve çevresinde 2-3 günlük bir gezi rotası oluşturduk.
Niğde Kalesi
Niğde Müzesi
Gümüşler Manastırı
Alaaddin Camii
Roma Havuzu
Tyana Ören Yeri
Göllüdağ Ören Yeri
Çiftehan Kaplıcaları
Narlı Göl Kaplıcaları
Aladağlar Milli Parkı

Niğde’de Ne Yenir?

Niğde’nin kendine has bir mutfak kültürü vardır. Niğde mutfak kültüründe çoğunlukla tarım ürünleri kullanılmaktadır. Niğde gezisinde mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizin için liste haline getirdik.
Mangır Çorbası
Oğma Çorbası
Arabaşı Çorbası
Mazaklı Köftesi
Ayva Boranası
Niğde Tava
Söğürme
Kabak Musakka
Etli Bamya
Ditme
Tirit
Papara
Çılbır
Pirinçli Elma Dolması
Kaygana
Burma Tatlısı
Zerde
Kaymak Tatlısı
Niğde Gazozu

Niğde’de Nerede Kalınır?

İç Anadolu Bölgesinin en özel ve en güzel şehirlerinden biri olan Niğde’de konaklamak isteyenler için pek çok kent oteli, butik oteller ve pansiyonlar her mevsim hizmet vermektedir. Niğde otellerini çoğunluğu şehir merkezinde yer almamaktadır. Ayrıca doğa ve macera severler için pek çok kamp ve cadı alanı bulmak mümkündür.

Niğde Gezi Rehberi

Niğde otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Niğde'ye ulaşım nasıl yapılır? Niğde'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Niğde'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Niğde Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.