türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Ordu Otobüs Firmaları

Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Ordu otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Ordu Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Ordu Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ordu Otobüs Bileti

Ordu Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Ordu Otogar

Ordu

Türkiye’nin en kalabalık 30. ili olan Ordu Karadeniz Bölgesi’nin Orta ve Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Tarihsel geçmişi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Ordu’nun toplam yüzölçümü 5.959 kilometrekaredir. Ordu yüzölçümü bakımından ülkenin en büyük 57. ve bulunduğu bölgenin de en gelişmiş 3. büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Ordu ilinde yaklaşık olarak 842.321 kişi yaşamaktadır. Ordu ilinde genel olarak nüfus yoğunluğu merkez ilçede yoğunlaşmaktadır ve Ordu’nun 19 ilçesi vardır. 2014 yılında büyükşehir olan Ordu’nun plaka kodu 52’dir. Ordu bölgesinde bilinen ilk yerleşimler MÖ 7. yüzyıllara dayanmaktadır. Ordu ilinin ekonomisinde ağırlıkla tarım vardır. Yerleşik nüfusun yaklaşık olarak yüzde 80’i tarım ile ilgilenir. Ekim alanlarının azlığı e yumuşak iklim yapısına sahip olmasından dolayı yamaçlarda sıklıkla fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ordu ili ülke fındık üretiminin yaklaşık olarak yüzde 50’sini karşılamaktadır. Bölgede yaklaşık olarak yüz milyondan fazla fındık ağacı vardır. Ayrıca bölgede hayvancılık ve arıcılık da yapılmaktadır. Orduda üretilen kestane balı oldukça meşhur ve kıymetlidir.

Ordu Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ordu Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Ordu Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Ordu Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Ordu Otogar Adresi: Yeni Mah. Atatürk Bul. Merkez/ORDU

Ordu Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0452 225 01 39
Faks: 0452 -
E-Posta: -

Ordu Otobüs Firmaları Bilgileri

Ordu Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Ordu Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Ordu Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Ordu Otobüs Bileti

Diğer illerden Ordu'ya veya Ordu'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Ordu Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Ordu’da Gezilecek Yerler

Kültürel zenginlikleri, huzur veren yeşil doğası ile Ordu ülkemizde ziyaret edilmesi gereken bir ildir. Ordu her mevsim misafirlerine ayrı bir güzellik sunar. Ordu gezisinde özellikle hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada görebilirsiniz. Özellikle şehir kalabalığından sıkıldıysanız Ordu’nun sakin havası sizi çok mutlu edecek. Ayrıca Ünye ve Fatsa’nın temiz sahillerinde deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer macera sever bir kişiliğiniz varsa Boztepe’de yamaç paraşütünü deneyebilirsiniz. Ordu’ya karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Sıklıkla bölge gezilerinde karayolu ve otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Sizde sitemiz üzerinden online otobüs bileti rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca ülkenin her noktasından Ordu iline otobüs seferleri için otobüs bileti alabilirsiniz.
Boztepe
Paşaoğlu Kilisesi
Taşbaşı Kilisesi
Yason Burnu
Bolaman Kalesi
Perşembe Yaylası
Çarşamba Yaylası
Ulugöl
Çiseli Şelalesi
Gaga Gölü

Ordu’da Ne Yenir?

Ordu ilinin mutfağı en az Ordu ili kadar güzel ve özeldir. Bölgenin coğrafyasına uygun olarak Ordu mutfağında balık ve sebze yemekleri ön plana çıkmaktadır. Sizin için Ordu’nun eşsiz lezzetlerinden oluşan bir liste hazırladık.
Saka
Taze Bezelye Kayganası
Fasulye Diblesi
Fırın Fasulye
Mısır Sarmalı Aş Sarması
Pazı Mücveri
Pancar Döşemesi

Ordu’da Nerede Konaklanır?

Konaklama için Ordu otelleri pek çok seçenek sunmaktadır. Özellikle deniz kıyısında konaklama yapmak istiyorsanız Fatsa otelleri sizin için uygun olacaktır. Ayrıca daha uygun konaklamalar için bölgedeki pansiyonlara bakabilirsiniz. Ordu’da konaklama için her bütçeye göre yer bulmak mümkündür.

Ordu Gezi Rehberi

Ordu otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Ordu'ya ulaşım nasıl yapılır? Ordu'nun gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Ordu'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Ordu Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.