türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Uşak Otobüs Firmaları

Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Uşak otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Uşak Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Uşak Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Uşak Otobüs Bileti

Uşak Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Uşak Otogar

Uşak

Uşak kenti antik dönemlerden beri yerleşimin olduğu bir bölgedir. Uşak özellikle Ege bölgesini ve Anadolu’yu birbirine bağlayan önemli bir noktada yer almaktadır. Bölgede yapılan kazılar bölge tarihini MÖ 4000’li yıllara dayandığını kanıtlamaktadır. Uşak tarih boyunca pek çok medeniyete tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Bölgenin bilinen en eski ismi Temenothyti’dır. Bölgede özellikle bronz çağında pek çok yerleşim olmuştur. Uşak ili 1894 yılında büyük bir yangın felaketi yaşamıştır. Çıkan bu yangında Aybey Mahallesi dışında neredeyse şehrin tamamı yanmıştır. Uşak denildiğinde akla ilk olarak dokuma faaliyetleri gelmektedir. Uşak el dokuması halıları, battaniye ve seccadeleri ile kendini kanıtlamıştır. Kök boya ile boyanan Eşme kilimleri dünya çapında ünlü eserler olarak bilinir. Uşak 1953 yılına kadar Kütahya’nın bil ilçesi olarak kalmıştır. 1953 yılından sonra Uşak Kütahya’dan ayrılarak il olma özelliği kazanmıştır. Uşak ili Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey ilçelerinden oluşmaktadır. Şehir özellikle son yıllarda yapılan yatırımlar ile sanayi faaliyetleri açısından kalkmaktadır.

Uşak Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Uşak Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Uşak Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Uşak Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Uşak Otogar Adresi: Kemalöz Mah. Atatürk Bul. Merkez/UŞAK

Uşak Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0276 212 31 35
Faks: 0276 -
E-Posta: -

Uşak Otobüs Firmaları Bilgileri

Uşak Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Uşak Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Uşak Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Uşak Otobüs Bileti

Diğer illerden Uşak'a veya Uşak'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Uşak Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyetin yerleşim alanı olarak kullanıldığı Uşak’ta birçok medeniyet ve kültürün izlerine rastlamak mümkündür. Uşak tarihi zenginliği dışında doğal güzellikleriyle de ziyaretçileri dolu dolu bir turizm deneyimi sunmaktadır. Bölgedeki tarihi kalıntılar özellikle çok iyi şekilde korunmuştur. Uşak iline ulaşım için özellikle karayolu ulaşımını tercih etmenizi öneririz. Size en yakın bilet gişelerinden seyahat için otobüs bileti alabilirsiniz. Ayıca sitemiz üzerinden kolaylıkla online otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Sizin için Uşak ilinde bir gezi rotası oluşturduk.
Ulubey Kanyonu
Uşak Arkeoloji Müzesi
Atatürk ve Etnografya Müzesi
Paşa Hanı
Şifalı Sular ve Kaplıcalar
Blaundus Antik Kenti
Clandras Köprüsü

Uşak’ta Ne Yenir?

Ülke içinde seyahat etmenin en güzel yanlarından biri de yöresel yemekleri tatmaktır. Uşak diğer tüm şehirler gibi misafirlerine çok zengin bir yemek kültürü sunmaktadır. Uşak ilinde mutlaka tatmanız gereken bir yemek listesi oluşturduk, Uşak’a gideceklere şimdiden afiyet olsun.
Gümlü Kebabı
Zini Hamursuzu
Demir Tatlısı
Tarhana Çorbası
Keşkek
Katmer
Döndürme Böreği
Çömlek Kebabı
Alacatene
Uşak Usulü Muska Böreği
Cendere Tatlısı

Uşak’ta Nerede Kalınır?

Uşak’ta seyahat etmek isteyenler için şehir merkezinde pek çok konaklama imkanı bulabilirsiniz. Şehirde özellikle hem lüks ve 5 yıldızlı oteller bulmak hem de daha uygun fiyatlı oteller bulmak mümkündür. Ayrıca bölgede konaklamak için birçok pansiyon ve konaklama merkezi bulabilirsiniz. Özellikle bölgedeki oteller misafirlere pek çok farklı hizmet sunmaktadır.

Uşak Gezi Rehberi

Uşak otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Uşak'a ulaşım nasıl yapılır? Uşak'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Uşak'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Uşak Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.