türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Zonguldak Otobüs Firmaları

Zonguldak Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Zonguldak otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Zonguldak Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Zonguldak Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Otobüs Bileti

Zonguldak Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Zonguldak Otogar

Zonguldak

Karadeniz’e batı ve kuzeyden kıyısı bulunan Zonguldak, Türkiye'nin deniz ticareti ne açılan kapısı olması nedeniyle önemli bir liman kenti olma özelliğine sahiptir. Türkiye'nin en zengin kömür madenlerinin bulunduğu Zonguldak, maden ocağı şehri olarak bilinmektedir. Kuzeyde Karadeniz, kuzeydoğuda Bartın, güneyde Bolu, Güneydoğu ve doğuda Karabük, batı ve güneybatıdan Düzce ile komşudur. İsmi Fransızca ve Türkçe kelimelerin birleşiminden oluşan Zonguldak başlarda Zongöldağ olarak anılmıştır. Ancak zaman içerisinde değişim göstererek Zonguldak halini almıştır. tarih ve doğanın birleştiği eşsiz bir kent olan Zonguldak ziyaretçilerine pek çok alternatif sunmaktadır. Ören yerlerinin, kalelerin, mağaraların, göllerin ve plajların bulunduğu Zonguldak'ta unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Zonguldak Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Zonguldak Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Zonguldak Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Zonguldak Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Zonguldak Otogar Adresi: Bahçelievler Mah. Milli Egemenlik Cad. 100. Yıl Belediye Otogarı Merkez/ZONGULDAK

Zonguldak Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0372 257 13 11
Faks: 0372 -
E-Posta: -

Zonguldak Otobüs Firmaları Bilgileri

Zonguldak Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Zonguldak Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Zonguldak Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Zonguldak Otobüs Bileti

Diğer illerden Zonguldak'a veya Zonguldak'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Zonguldak Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Zonguldak'ta Gezilecek Yerler

Birçok şehir gezisine olduğu gibi Zonguldak ziyaretinizde de geziye şehir merkezinden başlayıp, ardından rotanızı ilçelere doğru genişletebilirsiniz. Şayet Deniz ve güneşin tadını çıkartmak istiyorsanız, Zonguldak dizisi için en az 2 - 3 gün ayırmanız gerekir. hem kendi aracınızla hem de şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz Zonguldak’ı web sitemiz üzerinden online otobüs bileti alabilirsiniz. Ayrıca Otobüs bileti al işleminin yanı sıra rezervasyon işlemlerinizi de yine web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından gezi rotanızı oluşturabilirsiniz. Zonguldak'ta mutlaka görmeniz gereken yerler başlıca şu şekildedir;
Kozlu Ilıksu Kaplıcası
Zonguldak Maden Müzesi
Varagel Tüneli
Halil Paşa Konağı ( Ereğli Müzesi)
Tieion Antik Kenti
Filyos Kalesi
Gökgöl Mağarası
Cehennemağzı Mağaraları
Filyos Plajı
Fetih Çınarları
Çitdere Tabiat Koruma Alanı
Zonguldak Belediye Kapuz Plajı
Kozlu Sahil
Zonguldak Limani
Madenci Anıtı
Deniz Feneri
Harmankaya Şelalesi
Ilıksu Plajı

Zonguldak'ta Ne Yenir?

Karadeniz mutfağından payını alan Zonguldak’ta un ve buğday Temelli ürünler ağırlıkla tüketilmektedir. Çok lezzetli yemeklerin bulunduğu Zonguldak’ta mutlaka mancar sarmasını denemeniz önerilmektedir. Bunun yanı sıra deneyebileceğiniz diğer lezzetler şu şekildedir;
Uğmaç Çorbası
Malay
Bayram Tiridi
Pumpum Çorbası
Tirit / Kıymalı Islama
Beyaz Baklava
Kabuklu Fasulye

Zonguldak’ta Nerede Kalınır?

Birçok konaklama seçeneğini bulmanın mümkün olduğu Zonguldak'ta deniz kenarında konumlandırılmış konaklama yerlerinde kalmanız önerilmektedir. Hemen her ilçesinde Konaklama alternatiflerinin bulunduğu Zonguldak'ta Dilerseniz yıldızlı otelleri Tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha düşük bütçelere uygun yıldızsız Otel seçenekleri de Zonguldak'ta mevcuttur.

Zonguldak Gezi Rehberi

Zonguldak otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Zonguldak'a ulaşım nasıl yapılır? Zonguldak'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Zonguldak'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Zonguldak Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.