türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Afyon Otobüs Firmaları

Afyon Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Afyon otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Afyon Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Afyon Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Afyon Otogar

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar, İç Anadolu ile Batı Anadolu bölgelerinin kesişimindi bulunan ilimizdir. Afyonkarahisar mermer ve gıda sektörlerde dünya çapında üne sahip olan bir ildir. Ayrıca Türkiye’nin termal başkenti olarak da adlandırılır. 2005’ten önce adı Afyon olan şehir, 2005’ten sonra Afyonkarahisar adını almıştır. Kullanılan Afyon ismi bölgede eski çağlardan beri haşhaş ekimi ve afyon üretiminden gelmektedir. Tarihimizin en önemli savaşlarından biri olan Başkomutanlık Meydan Savaşı Afyonkarahisar ilinde yapılmıştır. Afyonkarahisar 2005 yılından bu yana zengin ve kaliteli mermer yatakları ve kaliteli işletmeleri ile kendini kanıtlamıştır. Ayrıca Afyonkarahisar’da gıda sektörü çok gelişmiştir. Afyon lokumu, ekmekli kadayıf, afyon sucuğu hem iç piyasada hem de dış piyasada oldukça fazla rağbet görmektedir. Bunu yanı sıra Heybeli, Gazlıgöl, Hüdai ve Ömer - Gecek bölgeleri termal turizmi alanında kendini kanıtlamış bölgelerdir.

Afyon Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Afyon Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Afyon Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Afyon Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Afyon Otogar Adresi: Ertuğrul Gazi Mah. Nedim Helvacıoğlu Cad. Kümeevler Merkez/AFYONKARAHİSAR

Afyon Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0272 212 09 63
Faks: 0272 -
E-Posta: -

Afyon Otobüs Firmaları Bilgileri

Afyon Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Afyon Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Afyon Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Afyon otobüs firmaları; Dinar Turizm, Haskaymak Turizm.

Afyon Otobüs Bileti

Diğer illerden Afyon'a veya Afyon'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Afyon Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Afyon’da Gezilecek Yerler

Tarihi MÖ 3000 yılına kadar uzanan Afyonkarahisar’da termal bölgeler ve meşhur kaplıcaları dışında sayısız tarihi yapılar ve kültürel zenginlikler bulunmaktadır. Görmeye değer çok sayıda müze ve doğal güzellikler sizleri bekliyor. Volkanik kayalıkların üzerine kurulu bu şehirde birçok antik kent kalıntısı gezinize eşlik edecektir.

Afyonkarahisar şehir merkezinde Selçuklulardan kalma Ulu Cami,
Sultan Divanı’nın Mevlevihane’si,
Volkanik kayalıkların en ucunda Afyon Kalesi,

Şehrin kültürel yaşantısını yansıtan Arkeoloji Müzesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca; İscehisar Peri Bacaları, Frig Vadisi ve Termal Kaplıcalar keşfedilmek için sizleri bekliyor. Afyon denilince kuşkusuz her Türk’ün aklına Büyük Taarruz gelmektedir. Kocatepe bölgesindeki Büyük Taarruz Şehitliği ve Atatürk Anıtı ziyaret edilmesi gereken en önemli yerlerin başında gelmektedir.

Afyonkarahisar’da Ne Yenir?

Sırada gezinizin en tatlı bölümüne geldik. O da elbette ki yemek yemek.

Afyonkarahisar’da;
Afyon sucuğu
Kaymak
Lokum
Paçık
İlibada sarması
Sakala çarpan çorbası
Haşhaşlı katmer
Zürbiye
Bükme bilinen en temel yöresel lezzetlerdir.

Afyon’da Nerede Kalınır?

Termal turizmde ülkemizin en gözde merkezi Afyonkarahisar’dır. Afyonkarahisar şehir merkezinde ya da termal bölgelerinde olsun 4 veya 5 yıldızlı pek çok sayıda otel bulunur. Daha kalabalık aileler ve toplu gezi ve organizasyonlar için ayrıca daha ekonomik apart otellerde mevcuttur. Bölgedeki tüm otellere ulaşım kolaydır. Şehir otogarından araçlarla gidebileceğiniz gibi kendi aracınızla da kolayca ulaşabilirsiniz. 03 plakalı gezinizde, tatilinizi geçirmek istediğiniz standartlarda merkez veya Sandıklı, İhsaniye, Gazlıgöl, Çay ilçelerinde iyi standartlarda tesisler bulabilirsiniz. Bu işletmelerde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi

Afyonkarahisar otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Afyon'a ulaşım nasıl yapılır? Afyonkarahisar'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Afyon'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Afyonkarahisar Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.