türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Ağrı Otobüs Firmaları

Ağrı Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Ağrı otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Ağrı Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Ağrı Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Ağrı Otogar

Ağrı

İsmini içerisinde yer alan Ağrı Dağı‘ndan alan Ağrı, ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. 1927 yılında il olan Ağrı’nın yüzölçümü 11.520 km2’dir. Toplam nüfusu 549.262 civarında olan şehrin merkezi hariç toplamda 7 adet ilçesi bulunmaktadır. Turizm açısından da oldukça önemli illerimizden birisi olan Ağrı’da birçok tarihi yapıya rastlamak mümkündür. Özellikle kış turizminde revaçta olan şehir kayak merkezleriyle adından sıkça söz ettirmektedir. Lokasyonu düşünüldüğünde de birçok otobüs firmasıyla ulaşım sağlamak mümkündür.

Ağrı Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ağrı Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Ağrı Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Ağrı Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Ağrı Otogar Adresi: Su Çatağı Mevkii Çevre Yolu Üzeri Merkez/AĞRI

Ağrı Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0472 215 18 25
Faks: 0472 215 26 02
E-Posta: -

Ağrı Otobüs Firmaları Bilgileri

Ağrı Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Ağrı Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Ağrı Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Ağrı otobüs firmaları; Ağrı Kösedağı Turizm, Ağrı Seç Turizm, Ağrı Vip Turizm, As Ağrı Tur, Has Ağrılı Turizm, Lider Ağrı Doğuş Turizm, Lider Doğu Anadolu Turizm, Mek Ağrı Dağı Turizm, Patnos İtimat.

Ağrı Otobüs Bileti

Diğer illerden Ağrı'ya veya Ağrı'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Ağrı Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Ağrı Şehir İçi Ulaşım

Gezilecek yer bakımından oldukça geniş bir alana yayılan Ağrı’da şehir içi ulaşım özel halk otobüsleri, dolmuşlar ve taksilerle gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra şehre gelen turistler için sunulan tur hizmeti bulunmaktadır. Özellikle grup halinde gelen yerli ve yabancı turistler otogardan anlaştığı tur firmasıyla Ağrı’nın dört bir yanını kolayca gezebilmektedir.

Ağrı’da Gezilecek Yerler

Birçok önemli kültür mirasına ev sahipliği yapan Ağrı, Medeniyetler beşiği olarak bilinen Mezopotamya’nın önemli kolunu oluşturmaktadır. Ağrı Dağı gibi muazzam doğal güzelliklere sahip olan şehrin hem merkezinde hem de ilçelerinde pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Hala eski zamanlardaki ihtişamını koruyan tarihi yapılardan bazıları şu şekildedir;

Beyazıt Eski Camii
Diyadin Kaplıcaları
Küpkıran Kalesi
İshak Paşa Sarayı
Meteor çukuru
Urartu Kalesi
Nuh’un Gemisi
Keşişin Bahçesi
Bubi Kayak Merkezi
Eleşkirt Güneykaya Kayak Merkezi
Pazı Kalesi
Tokluca Kalesi
Zencir Kale
Kız Kalesi
Kan Kalesi (Kale-i Hum)
Havran Kalesi
Kuje Kalesi
Avnik Kalesi
Patnos Kalesi (Aznavur Tepe)
Toprakkale
Tendürek Kalesi
Meya Mağaraları

Ağrı’da Ne Yenir?

Doğubeyazıt kültürünü yansıtan Ağrı mutfağının en meşhur yemeği Abdigor köftesidir. Genellikle etli yemeklerin ağırlıklı olduğu Ağrı’da haşıl, gösteberg et, ciriş ketesi, hengel ve hasudeyi mutlaka denemelisiniz. Ayrıca ilde pide ve lahmacunuyla ünlü birçok restoran bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Ağrı seyahatinizde yöresel peynir çeşitlerinden cacık peynirinin (memleket peyniri) de tadına bakabilirsiniz.

Ağrı’da Nerede Kalınır?

İran, Kars, Erzurum, Van, Bitlis ve Iğdır ile komşu olan Ağrı, her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Bu nedenle şehirde birçok yıldızlı otel ve pansiyon bulunmaktadır. Her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri sunan Ağrı’da tarihi dokularla iç içe tatil geçirme şansını yakalayabilirsiniz.

Ağrı Gezi Rehberi

Ağrı otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Ağrı'ya ulaşım nasıl yapılır? Ağrı'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Ağrı'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Ağrı Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.