türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bitlis Otobüs Firmaları

Bitlis Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bitlis otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bitlis Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bitlis Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Bitlis Otogar

Bitlis

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzide şehirlerinden biri olarak bilinen Bitlis, kuzeyde Muş ile Ağrı, batıda Batman, doğuda Siirt, güneyde ise Van ile komşudur. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bitlis’in geçmişi 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Adeta açık hava müzesini andıran şehirde Hititler, Asurlar, Urartular, İskitler, Medler, Lidyalılar ve birçok medeniyete ait kalıntılar bulunmaktadır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Bitlis’i yılın 4 mevsiminde de ziyaret edebilirsiniz. Gerek otobüs bileti al seçeneğiyle gerekse diğer ulaşım yollarıyla Bitlis’i ziyaret edebilirsiniz.

Bitlis Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bitlis Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bitlis Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bitlis Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bitlis Otogar Adresi: Bitlis'de otogar (2017) bulunmamaktadır. Geçici olarak bir bölgede hizmet verilmektedir.

Bitlis Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0434 -
Faks: 0434 -
E-Posta: -

Bitlis Otobüs Firmaları Bilgileri

Bitlis Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bitlis Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bitlis Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Bitlis Otobüs Bileti

Diğer illerden Bitlis'e veya Bitlis'ten diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bitlis Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bitlis’te Gezilecek Yerler

Anadolu'da işgal edilen şehirler arasında istiklaline kavuşan ilk şehir olan Bitlis, tarih boyunca birçok isimle anılmıştır. Sahip olduğu sayısız tarihi eserle ve doğal güzelliklerle mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Bitlis, ülkemizin en büyük yanardağı olan Nemrut Dağı’na ev sahipliği yapmaktadır. Nemrut Dağı’nı ve diğer birçok tarihi dokuyu ziyaret etmek için şehre her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Adına şarkılar, türküler, filmler yapılan Bitlis’te mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekildedir;

Süphan Dağı
Bitlis Kalesi
Nemrut Krater Gölü
Ahlat Müzesi
Emir Ali Kümbeti
Tarihi Hizan Camii
Bitlis Ulu Camii
Hizan Camii
Şerefiye Camisi ve Külliyesi
El Aman Hanı
Rahva Kervansarayı
Küfrevi Türbesi
Bitlis Etnografya Müzesi
İslahiye Medresesi
Ahlat Mezar Taşları
Bitlis Çirtkaya Kayak Merkezi
Tatvan Kayak Merkezi
Abdurrahman Gazi Türbesi
Emir Bayındır Köprüsü

Bitlis Mutfağı

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra mutfağıyla da göz kamaştıran Bitlis’te birbirinden güzel yöresel yemekler bulunmaktadır. Et yemeklerinin ağırlıklı olarak tüketildiği Bitlis’te özellikle büryan kebabını denemenizi öneririz. Bitlis’in vazgeçilmez bir diğer lezzeti ise çorti aşıdır. Oldukça ağır ve masraflı yemeklerin yer aldığı Bitlis ziyaretinizde et yemeğe doyacaksınız.

Bitlis’te Kalınacak Yerler

Doğu’da gezip görüşmesi gereken nadide şehirler arasında yer alan Bitlis, her geçen gün gelişerek konaklama tesislerini arttırmaktadır. Büyük bir kısmı Tatvan ilçesinde bulunan konaklama yerleri, Bitlis’te unutulmaz bir tatil geçirmenizi amaçlamaktadır. Muhteşem manzaraları ve konumuyla misafirlerini ağırlayan otellerden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bitlis Gezi Rehberi

Bitlis otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bitlis'e ulaşım nasıl yapılır? Bitlis'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bitlis'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bitlis Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.