türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bitlis Otobüs Bileti Fiyatları

Anadolu’nun Açık Hava Müzesi Bitlis

Sahip olduğu sayısız tarihi eserleri ve kendine has doğal güzellikleri ile adeta bir açık hava müzesini andıran Bitlis, görülmeye değer Anadolu şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en büyük yanardağı olan Nemrut Dağı’na ev sahipliği yapmasından dolayı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgi odağı olan şehir, Nemrut Krater Gölü’nün eşsiz manzarası ile de misafirlerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Ancak hemen belirtilelim ki Bitlis sınırları içerisindeki Nemrut Dağı aktif bir yanardağdır ve Adıyaman’da ki Nemrut Dağı ile karıştırmamak gerekir.

Her ne kadar turistik açıdan hak ettiği değeri tam olarak göremese de farklı yerleri keşfetmeyi seven gezginlerin uğrak noktalarından biri oluyor. Pek çok tarihi ve doğal yapıya sahip olan şehrin otantik havasını solumak ve başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz güzelliklerin seyrine varmak için Türkiye’nin çeşitli yerlerinden düzenlenen Bitlis otobüs seferleri ile keyifli bir yolculuk yapabilir, Anadolu’nun bereketli topraklarının gizemine vakıf olabilirsiniz. Bu seyahatiniz için Bitlis otobüs biletinizi online olarak kolayca alabilir, konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bitlis Otobüs Firmaları

Bitlis Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Bitlis Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Bitlis otobüs bileti arayanlar Bitlis İstanbul otobüs bileti ne kadar? Bitlis Ankara otobüs bileti ne kadar? Bitlis İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Bitlis’e karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Bitlis otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Bitlis Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Bitlis - İstanbul Otobüs Bileti

Bitlis - Ankara Otobüs Bileti

Bitlis - İzmir Otobüs Bileti

Bitlis - Diyarbakır Otobüs Bileti

Bitlis - Kayseri Otobüs Bileti

Bitlis - Malatya Otobüs Bileti

Bitlis - Trabzon Otobüs Bileti

Bitlis - Erzurum Otobüs Bileti

Bitlis - Gaziantep Otobüs Bileti

Bitlis - Mersin Otobüs Bileti

Bitlis - Bursa Otobüs Bileti

Bitlis - Elazığ Otobüs Bileti

Bitlis Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Bitlis Otobüs Bileti

Ankara - Bitlis Otobüs Bileti

İzmir - Bitlis Otobüs Bileti

Erzurum - Bitlis Otobüs Bileti

Diyarbakır - Bitlis Otobüs Bileti

Siirt - Bitlis Otobüs Bileti

Adana - Bitlis Otobüs Bileti

Kayseri - Bitlis Otobüs Bileti

Gaziantep - Bitlis Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Bitlis Otobüs Bileti
Batman - Bitlis Otobüs Bileti

Malatya - Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Bitlis otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Bitlis’ten gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Bitlis’e tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Bitlis otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

bitlis otobüs bileti

Bitlis Otobüs Bileti Alın Neolotik Çağın Gizemiyle Tanışın

Bitlis’e ilk ayak bastığınızda Ahlat Müzesi’ni ziyaret ederek bu muhteşem şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Hemen ardından içerisinde türbe ve hanların bulunduğu İslahiye Medresesi’ne uğrayın ve geçmiş tarihin izlerini yakından görün.
Döneminin mimari özelliklerini taşıyan; Bitlis Kalesi, Rahya Kervansarayı, Kureyşi Camii, Bitlis Ulu Camii, Şeyh Hasan Camii, Tarihi Hizan Camii ve Gök meydan Cami gibi yapıları yakından görebilir, civarda bulunan birçok türbeyi ziyaret ederek Bitlis’in tarihi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Özellikle Anadolu topraklarında ki en büyük kervansaraylardan biri olan El-Haman Hanı’nı mutlaka görmelisiniz. 16. Yüzyılda Hüsrev Paşa tarafından yaptırılan yapının içerisinde bulanan cami, hamamı ve külliyesi ile görülemeye değer eserler arasındadır. Bu yapının eşsiz mimari özelliklerine hayran kalacaksınız.
Bitlis’e gelmişken Nemrut Dağı’nın o doyumsuz manzarasını göremeden dönmek olmaz. Bu doğa harikası dağın zirvesine çıktığınızda karşılaşacağınız olağanüstü manzara karşısında hayranlığınız gizleyemeyeceksiniz. Burada bol bol fotoğraf çekebilir, yaşadığınız anları ölümsüzleştirebilirsiniz.
Eğer dağcılıkla ilgileniyorsanız, bu defa rotanızı Süphan Dağı’na çevirin ve adrenalin dolu saatlere merhaba deyin.
Yabani kuşların pek çok çeşidini aynı anda görebileceğiniz Nemrut Gölü Kuş Gözlem Alanı ve Sodalıgöl Kuş Gözlem Alanı’nı da Bitlis gezilecek yerler listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

Bitlis Gezilecek Yerler >>