türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Çanakkale Otobüs Firmaları

Çanakkale Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Çanakkale otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Çanakkale Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Çanakkale Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Otobüs Bileti

Çanakkale Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Çanakkale Otogar

Çanakkale

Anadolu topraklarının kuzey batısında yer alan Çanakkale, kendi adıyla anılan boğazın en dar kıyısında yer alan bir şehirdir. Tarih boyunca birçok uygarlığın yerleşim yeri olan Çanakkale Asya ve Avrupa topraklarında kurulmuştur. Kuzeyde Edirne ile Tekirdağ, doğuda ise Balıkesir’le komşu olan Çanakkale ilinin sınırları içerisinde Türkiye'nin en büyük adası Bozcaada, Gökçeada ve tavşan adaları bulunmaktadır. Topraklarının büyük bir bölümünün Marmara bölümünde yer alan Çanakkale'nin küçük bir parçası ise Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri birleştiğinde ise kent her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Siz de online otobüs bileti alarak en kısa zamanda Çanakkale'yi gezebilir ve değerlerimize sahip çıkabilirsiniz.

Çanakkale Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çanakkale Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Çanakkale Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Çanakkale Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Çanakkale Otogar Adresi: Bursa Yolu 4. Km Merkez/ÇANAKKALE

Çanakkale Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0286 217 10 79
Faks: 0286 217 08 48
E-Posta: -

Çanakkale Otobüs Firmaları Bilgileri

Çanakkale Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Çanakkale Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Çanakkale Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Çanakkale Otobüs Bileti

Diğer illerden Çanakkale'ye veya Çanakkale'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Çanakkale Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Çanakkale'de Gezilecek Yerler

Gerek Türk gerekse dünya tarihi bakımında oldukça önemli bir yere sahip olan Çanakkale, tüm turistlerin ilgi odağıdır. Önemli tarihi mirasa sahip olmasının yanı sıra eşsiz doğal güzelliklere sahip olan kent, birçok anıt ve müzeleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Çanakkale gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekildedir;
Çanakkale Şehitliği & Şehitler Anıtı
Truva Antik Kenti
Aynalı Çarşı
Kilitbahir Kalesi
Conkbayırı
Çanakkale Deniz Müzesi
Assos Antik Kenti
Arkeoloji Müzesi
57. Alay Şehitliği ve Anıtı
Gökçeada
1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı
Saat Kulesi
Kazdağı Milli Parkı (İda Dağı)
Bebek Kayalıkları
Apollo Simin Theus Tapınağı
Seyit Onbaşı Anıtı
Bigalı Atatürk Evi

Çanakkale'de Ne Yenir?

Köklü kültürel tarihi mutfağında da yansıtan Çanakkale mutfağının en vazgeçilmez lezzeti ovmaç çorbasıdır. Soğan ve unla yapılan ovmaç çorbasının yanı sıra kentte ıspanak çorbası da oldukça revaçtadır. Yöresel bir öneme sahip olan tumbi göce ise tüm turistlerin ilgisini çekmektedir. Öyle ki otobüs bileti al üzerinden çevre illerden birçok kişi günübirlik kenti ziyaret etmekte ve patlıcan ve köfteyle yapılan tumbiyi yemektedir. Bunların yanı sıra çırpma, melki, börülce köftesi, patlıcan kapamanın da oldukça sık tüketildiği Çanakkale mutfağının en vazgeçilmezi ise elbette ki balıktır. Çanakkale ziyaretinizde tuzlu sardalya, çiroz, lakerda, balık ezmesi, midye dolma ve marina hamsiyi mutlaka denemelisiniz.

Çanakkale'de Nerede Kalınır?

Ülkemizin en önemli ve tarihi şehirlerinden birisi olan Çanakkale'de 3, 4 ve 5 yıldızlı birçok otel bulunmaktadır. Çok sayıda resmi kurumun misafirhanesinin de bulunduğu Çanakkale, Mart ayı başta olmak üzere yılın her ayında gönül rahatlığıyla ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Bütçenize uygun otel, pansiyon ve konukevi tercih edebileceğiniz Çanakkale'de gezeceğiniz tarihi bölgelerde konaklama yeri ayarlamanız önerilmektedir.

Çanakkale Gezi Rehberi

Çanakkale otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Çanakkale'ye ulaşım nasıl yapılır? Çanakkale'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Çanakkale'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Çanakkale Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Seyahat Yazıları