türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
çanakkale kamp alanları

Çanakkale Kamp Alanları

Çanakkale hem tarihin hem de doğanın birlikte harmanlandığı ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Bu sebeple hem kültür turizmi hem de doğa turizmi açısından sıkça tercih ediliyor. Kamp severlerin de yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale’deki kamp alanlarına gelin beraber bakalım.

Kabatepe Kamp Alanı

Kabatepe kamp alanı Gelibolu yarımadasında 57. Alay şehitliğinin yer aldığı noktaya yakın bir konumda bulunuyor. Denize sıfır olarak konumlanan kamp alanı kumsalı ve yüzülebilir alanlarıyla oldukça ilgi çekiyor. Yaz aylarında deniz, kum, güneş üçlüsünden olabildiğince faydalanılan bir yer olan kamp alanında hem çadır kampı hem de karavan kampı rahatlıkla yapılabiliyor. Sahil boyunca uzanan kamp alanında istenilen alana kamp kurulabiliyor.

Kamp severler için kamp alanında özel bir tesis bulunmuyor. Ancak bölge sahil kenarı olduğu için plajdaki tesisler birçok ihtiyacın karşılanması için yeterli oluyor. Bununla birlikte kamp alanı ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Anzak Plajı Kamp Alanı

Eceabat ilçesinde yer alan Anzak plajı kamp alanı tarihi önemiyle dikkat çekiyor. Çanakkale savaşlarında Anzak ordusunun çıkarma yaptığı nokta olarak bilinen noktada çadır veya karavan kampı kurularak hem muhteşem doğanın tadı çıkarılıyor hem de geçmişte yaşanmış olan savaşın hatıraları yad ediliyor. Sahil kıyısında yer alan kamp alanı ücretsiz olarak hizmet veriyor ve kamp sürecinde gezilip görülecek birçok notaya sahip.

Kamp alanı içerisinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak kamp alanının sahile yakın olması sebebiyle plajdaki işletmelerden birçok ihtiyaç rahatlıkla karşılanabiliyor. Kamp alanı ve çevresi ayrıca günübirlik piknikler için de tercih ediliyor.

Çamlıca Kamp Alanı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yer alan kamp alanı aynı isimle anılan köyde yer alıyor. Ayrıca yine aynı isimli şelale de kamp alanına büyük renk katıyor. Kamp alanı hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun. Bunun yanında günübirlik piknikler için de sıkça tercih ediliyor. Kamp alanına ulaşım şehir merkezinden minibüslerle sağlanıyor. Ayrıca özel araçla da kamp alanına ulaşmak mümkün.

Kamp alanına en yakın yerleşim alanı Çamlıca köyü. Bu yüzden bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor. Küçük ihtiyaçlar köyden sağlanabilirken diğer ihtiyaçlar için kamp alanına gitmeden önce hazırlık yapmak gerekiyor.

çanakkale kamp alanı

Asos Kamp Alanı

Ayvacık ilçesinde yer alan antik bir kent olan Assos Çanakkale şehir merkezine 90 km mesafede yer alıyor. Doğal ormanları ve tarihi kalıntılarıyla ön plana çıkan bölge yıl boyu yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle geziliyor. Bunun yanı sıra bölgede kamp yapmak isteyenler de hem çadır kampı hem de karavan kampı kurarak bu muhteşem doğanın tadını çıkarıyor. Ulaşım toplu taşıma ve özel araçlarla rahatlıkla sağlanabiliyor.

Assos kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak bölgenin turistik bir mekân olması çevresinde farklı tesislerin olmasını sağlıyor. Kamp severler buralardaki tesislerden birçok ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyorlar. Kamp alanı ücretsiz olarak hizmet veriyor.

 

Kömür Limanı Kamp Alanı

Gelibolu yarımadasında en güzel koylardan biri olan Kömür limanı aynı zamanda kamp severler tarafından sıkça tercih edilen bir kamp alanı olarak ön plana çıkıyor. Şehir merkezine 120 km mesafede yer alan bölge hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça ideal. Kömür madenlerinin yer aldığı bir güzergahta bulunan kamp alanının bir tarafı masmavi deniz diğer tarafı ise yemyeşil orman.

Kamp alanının sahil kenarı olması birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Ateş yakmak bunlardan biri. Diğer taraftan ücretsiz olarak hizmet veren kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden temel gıda ihtiyaçları için kamp için gitmeden önce hazırlık yapmak gerekiyor.

Batık Gemi Kamp Alanı

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde yer alan Batık Gemi kamp alanı bir kuru yük gemisinin karaya oturması ve o bölgede kalması sebebiyle bu isimle anılır olmuştur. El değmemiş bir doğaya sahip olan bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Kamp alanında hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun mekanlar mevcut.

Diğer taraftan kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye kamp için gitmeden önce kamp ihtiyaçlarını ilçe merkezinden veya daha öncesinden temin etmek gerekiyor. Ayrıca bu bölgede kamp yapmak için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Kaz Dağları Kamp Alanı

Kaz dağları ülkemizin oksijen deposu bölgelerinden biri olarak anılıyor. Milli park olarak koruma alanı haline getirilen bölge hem Çanakkale hem de Balıkesir sınırları içerisinde yer alıyor. Temiz havası ve bol oksijeniyle yılın her mevsiminde doğa severlerin ve kampçıların uğrak noktası oluyor. Bunun yanı sıra Yunan mitolojisindeki birçok efsane bu dağlarda geçmektedir. Bu yüzden kültürel anlamda da oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir.

Kaz dağlarında hem çadır kampı için hem de karavan kampı için uygun alanlar bulunuyor. Kaz dağları ve çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Sadece WC ve içme suyu ihtiyacı çevreden giderilebiliyor. Bu yüzden diğer kamp ihtiyaçlarının önceden temin edilmesi gerekiyor. Ayrıca bu bölgede kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Kaz Dağları Gezilecek Yerler >

Saros Körfezi Kamp Alanı

Saros körfezi Çanakkale’de en çok ismi duyulan bölgelerden biri. Yeşil ve mavinin buluştuğu nokta olan Saros körfezine özellikle son yıllarda büyük bir ziyaretçi akını oluyor. Deniz turizmi açısından oldukça canlı olan bölge kamp severlerin de en çok tercih ettiği noktalardan. Deniz kenarında hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun noktalar yer alıyor. Kamp süresince denize girerek güneşlenmek, yürüyüş yapmak mümkün. Ayrıca toplu ulaşımla da bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.

Deniz turizmi açısından canlı olması sebebiyle yakın noktalarda bulunan bazı tesisler kampçılar için oldukça uygun. Buralardan kamp için gerekli olan birçok ihtiyaç rahatlıkla karşılanabiliyor. Ayrıca kamp alanında herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Kum Motel Kamp Alanı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde uzun zamandır kampçılık faaliyeti gösteren bir işletme olarak ön plana çıkan Kum Motel Kamp alanı ücretli olarak hizmet veriyor. Orman içerisinde geniş bir alana yayılan kamp alanında hem çadır hem de karavan kampı rahatlıkla yapılabiliyor. Denize yürüme mesafesinde olan kamp alanında ayrıca bir de havuz bulunuyor. Kamp alanına ulaşım toplu taşımayla sağlanabiliyor.

Kamp alanında konaklama sezonlara göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca kamp alanında kamp severlerin hemen her türlü ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabiliyor. Çadır kiralama, duş, elektrik, Wİ-fi, TV, pansiyon konaklama vs. gibi olanaklar kamp severlerin kullanımına sunulmuş durumda.

Dardanos Kamp Alanı

Çanakkale şehir merkezine 15 km mesafede yer alan Dardanos kamp alanı Kepez halk plajının da yakınında bulunuyor. Halk plajı yaz aylarında oldukça kalabalık olsa da kamp alanının kendisine ait alanında oldukça sakin bir ortamda kamp yapılabiliyor. Hem çadır kampı hem de karavan kampı için tercih edilebilen kamp alanı ücretli olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte doğası ve havasıyla yıl boyu birçok kamp severe ev sahipliği yapıyor. Yine kampçılığın aynı sıra su sporları da kamp alanının yakın olduğu sahilde yapılıyor ve katılım oldukça fazla oluyor.

Dardanos kamp alanı sahil kenarında bulunuyor. Kamp alanındaki imkanların yanı sıra sahil kenarında bulunan tesislerin birçoğundan kamp ile ilgili ihtiyaçlar temin edilebiliyor.

Çanakkale Ulaşım

Çanakkale'ye kamp atmak için gelecekseniz Çanakkale Otobüs Firmaları sayfamızdan yerel firmaları inceleyebilir size en uygun Çanakkale Otobüs Biletini online satın alabilirsiniz.