türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kars Otobüs Firmaları

Kars Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kars otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kars Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kars Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kars Otobüs Bileti

Kars Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kars Otogar

Kars

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve kuzeydoğu kesiminde yer alan Kars, Türkiye’nin en soğuk ili olarak bilinmektedir. En eski Türkçe isme sahip olan Kars’ta dünya üzerindeki birçok medeniyet in izlerini görmek mümkündür. Türkiye'nin en yüksek il merkezi olarak bilinen Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzurum ve Ermenistan komşudur. Kültürümüze ait birçok geleneği yüzyıllardır yaşatan ve koruyan Kars’ta “âşık geleneği” hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Çok ünlü Ozanların bulunduğu Kars'ta âşıkları birebir dinleme şansı yakalayabilirsiniz. Kış turizmi açısından da oldukça revaçta olan kent her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra Kars’a her yıl Sarıkamış şehitlerini anmak üzere Ziyaretçiler Akın etmektedir.

Kars Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kars Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kars Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kars Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kars Otogar Adresi: Atatürk Mah. Ardahan Yolu Merkez/KARS

Kars Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0474 -
Faks: 0474 -
E-Posta: -

Kars Otobüs Firmaları Bilgileri

Kars Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kars Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kars Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kars Otobüs Bileti

Diğer illerden Kars'a veya Kars'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kars Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kars'ta Gezilecek Yerler

Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir coğrafyada kurulan Kars, Anadolu'nun Kafkasya’ya açılan kapısı olarak bilinir. Köklü bir tarihi geçmişe sağa sahip olması, kültürel ve etnik farklılıkları hoşgörü anlayışı ile bütünleşmiş durumda olan şehir giderek Parlayan Yıldız haline dönüşmektedir. Şehir merkezi ve ilçelerinde gezilecek çok sayıda doğal güzellik ve tarihi Eser'in bulunması şehrin tercih edilme sebepleri arasındadır. sizde daha önce hiçbir yerde benzerini göremeyeceğiniz bu güzellikleri yerinde keşfetmek istiyorsanız, online otobüs bileti satın alarak Kars yolculuğuna başlayabilirsiniz. Sitemizden yaptığınız otobüs bileti al işlemini gidiş dönüş tercih ederek baştan sona tatilinizi planlaya bilirsiniz. Kars'ta mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekildedir;
Ani Harabeleri
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çıldır Gölü
Sarıkamış Şehitliği
Ebul Hasan Harakani Türbesi ve Külliyesi
Kars Kalesi
Taş Köprü
Kars Tabyaları
Küçük Hamam
Mazlum Oğlu Hamamı
Topçuoğlu Hamamı
İlbeyioğlu Hamamı

Beylerbeyi Sarayı Havariler Kilisesi (Kümbet Camii)
Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı
Kars Müzesi

Kars’ta Ne Yenir?

Oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Kars, kaşar peyniri ile ünlü bir kenttir. Baklagiller ve hayvansal gıda çoğunluk tüketildiği kentte yöresel yemekler yapılmaktadır. Kars mutfağının kendine özgü yemekleri şu şekilde sıralanmaktadır;
Umaç Çorbası
Kars Böreği
Ekmek Aşı
Haşıl
Hengel (Mantı)
Kete
Kuymak
Katmer
Pişi
Elma Dolması
Hörre Çorbası
Bozbaş
Kaz Dolması

Kars'ta Nerede Kalınır?

Kışın kar tanelerinin ilk Düştüğü yer olarak bilinen Kars'ta tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin Uğrak noktasıdır. Son günlerde gerek kış turizminin gözde kentlerinden birisi olan Kars'ta her bütçeye uygun konaklama alanı bulunmaktadır. Birçok otelin, pansiyonun, konukevinin ve misafirhanenin bulunduğu şehirde kendi zevkiniz doğrultusunda bir yerde kalabilirsiniz.

Kars Gezi Rehberi

Kars otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kars'a ulaşım nasıl yapılır? Kars'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kars'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kars Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.