türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kırıkkale Otobüs Firmaları

Kırıkkale Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kırıkkale otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kırıkkale Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kırıkkale Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Otobüs Bileti

Kırıkkale Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kırıkkale Otogar

Kırıkkale

Kırıkkale tarihi 4000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Kırıkkale ili Cumhuriyet Şehri olarak bilinir. Kırıkkale 1989 yılında il olmuştur. Bölgede yapılan kazılarda pek çok medeniyete ait kalıntılar saptanmıştır. Kırıkkale ismi Kırık Köyü ve şehrin merkezinde bulunan Kaletepe’nin kısaltılması ile oluşmuştur. Osmanlı arşivlerinde bölgenin adı Kırıkkale olarak not edilmiştir. Zengin bir tarih ve kültürel geçmişe sahip olan bir turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Kırıkkale ili toplamda 300.122 kişilik bir nüfusa sahiptir. Kırıkkale ili İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. İlin 9 adet ilçesi vardır. Bölgede mutlaka görülmesi gereken birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunur. Kırıkkale yolunuz düşerse gezilecek değil özellikle gidip gezilmesi gereken bir ildir. Kırıkkale özellikle el sanatları ile meşhur bir şehirdir. Burada özellikle kilim, halı ve heybe tarzı ürünleri görebilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kırıkkale Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kırıkkale Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kırıkkale Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kırıkkale Otogar Adresi: Çalılıöz Mah. Karacaali Köyü Samsun Bul. Merkez/KIRIKKALE

Kırıkkale Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0318 224 40 60
Faks: 0318 -
E-Posta: -

Kırıkkale Otobüs Firmaları Bilgileri

Kırıkkale Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kırıkkale Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kırıkkale Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Kırıkkale otobüs firmaları; Altınışık Seyahat, Boyter Turizm, Es Turizm, Gümüş Turizm, Özen Turizm ve Sezer Turizm.

Kırıkkale Otobüs Bileti

Diğer illerden Kırıkkale'ye veya Kırıkkale'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kırıkkale Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kırıkkale’de Gezilecek Yerler

Kırıkkale ilinde gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok tarihi mekan vardır. Ayrıca bölgede gezilmesi gereken doğal güzellikler ziyaretçilerini beklemektedir. Kırıkkale ilinde gezi ve ulaşım oldukça rahat ve keyiflidir. Özellikle bölgeye karayolu ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın firmadan otobüs bileti alabileceğiniz gibi sitemiz ürerinden online otobüs bileti satın alarak gezi rotasına başlayabilirsiniz. Sizin için bir gezi rotası hazırladık.
Sulu Mağara
Ballı Cami Ve Türbesi
Kırıkkale Tarihi Evler
Çeşnigir Köprüsü
Koçubaba Cami Ve Türbesi
Karaahmetli Tabiat Parkı
Silah Sanayi Müzesi
Ceritkale Kaya Mezarları
Hasandede Cami ve Türbesi
Kozlu Yöresi Antik Kenti
Ceritkale Kaya Mezarları
Şeyh Şamil Cami Ve Türbesi
Haydar Sultan Camii ve Türbesi
Celal Bayar Parkı
Kırıkkale Nur Cami

Kırıkkale’de Ne Yenir?

Kırıkkale Anadolu mutfağının geleneğini sürdüren bir şehirdir. Bölgede genellikle sebze ve et yemekleri mutfağa hakimdir. Kırıkkale iline özgü pek çok yöresel lezzet bulunur. Mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizin için liste aline getirdik. Kırıkkale gezisinde bu yemekleri tapmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
Un tarhanası
Yoğurtlu tarhana çorbası
Tuvalak
Katma aşı
Sızgıt
Omaç
Madımak
Keskin tava
Sarığı burma
Haside
Gölleme

Kırıkkale’de Nerede Kalınır?

Kırıkkale’nin merkezinde konaklama için pek çok otel bulunmaktadır. Şehir merkezinde birçok otel, ev ve kiralık daire bulmanız mümkün. Özellikle doğa ve macera severler için Hasandede kasabasında özel tesisler bulunmaktadır. Burada ayrıca çadır kurma ve kamp alanları da vardır. Kırıkkale otelleri hakkında daha fazla bilgi ve rezervasyonları işlemleri için sitemiz üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Kırıkkale Gezi Rehberi

Kırıkkale otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kırıkkale'ye ulaşım nasıl yapılır? Kırıkkale'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kırıkkale'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kırıkkale Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.