türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Manisa Otobüs Firmaları

Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Manisa otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Manisa Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Manisa Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Manisa Otobüs Bileti

Manisa Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Manisa Otogar

Manisa

Manisa ili Ege Bölgesi’nin İzmir’den sonraki en büyük ikinçi ilidir. Manisa’nın nüfusu yaklaşık olarak 1.425.900 kişidir. Merkez ilçe olmak üzere toplamda 17 ilçesi olan Manisa yaklaşık olarak 13.270 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Manisa özellikle mesir macunu ve Sultaniye üzümü ile ünlenmiş bir kenttir. Gediz Ovası’nın verimli ve bereketli toprakları sayesinde bölge tarımsal üretim sıralamasında ilk üç ilden birisidir. Asırlardır bölgede dokumacılık, dericilik ve tarım önemli gelir kaynakları olmuştur. Özellikle son zamanlarda Manisa ilinin en önemli gelir kaynağı sanayi olmuştur. Türkiye’nin en önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan Manisa’da Vestel, ECA, Ülker, Bosch ve Eczacıbaşı fabrikaları bölgede zamanla yoğun göçlerin olmasına sebep olmuştur. Verimli toprakları sayesinde Manisa tarih boyunca pek çok medeniyetin ilgisini çekmiştir. Bölgede sırasıyla Hititler, Frigler, Yunanlar, Lidyalılar, İranlılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar hakimiyet sağlamıştır. Manisa ilinin sınırları içinde Sardes başta olmak üzere yaklaşık olarak 20’e yakın antik kent bulunmaktadır. Osmanlı döneminde Manisa sancağında geleceğin padişahları eğitimlerini aldıkları için bölge şehzadeler şehri olarak anılmıştır.

Manisa Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Manisa Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Manisa Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Manisa Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Manisa Otogarı Adresi: Güzelköy Akhisar Cad. Merkez/MANİSA

Manisa Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0236 231 15 04
Faks: 0236 -
E-Posta: -

Manisa Otobüs Firmaları

Manisa Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Manisa Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Manisa Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Manisa Otobüs Bileti

Diğer illerden Manisa'ya veya Manisa'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Manisa Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Manisa’da Gezilecek Yerler

Yıllar boyunca pek çok medeniyetin ev sahipliği yaptığı Manisa kaplıcaları, doğal güzellikleri ve tarihi mirası ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Özellikle Manisa’da gezi denildiğinde akla genel olarak tarihi antik kentler, camiler, kaplıcalar ve kaleler gelmektedir. Genel olarak gezilecek yerlerin bazıları şehir içinde bazıları ise şehir dışında olduğundan dolayı bölgeyi 1 gün gezerek bitirmek mümkün değildir. Doğa turları ve tarih severler için Manisa güzel bir gezi rotası oluşturduk.
Manisa Kalesi
Manisa Arkeoloji Müzesi
Kurşunlu Kaplıcaları
Thyateira
Sardes Antik Kenti
Muradiye Camii
İvaz Paşa Camii
Spil Dağı Milli Parkı
Ağlayan Kaya
Kula Peri Bacaları

Manisa’da Ne Yenir?

Hem İç Anadolu hem de Ege Bölgesi’nin yemek kültürünü mutfağına taşıyan Manisa’da mutlaka tatmanız gereken eşsiz lezzetleri sizin için sıraladık.
Manisa Kebabı
Odun Köftesi
Simit Ekmeği
Ekmek Dolması
Nohutlu Mantı
Börülce Tarator
Yağlı Tuzlu Pide
Manisa Kebabı
Sinkonta
Höşmerim
Kula Pidesi

Manisa’da Nerede Kalınır?

Manisa’ya hava, demir ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Ama özellikle karayolu ile ulaşım epey keyiflidir. Özellikle yapacağınız otobüs yolculuğu için sitemiz üzerinde online otobüs bileti ayırabilirsiniz. Size ne yakın otobüs firmalarından otobüs biletinizi ayırtabilirsiniz. Şehre ulaştıktan sonra en az dert etmeniz gereken konu konaklamadır. Bu bölgede 3, 4 ve 5 yıldızlı pek çok otel mevcuttur. Otel fiyatları konumlara ve imkanlara göre farklılık göstermektedir.

Manisa Gezi Rehberi

Manisa otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Manisa'ya ulaşım nasıl yapılır? Manisa'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Manisa'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Manisa Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.