türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Muğla Otobüs Firmaları

Muğla Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Muğla otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Muğla Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Muğla Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Muğla Otobüs Bileti

Muğla Otobüs Firmaları Telefon Numaraları


Muğla Turistik İlçeler

Bodrum Otobüs Bileti >>

Fethiye Otobüs Bileti >>

Marmaris Otobüs Bileti >>

 
Muğla Otogar

Muğla

Muğla ili Türkiye'nin hem en gizemli hem de en estetik şehirlerinden biridir. Ege kıyılarında güneş, mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu şehir iyi bir gezi rotası olacaktır. Ege bölgesinde yer almasına rağmen Muğla ilinin bazı bölgeleri Akdeniz Bölgesine uzanmaktadır. Bu da şehri her iki bölgede toprağı olması açısından önemli bir merkez yapmaktadır. Antik Karya Bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri Muğla bölgesidir. Yukarda Aydın, Nazilli’den başlayıp güneye Dalaman Çayı’na kadar uzanan verimli Antik Karya Bölgesi Lidya, Likya ve Frigya gibi medeniyetlere komşuydu. Büyük İskender’in bölgeyi fethetmesinden sonra Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesi sonucu Muğla Bizans İmparatorluğunun sınırlarına katılmıştır. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde bölgenin ismi Menteşe olarak geçer. Yıldırım Beyazıt 1391 yılında Muğla’yı fethetmiştir. Osmanlı döneminde bölgeye pek çok yatırım yapılmış ve kent önemli bir ticaret şehri olmuştur. Kurtuluş Savaşı sırasında Muğla İtalyan ve Yunanlıların işgaline uğramış olsa da şehir halkı kendini müdafaa etmiştir.

Muğla iklimi, konumu ve tarihi geçmişi ile her mevsim özellikle de yaz aylarında denizi ve havası ile misafirlerine kucak açmaktadır.

Muğla Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Muğla Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Muğla Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Muğla Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Muğla Otogar Adresi: Emirbeyazıt Mah. Atatürk Bul. Merkez/MUĞLA

Muğla Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0252 214 00 37
Faks: 0252 -
E-Posta: -

Muğla Otobüs Firmaları

Muğla Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Muğla Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Muğla Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Muğla Otobüs Bileti

Diğer illerden Muğla'ea veya Muğla'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Muğla Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Muğla İlçe Otogarları:

Bodrum Otogarı, Dalaman Otogarı, Datça Otogarı, Fethiye Otogarı, Köyceğiz Otogarı, Marmaris Otogarı, Milas Otogarı, Ortaca Otogarı, Yatağan Otogarı

Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla ili tarihi ve kültürel birikimi ile gezilecek pek çok yere sahiptir. Merkez ve çevre ilçelerde ziyaretçilere harika yapılar ile kapı açan Muğla ilinin özellikle merkezinde Osmanlıdan kalma pek çok yapıyı görebilirsiniz. Muğla’da sayısız tarihi ve kültürel yapının dışında pek çok doğal güzellik sayesinde bu şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz. Muğla ulaşım Türkiye’nin her noktasından oldukça kolay ve pratiktir. Özellikle Muğla'ya ulaşım için sıklıkla karayolu ve otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Sizde ulaşım için sitemizden online otobüs bileti alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Muğla gezi rotasını takip ederek yolculuğunuza başlayabilirsiniz.
Konakaltı Hanı
Kurşunlu Camii
Şeyh Camii
Muğla Evleri Ve Bacaları
Muğla Müzesi
Fethiye Ölüdeniz
Kelebekler Vadisi
Bodrum Antik Tiyatrosu
Dalaman Sarıgerme Plajı
Akkum Koyu
Dalyan
Bodrum Kalesi
Milas Müzesi
Sedir Adası
Şeytan Yaylası
Muğla Uyku Vadisi
Kızkumu
Turgut Şelalesi
Akyaka Azmak Nehri
Kaunos
Halikarnas Mozolesi
Babadağ
Ortaca İztuzu Plajı

Muğla’da Ne Yenir?

Muğla’da özellikle et yemekleri ve zeytinyağlılar bolca kullanıldığı zengin bir mutfak kültürü vardır. Sizin için özenle hazırladığımız listedeki lezzetleri tatmadan Muğla’dan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.
Lahan Çorbası
Çökertme Kebabı
Döş Dolması
Oğlak Yahni
Muğla Köftesi
Kabak Çiçeği Dolması
Keşkek
Ekşili Balık
Kefal Dolması

Muğla’da Nerede Kalınır?

Tatil denildiğinde ilk olarak akla gelen Muğla’da her bütçeye göre konaklama yeri bulmak mümkündür. Pansiyonlardan, kiralık odalar, otantik otellerden ultra lüks otellere kadar geniş bir konaklama yelpazesi mevcuttur Muğla’da. Erken yapılacak rezervasyonlara bağlı olarak otellerdeki fiyatlar farklılık göstermektedir.

Muğla Gezi Rehberi

Muğla otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Muğla'ya ulaşım nasıl yapılır? Muğla'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Muğla'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Muğla Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.