türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Tunceli Otobüs Bileti Fiyatları

Dağlar Diyarı Tunceli

Türkiye’nin en az nüfusa sahip illerinden biri olan Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alır. Eski adı Dersim olan ve geçmişte Ermeni hareketlerinde önemli bir rol oynamış şehir, çağlar boyu pek çok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Geçit vermeyen dağlar diyarı olarak da bilinen bu küçük şehrimiz turizm açıdan gerek tarihi yapıları gerekse kendine has doğal güzellikleriyle görülmesi gereken şehirlerimizde biridir. Eğer Doğu Anadolu’ya doğru farklı bir seyahat planlıyorsanız Türkiye’nin birçok lokasyonundan sabit olarak düzenlenen Tunceli otobüs seferleri gidebilir, bu seyahatiniz için Tunceli otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Tunceli Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Tunceli otobüs bileti arayanlar Tunceli İstanbul otobüs bileti ne kadar? Tunceli Ankara otobüs bileti ne kadar? Tunceli İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Tunceli’ye karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Tunceli otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Tunceli Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Tunceli - İstanbul Otobüs Bileti

Tunceli - Ankara Otobüs Bileti

Tunceli - İzmir Otobüs Bileti

Tunceli - Antalya Otobüs Bileti

Tunceli - Adana Otobüs Bileti

Tunceli - Mersin Otobüs Bileti

Tunceli - Erzincan Otobüs Bileti

Tunceli - Malatya Otobüs Bileti

Tunceli - Kayseri Otobüs Bileti

Tunceli - Eskişehir Otobüs Bileti

Tunceli - Bursa Otobüs Bileti

Tunceli - Elazığ Otobüs Bileti

Tunceli Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Tunceli Otobüs Bileti

Ankara - Tunceli Otobüs Bileti

İzmir - Tunceli Otobüs Bileti

Bursa - Tunceli Otobüs Bileti

Adana - Tunceli Otobüs Bileti

Gaziantep - Tunceli Otobüs Bileti

Antalya - Tunceli Otobüs Bileti

Mersin - Tunceli Otobüs Bileti

Kayseri - Tunceli Otobüs Bileti

Malatya - Tunceli Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Tunceli Otobüs Bileti

Diyarbakır- Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Tunceli otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Tunceli’den gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Tunceli’ye tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Tunceli otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

tunceli otobüs bileti

Tunceli Otobüs Bileti Alın Tunceli’nin Bilinmeyen Yönlerini Keşfedin!

Bir dönem Elâzığ’a bağlı olan Dersim ya da Kalan olarak anılan şehrimiz daha sonra Tunceli adını alarak il statüsüne geçmiştir. Bilinen en eski ismi ise Mamekiye’dir. Birçok farklı uygarlığın hüküm sürdüğü şehrin tarihinin M.Ö 5500-3500’e kadar dayandığı tahmin edilmektedir. Zaman içerisinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehirde çok sayıda tarihi kalıntıları görmek mümkündür. Bu tarihi yapıların bazıları restore edilmiş ancak daha birçok değerli tarihi eserin gün yüzüne çıkarılması için restorasyon çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Peki, Tunceli’ye yolunuz düştüğünde nereler gezilmelidir? İşte size Tunceli gezilecek yerler listesi...
Tunceli, daha çok Çengel boynuzlu yabani keçisi ile meşhur olmuştur. Kaplıcaları, bal ve süt ürünlerinin bol üretilmesi, ceviz ağaçları ve çeşitli tarihi kalıntıları görebileceğiniz şehirde dağ havasının atmosferinde sıra dışı bir tatil geçirebilirsiniz.
Katolik Çağ’a ait birçok tarihi yapıyı yakından inceleme şansına sahip olabileceğiniz Tunceli’de özelikle Munzur Vadisi Milli Parkı’n mutlaka uğramalısınız. Şehrin civarında bulunan akarsu kaynakları, endemik bitki türleri ve hayvan türlerini gördüğünüzde hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Tunceli-Ovacık arasında yer alan bölgeye gittiğinizde ise dağ keçilerini, av kuşlarını ve diğer hayvan türleri ile karşılaşırsınız. Bölgenin doğal güzelliklerinin bu kadar zengin olduğunu ancak şehri gezdiğinizde anlayabilirsiniz.
Dağlarla çevrili olan şehrin zengin bitki örtüsü ise başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz güzellikleri gözler önüne seriyor. Çan çiçeği, bindebirdelik otu, Munzur kekliği ve Munzur düğün çiçeği gibi endemik bitkiler ise bölgeye apayrı bir hava katıyor. Hem tarihi hem de doğası ile büyüleyecek olan bu şehrimizde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Tunceli Gezilecek Yerler >>