türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Şırnak Otobüs Firmaları

Şırnak Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Şırnak otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Şırnak Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Şırnak Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Şırnak Otogar

Şırnak

Suriye ve Irak ülkeleri ile sınır komşusu olan Şırnak ili Güney Anadolu Bölgesinde en doğu ucunda yer alan bir ildir. Şırnak ili 1990 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Şırnak ilinin batı kesimi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Bölgenin toplam yüzlüm ölçümü yaklaşık olarak 7.152 kilometrekaredir. Bölge batısında Mardin, kuzeyinde Siirt, kuzeydoğusunda Hakkari illeri ile sınır komşusudur. Ayrıca Şırnak ilinin güneyinde Irak ve Suriye sınır toprakları vardır. İki ülkeye birden sınırı olmasından dolayı bölge ülkemiz açısından çok stratejik bir öneme sahiptir.
Şırnak ilinde karasal iklim hüküm sürmektedir bölgenin orta kesimlerinde kış yağışları görülür ne kesimlerde ise daha ılımandır. Bölgede genellikle kışları sert ve kar yağışlı geçer. Şırnak iline ulaşım kara yolu ile mümkündür. Yolculuk için ünlü otobüs firmalarından otobüs bileti alabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden online otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Şırnak Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şırnak Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Şırnak Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Şırnak Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Şırnak Otogar Adresi: Yapım aşamasında, yukarıdaki harita sadece Şırnak İl Merkezini göstermektedir.

Şırnak Otogarı Telefon Numaraları:
Telefon: 0486 -
Faks: 0486 -
E-Posta: -

Şırnak Otobüs Firmaları

Şırnak Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Şırnak Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Şırnak Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Şırnak Otobüs Bileti

Diğer illerden Şırnak'a veya Şırnak'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Şırnak Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Şırnak’ta Gezilecek Yerler

Şırnak ilinde gezilip görülebilecek pek çok yer mevcuttur. Şırnak ilinde yapacağınız gezi için en az 2 gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Sizler için bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin bir listesini hazırladık.
Cudi Dağı
Karık Boğazı
Hz. Nuh Türbesi
Cizre Ulu Camii
Nuh Peygamber Camii
Mecdiyye Camii
Sefine Camii
Mushafi Reş Camii
Mir Abdal Camii
Ş. Said Merhum Camii
Meydan Camii
Şırnak Ulu Camii
Cudi Camii
Nuh Camii
Finik Ören Yeri
Şah Ören Yeri
Babil Ören Yeri
Kasrik Ören Yeri
Kırmızı Medrese
Şahzen Medresesi
Cizre Kalesi
Çağlayan Kalesi
Meryem Ana Kilisesi
Dera Kilisesi
Maraday Kilisesi
Abdaliye Medreses

Şırnak’ta Ne Yenir?

Şırnak mutfağında, genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yemek kültürü yaygın olsa da Şırnak özellikle kendini diğer illerden ayıran birçok lezzete sahip bir ildir. Bölgede genellikle çok fazla süre beklemiş et bulmak pek mümkün değildir. Genellikle bölgede et kesimi ve tüketimi günlük olarak yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı bölgede yiyeceğiniz yemekler ve etler genellikle lezzet olarak çok üst seviyede yer almaktadır.
Kutlık, Perde Pilavı, Suryaz, Serbıdev, Kipe, Hekeheşandi, Şımşipe, Bırınzer, Fireydin

Şırnak’ta Nerede Kalınır?

Şırnak ilinde az sayıda olsa da aslında pek konforlu ve lüks birkaç otel bulmak mümkündür. Sanılanın aksine bölgede konaklama oldukça keyifli ve ekonomiktir. Özellikle bölgede gerçekleşen festivaller zamanında konaklama için ön rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bölgede konaklama için öğretmen ve polis evlerini de tercih edebilirsiniz.

Şırnak Gezi Rehberi

Şırnak otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Şırnak'a ulaşım nasıl yapılır? Şırnak'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Şırnak'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Şırnak Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.