türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kocaeli İzmit Otobüs Firmaları

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kocaeli otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kocaeli Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kocaeli Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Otobüs Bileti

Kocaeli (İzmit) Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kocaeli Otogar

Kocaeli (İzmit)

Kocaeli ili Marmara bölgesinde İstanbul ve Bursa’dan sonra gelen en büyük ildir. Kocaeli hem gelişmiş sanayisi hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kocaeli ili toplam 3.397 kilometre karelik bir alana sahiptir. Asya ve Avrupa birbirine bağlayan bölgede yapılan son nüfus sayımlarına göre yaklaşık 2 milyon insan yaşamaktadır. Kocaeli özellikle hem Marmara Denizi’ne hem de Karadeniz’e kıyısı olmasından dolayı oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bu konumu sayesinde bölge son yıllarda turizm açısından da gelişmiştir. Kocaeli’nin İzmit merkez ilçe olmak üzere 12 adet ilçesi vardır. Kocaeli 1993 yılında Büyükşehir unvanı kazanmıştır.

Kocaeli'nin tarihi İstanbul kadar eskilere dayanmaktadır. Bölgedeki ilk yerleşimler M.Ö 8. yüzyılda gerçekleşmiştir. Bölgenin bilinen ilk adı Astakoz’dur. Astakoz şehri Britanya Krallığı döneminde Nicomedia olarak adlandırılmıştır. 284 yılında Nicomedia Roma İmparatorluğunun başkenti olarak ilan edilmiştir. Bu dönemde şehir dünya çapında tanınan bir şehir olmayı başarmıştır. 11. yüzyılda şehir Anadolu Selçukluları hakimiyetine girerek eski önemini tekrar kazanmıştır. Kocaeli ili doğusunda Sakarya, kuzeyinde Karadeniz, batısında İstanbul ve Yalova, güneyinde ise Bursa ile komşudur. Kocaeli ili İstanbul! 100 kilometre uzaklıktadır. Kocaeli körfezi doğal bir liman olup çok önemli bir deniz ulaşım yoludur. Kocaeli’nin dağlık bölgeleri ve kuzey kesiminde sert karasal iklim hakimdir. Körfez ve kıyı kesimlerde ise daha ılıman bir iklim yaşanmaktadır.

Kocaeli Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kocaeli Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kocaeli Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kocaeli Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kocaeli Otogar Adresi: Yahya Kaptan Mah. Seymen Cad. İzmit/KOCAELİ

Kocaeli Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0262 311 63 15
Faks: 0262 -
E-Posta: -

Kocaeli Otobüs Firmaları Bilgileri

Kocaeli Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kocaeli İzmit Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kocaeli Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Kocaeli İzmit otobüs firmaları; Asyalines, Asya Tur, Efe Tur, EMA Turizm, Gürkan Turizm, Gebze Koop, İzmit Seyahat, STR Turizm.

Kocaeli İzmit Otobüs Bileti

Diğer illerden Kocaeli'ne veya Kocaeli'nden diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kocaeli Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler

Kocaeli'nin gerek merkezde gerekse çevresinde görülmesi gereken birçok yer vardır. İstanbul ve Bursa’ya yakın olmasından dolayı bölgeye hafta sonra ve günübirlik pek çok ziyaret yapılmaktadır. Bölgedeki eşsiz körfez manzarası, geçmişten kalan tarihi eserler, yeşilin her tonu ile tabiat parkları binlerce ziyaretçinin uğrak noktasıdır. Ulaşım için genellikle karayolu tercih edilir. Sizde yolculuk için sitemiz üzerinden online bilet alabilir, online otobüs bileti için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sizler için dolu dolu bir Kocaeli gezi rotası oluşturduk.
İzmit Saat Kulesi
Kasr-ı Hümayun Saray Müzesi
Gayret Gemi Müzesi
Kartepe Kayak Merkezi
Ballıkayalar Tabiat Parkı
Kuzu Yaylası Milli Parkı
Maşukiye
Yuvacık Barajı
Bağırganlı
Kerpe ve Kefken
Osman Hamdi Bey Müzesi
Eskihisar Kalesi
Darıca Hayvanat Bahçesi
Harikalar Sahili – Derince

Kocaeli’nde Ne Yenir?

Kocaeli mutfağı geçmişten günümüze pek çok lezzeti başarılı bir şekilde taşımayı başarmış bir kültür şeklidir.
Umaç Çorbası
Ciğerli Kavurma
Çiçekli Mancar
Mancarlı Kandıra Pidesi
Tavuklu Keşkek
Cızlama
Höşmerim
Pişmaniye

Kocaeli’nde Nerede Kalınır?

Kocaeli’nde konaklama amacıyla kurulmuş pek çok alternatif bulunmaktadır. Özellikle kış ve yaz aylarında tam kapasite çalışan tatil otelleri hem ekonomik hem de konforludur.

Kocaeli Gezi Rehberi

Kocaeli otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kocaeli'ne ulaşım nasıl yapılır? Kocaeli'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kocaeli'ne özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kocaeli Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.