türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
izmir sörf

İzmir’de Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler

Antik anıtlarda zamanda geriye yolculuk yapmak, deniz kenarında uzanmak veya İzmirlilerle birlikte ziyafet çekmekten çok daha fazlasıdır İzmir… Aslında Türkiye'nin Batı Kıyısı'nda sakin ancak bir o kadar havalı bir şehirdir… Buraya geldiğinizde yapmak istediklerinizin birçoğunu yapamadan ayrılsanız da bir daha gelmek üzere gittiğiniz yerdir. İzmir, geldiğinizde zamanın nasıl aktığını anlamadığınız fakat bu zaman kavramını yitirdiğiniz yere âşık olduğunuz, yaşadığınız yere tekrar dönmek istemediğiniz yere dönüştürür. Kısacası İzmir nefestir, keyfini çıkarmasını bilene…

Asansörden İzmir Manzarasının Tadını Çıkarın

Karataş mahallesini dik yamaçlara bağlamak için 1907 yılında inşa edilen Asansör son yıllarda İzmir'de bir dönüm noktası haline geldi ve şehir ve deniz manzarasının tadını çıkarmak için en iyi yerlerden biri. İzmir’in en üst noktasında şehrin en popüler restoranlarından birine adıyla müsemma Asansör Restaurant’a sahiptir. Fransız ve Akdeniz mutfağı ağırlıklı Asansör Restaurant en çok evlilik teklifi yapılan mekanların başında gelir.

Kordon’da Fayton Keyfi Yapın

İzmir seyahatinizi yaz aylarında gerçekleştirmeyi planlıyorsanız şehrin sıcak havasından bir nebze de olsun sizi kurtaracak bir diğer önerimiz ise Kordon'da fayton keyfi yapmanızdır. İzmir’in gözbebeği olarak kabul edilen 1. Kordon’dan Alsancak Limanı’na kadar olan bir mesafeyi çok cüz’i bir ücret karşılığı kiralayabileceğiniz bir faytonla gezebilirsiniz. Denizden esen o ılık esen rüzgârın eşliğinde anın tadını çıkarabilir geziniz sırasında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Üstelik bu keyfi sadece 20 TL ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Şirince’nin Muhteşem Atmosferini Hissedin

İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan Şirince Köyü İzmirlilerin ve çevre illerdeki insanların hafta sonu en çok gittiği mekanlardan biridir. Özellikle köy kahvaltısı sevenler ve sabah kahvaltısıyla tam bir gün geçirip akşam da keyifli bir mangal yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Kısacası güzel bir cumartesiyi ya da pazarı geçirmek isterseniz ve Şirince’nin manzarasının da tadını çıkarmak istiyorsanız Artemis Restaurant’ta bir köy kahvaltısı ardından közde pişmiş bir Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz. Şirince’nin babadan oğla geçen meşhur Gülüm dondurmalarını, birbirinden lezzetli köy halkının yaptığı meyve şaraplarını tatmadan Şirince’den ayrılmayın.

 

Gazi Kadınlar Sokağı'nda Eğlenceli Vakitler Geçirin

İzmir’in en popüler semtlerinden biri olan Alsancak’ta yer alan bu cadde 'Gazi Kadınlar' olarak bilinse de tabelalarda aslında 1453 Sokağı gösterir. Sokakta rengarenk sandalyeli bir dizi balık restoranı ve hemen yan tarafta İzmir'in en hareketli barlarından bazılarını bulacaksınız. Favorilerden biri, Türkiye'nin dört bir yanından en iyi canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapan Bios Bar.

Türkiye'nin her yerinden İzmir'e eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek için gelen ziyaretçiler, İzmir'e ulaşmak için şehirler arası otobüs yolculuğunu tercih edebilirler. Bunun için Bornova'da bulunan İzmir (İzotaş) Otogarı Otobüs Firmaları sayfamızı inceleyerek kendisine en uygun İzmir Otobüs Biletini online satın alabilirler.