türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Edirne Otobüs Bileti Fiyatları

Edirne Türkiye’nin Avrupa’ya Açılan Tarihi Kapısı

Asırlar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehirlerimizden biri olan Edirne, boylu boyunca uzanan kervansarayları, Osmanlı dönemine ışık tutan tarihi camileri, hanları, hamamları ve sıcak kanlı misafirperver insanlarıyla sizleri bekliyor. Osmanlı İmparatorluğu’na bir dönem başkentlik yapmış olan şehir, o döneme ait eşsiz eserleri ile sizi adeta tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Tarihi zenginlikleri bir tarafa doğal güzellikleri ile de bambaşka bir tatil deneyimi vadeden Edirne, herkesin hayatında en az bir kez görmesi gereken kadim şehirlerimizin başında geliyor. Türkiye’nin birçok noktasından düzenlenen Edirne otobüs seferleri ile ülkemizin Avrupa’ya acılan tarihi kapısından içeri girebilir, şehrin muhteşem tarihi atmosferini daha yakından hissedebilirsiniz. Üstelik bu seyahatiniz için Edirne otobüs biletinizi online olarak satın alabilir, Trakya’nın en sevilen köşelerinden birine keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Edirne Otobüs Firmaları

Edirne Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Edirne Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Edirne otobüs bileti arayanlar Edirne İstanbul otobüs bileti ne kadar? Edirne Ankara otobüs bileti ne kadar? Edirne İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Edirne’ye karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Edirne otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Edirne Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Edirne - İstanbul Otobüs Bileti

Edirne - Ankara Otobüs Bileti

Edirne - İzmir Otobüs Bileti

Edirne - Çanakkale Otobüs Bileti

Edirne - Bursa Otobüs Bileti

Edirne - İzmit Otobüs Bileti

Edirne - Isparta Otobüs Bileti

Edirne - Adapazarı Otobüs Bileti

Edirne - Hatay Otobüs Bileti

Edirne - Eskişehir Otobüs Bileti

Edirne - Balıkesir Otobüs Bileti

Edirne - Keşan Otobüs Bileti

Edirne Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Edirne Otobüs Bileti

Ankara - Edirne Otobüs Bileti

İzmir - Edirne Otobüs Bileti

Bursa - Edirne Otobüs Bileti

İzmit - Edirne Otobüs Bileti

Adapazarı - Edirne Otobüs Bileti

Çorlu - Edirne Otobüs Bileti

Tekirdağ - Edirne Otobüs Bileti

Çanakkale - Edirne Otobüs Bileti

Eskişehir - Edirne Otobüs Bileti

Kırklareli - Edirne Otobüs Bileti

Konya - Edirne Otobüs Bileti

Edirne Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Edirne otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Edirne’den gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Edirne’ye tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Edirne otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

edirne otobüs bileti

Edirne Otobüs Bileti Alın Edirne’nin Köklü Tarihi Geçmişini Yakından İnceleyin

88 yıl boyunca Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan Edirne, köklü geçmişi ve eşsiz tarihi eserleri ile bir gelenin bir kez daha gelmek isteyeceği nadide şehirlerimizden biridir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini yakından görebileceğiniz şehirde geçmişe doğru unutulmaz bir tarihi yolculuk yapabilirsiniz.
Edirne’ye ilk ayak bastığınızda Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii tüm ihtişamı ile sizi karşılar. Bu muhteşem eser, mimarisiyle olduğu kadar taş, mermer, çini, ahşap ve sedef gibi süslemeleriyle de sizi adeta büyüleyecektir. Geniş bir avluya sahip olan caminin yapılış hikayesi ise bir hayli ilginçtir. Bu hikâyeye istinaden caminin içerisinde yer alan ters lale figürünün gizemini öğrendiğinizde eminiz ki çok şaşıracaksınız.
Selimiye Cami’nden ayrıldıktan sonra şehrin diğer önemli dini yapıları olan Üç Şerefeli Camii, Muradiye Camii ve Eski Camii de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Edirne gezinizi tarihi yapılarla devam etmeyi düşünüyorsanız Mimar Sinan’ın şehre armağan ettiği diğer muhteşem yapısı ise Rüstem Paşa Kervansarayı’dır. Kervansaray’dan çıkıp birbirinden değerli eserlerin sergilendiği Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi’ne ziyaret edebilir, tarihe ışık tutan muazzam eserleri yakından inceleyebilirsiniz.
Eğer ziyaretinizi temmuz ayında gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, Saray İçinde her yıl düzenlenen geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreş turnuvasına katılabilir, adeta panayır havası içinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Hazır Edirne’ye gelmişken başka nereler gezilmeli?” diye merak ediyorsanız, işte size Edirne gezilecek yerler listesi…
Edirne şehir merkezinde tüm tarihi yapıları gezdikten sonra eğer vaktiniz varsa şehrin ilçelerindeki tarihi yapıları da görmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle ilk durağınız dünyanın en uzun taş köprüsüne sahip olan ve ilçeye ismini veren Uzunköprü ‘ye gidebilir, bu tarihi köprünün üzerinden geçme şansına sahip olabilirsiniz.
Doğa ile baş başa mı kalmak istiyorsanız? Edirne’nin Meriç ilçesine rotanızı çevirin ve Meriç Nehri’nin o muhteşem atmosferi eşliğinde doğa ile iç içe bir gün geçirin. Hemen ardından Gala Gölü’ne giderek nesli tükenmek üzere olan çok sayıda kuş türlerini yakından inceleyebilirsiniz.
Tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile sizi kendine hayran bırakacak olan Edirne’den ayrılmadan önce şehrin yöresel lezzetlerinden biri olan ciğer tavayı mutlaka denemelisiniz. Özellikle yanında garnitür olarak verilen kurutulmuş acı biber ve buz gibi bir bardak ayranla enfes bir lezzetle tanışmış olacaksınız.

Edirne Gezilecek Yerler >>