türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Edirne Otobüs Firmaları

Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Edirne otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Edirne Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Edirne Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Edirne Otobüs Bileti

Edirne Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Edirne Otogar

Edirne

Edirne Trakya bölgesinin en büyük şehirlerinden biridir. Edirne, Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusu olması dolayısıyla oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Ayrıca Edirne uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış kadim bir şehirdir. 2017 yılının nüfus ölçümlerine göre Edirne nüfusu 406.860 kişidir. Edirne’nin yüzölçümü yaklaşık olarak 845 kilometre karedir. Edirne Merkez, Keşan, İpsala, Uzunköprü, Meriç, Havsa, Enez, Süloğlu e Lalapaşa olmak üzere 9 adet ilçesi vardır. Edirne Türkiye’nin en batısında yer alan şehirdir. Edirne Yunanistan’a 6 kilometre, Bulgaristan’a 16 kilometre uzaklıktadır.

Edirne Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Edirne Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Edirne Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Edirne Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Edirne Otogar Adresi: Avrupa Otoyolu Edirne Doğu Bağlantısı Girişi İskender/EDİRNE

Edirne Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0284 -
Faks: 0284 -
E-Posta: -

Edirne Otobüs Firmaları Bilgileri

Edirne Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Edirne Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Edirne Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Edirne otobüs firmaları; Aktur Turizm, Barış Keşanlılar Turizm, Edirne Çağlar Turizm, Ece Turizm, Keşan Birlik, Keşanlılar Mini Seyahat

Edirne Otobüs Bileti

Diğer illerden Edirne'ye veya Edirne'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Edirne Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Edirne’de Gezilecek Yerler

Yüzyıllar boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Edirne görülmesi gereken şehirler listesinin başında gelmektedir. Yıllarca Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış olan Edirne’de hem tarihi pek eseri ziyaret edebilir hem de Enez, Keşan, Erikli gibi sahillerde denizin ve kumun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan tarihi miraslar bakımından İstanbul ve Bursa’dan sonra en önemli şehir olarak üçüncü sırada yer almaktadır. Edirne gezinizi özellikle Temmuz ayına denk getirebilirseniz Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izleme şansını yakalayabilirsiniz. Özellikle bu dönemde yerli ve yabancı pek çok turist Edirne’yi ziyaret etmektedir. Edirne gezinizi özellikle 3 günden fazla tutmanızda yarar vardır. Zira Edirne ili 1 günde gezilecek bir yer değildir. Mimar Sinan’ın eşsiz eseri Selimiye Camii görülmesi gereken ilk yapı olarak sizi karşılar. Üç Şerefeli ve Muradiye Cami Osmanlı mimarisini taşıyan diğer önemli dini yapılardır. Rüstem Paşa Kervansarayı Mimar Sinan’ın Edirne’ye miras bıraktığı bir diğer eseridir. Saray içi bölgesi her sene Kırkpınar Yağlı Güreşlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi mutlaka görülmesi gereken bir uğrak noktasıdır. Edirne’de Meriç Nehri çevresinde doğa ile iç içe bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Edirne’de Ne Yenir?

Tarihi ve doğası ile ziyaretçileri büyüleyen Edirne, içerisinde benzeri bulunmaz bir lezzete sahiptir. Özellikle ciğer denildiğinde akla ilk olarak gelen mutfak Edirne mutfağıdır. Edirne eşsiz lezzetleri ve yöresel yemekleriyle de ziyaretçileri mest etmektedir. Edirne mutfağı Türk mutfağı tava ciğeri şehirde ilk tadılması gereken lezzettir. Edirne’nin bir diğer eşsiz yemeği elbasan tavadır.

Edirne’de Nerede Kalınır?

Edirne iline ulaşım karayolundan oldukça kolay olarak gerçekleştirilir. Size en yakın seyahat noktasından otobüs bileti alarak veya sitemiz aracılığı ile online otobüs bileti satın alarak yolculuğa ve keşfe başlayabilirsiniz. Edirne seyahatinizde en son dert etmeniz gereken konu tabi ki konakla sorunudur. Zira Edirne geziniz boyunca konaklama diye bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Sayısız otel, pansiyon ve konukevleri sayesinde her bütçeye göre konaklama imkanı bulabilirsiniz.

Edirne Gezi Rehberi

Edirne otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Edirne'ye ulaşım nasıl yapılır? Edirne'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Edirne'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Edirne Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.