türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Tekirdağ Otobüs Firmaları

Tekirdağ Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Tekirdağ otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Tekirdağ Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Tekirdağ Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Otobüs Bileti

Tekirdağ Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Tekirdağ Otogar

Tekirdağ

Türkiye’nin turistik noktalarından biri olarak bilinen Tekirdağ ili Marmara Bölgesinin Trakya yakasında yer alan bir ildir. Yaklaşık olarak 985.785 kişilik bir nüfusa sahip olan il ülkenin en kalabalık 23. şehridir. Hem Marmara Denizi’ne hem de Karadeniz’e kıyısı olan Tekirdağ bu konumu sayesinde oldukça gelişmiş bir bölge olmuştur. 2014 yılı itibariyle büyükşehir statüsü kazanan Tekirdağ’ın 11 ilçesi bulunmaktadır. Özellikle Trakya yakında olmasından dolayı şehir asırlardır önemini yitirmemiştir. Anadolu ve Avrupa arasında gerçekleşen tüm ilişkilerin geçiş noktası olarak kabul edilen Tekirdağ ili bu konumu sayesinde köklü bir kültür mirasına da sahip olmuştur. Bölgede yapılan kazılar sonucu ilk yerleşimler Antik Çağa kadar uzandığı görülmüştür. Balkan Savaşı ile birlikte Tekirdağ Ruslar, Bulgar ve 1920 yılında ise Yunan tarafından işgale uğramıştır. Bölge 1922 yılında işgallerden tamamen kurtularak Türk topraklarına katılmıştır. Tekirdağ 1923 yılında Teşkilat-ı Esasiye Kanunu’na göre il olma özelliği kazanmıştır.

Tekirdağ Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tekirdağ Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Tekirdağ Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Tekirdağ Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Tekirdağ Otogar Adresi: Hürriyet Mah. Şehit Yzb. Mayadağlı Cad. Merkez/TEKİRDAĞ

Tekirdağ Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0282 264 05 00
Faks: 0282 -
E-Posta: -

Tekirdağ Otobüs Firmaları Bilgileri

Tekirdağ Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Tekirdağ Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Tekirdağ Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Tekirdağ otobüs firmaları; Arena Travel, Çorlu Yıldız Tur, Gelibolu Özde Tur, Güneş Tur Vip, İlk Tur, İstanbul Seyahat, Kale Seyahat, Saray Kalebirlik Koop, Şarköy Seyahat.

Tekirdağ Otobüs Bileti

Diğer illerden Tekirdağ'a veya Tekirdağ'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Tekirdağ Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tekirdağ Marmara bölgesinin en temiz şehirlerinden biri olarak hem tarihi geçmişi hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin uğrak bir noktasıdır. Bölgede yaz aylarında turizm hatırı sayılır bir konuma gelmiştir. Şehir ufak bir yer olmasına rağmen hem merkezde hem de çevrede görülmesi gereken pek çok yer vardır. Tekirdağ gezisi için özellikle 2 gün ayırmanızı tavsiye ederiz. Bölgeye deniz yolu, demir yolu ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Özellikle çevreyi iyice tanımanız adına karayolu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Otobüs yolculuğu için en yakın firmadan otobüs bileti alarak gezi planınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca zaman kazanmak için sitemiz üzerinden online otobüs bileti veya otel rezervasyonlarını yaptırabilirsiniz.

Tekidağ Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi Rakoczi Müzesi
Namık Kemal Evi
Tekirdağ Şehitliği
Rüstem Paşa Camii
Hora Feneri
Şarköy
Ucmakdere
Kumbağ
Kastro Plajı

Tekirdağ’da Ne Yenir?

Tekirdağ yemekleri denildiğinde akla pek çok lezzet gelmektedir. Trakya'nın kendine has bir mutfağı olduğu herkes tarafından bilinir. Tekirdağ mutfağı özellikle her damak tadına hitap etmesi açısından oldukça geniş bir çeşitliliğiyle sahiptir. Şehirde mutlaka tatmanız gereken eşsiz lezzetleri sizin için sırladık.
Tarhana
Çene Çarpan Çorbası
Kelle Paça Çorbası
Tekirdağ Köftesi
Sini Mantısı
Burma Sucuk
Satır Et
Hardaliye
Üzüm Turşusu
Keşkek
Bulama
Zennik
Pireşe
Papaz Mancası
Rakı
Peynir Helvası

Tekirdağ’da Nerede Kalınır?

Bölgede özellikle sahil kenarı otelleri yaz aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Ayrıca şehir merkezinde ve çevre ilçelerde konaklama amacıyla pek çok otel, pansiyon veya kiralık daire bulabilirsiniz. Bölgede özellikle yaz aylarında 5 yıldızlı oteller ziyaretçilere konforu bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Tekirdağ Gezi Rehberi

Tekirdağ otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Tekirdağ'a ulaşım nasıl yapılır? Tekirdağ'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Tekirdağ'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Tekirdağ Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.